Skocz do zawartości
lukaszpwa

[ZBIORCZY] Zakup telefonów Lenovo z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

m_zo
    Witam, to mój pierwszy post na tym forum ;) Chciałbym zakupić telefon Lenovo P780 i wpadłem na dosć ciekawą ofertę:

Original Lenovo p780 Android 4.2 MTK6589 4000mAh (3702346728) - Aukro.ua - крупнейший интернет-аукцион Украины. Безопасные покупки и продажи в интернете.

1900 uah to około 715zł - czy kupował już ktoś coś stamtąd?

Taki sam pośrednik jak nasi na Allegro, tyle że ukraiński. Zamawia w Twoim imieniu i paczka idzie do Ciebie bezpośrednio. Jeśli już chcesz kupować przez kogoś, to sugerowałbym jednak Allegro i sprawdzonego sprzedawcę - w razie jakichś problemów, gwarancji itp. łatwiej wyegzekwować swoje prawa. Choć wyjdzie oczywiście drożej. Dlatego sam wybrałbym drogę bezpośrednią z Chin (i tak zresztą zrobiłem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosimy aby w tym temacie wypowiadac sie wylacznie o zakupach telefonow z Polski. Do dyskusji o zakupach z Chin istnieje od dawna osobny watek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

Czego właściwie dotyczy ten wątek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deimos

LENOVO P780 5,0' AERO2 WCDMA 900MHz 100% GWARANCJA (3758413974) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Sprzedawca chwali się chyba w 5 miejscach że jest 900 MHz i działa Aero2.

Czy ktoś to już widział i pytał o szczegóły?

Czy na podstawie zamieszczonych zdjęć można stwierdzić, że telefon jest oryginalny?

Warto zauważyć, że sprzedawca ma wystawiony też P780 bez 900 MHz, który jest 116 zł tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy to ze nie działa w wersji chińskiej pasmo 900 to wina zainstalowanego innego modelu modemu od wersji malezyjskiej czy innej czy tu chodzi bardziej o same sterowniki modemu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cLENOVO P780 5,0' AERO2 WCDMA 900MHz 100% GWARANCJA (3758413974) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Sprzedawca chwali się chyba w 5 miejscach że jest 900 MHz i działa Aero2.

Czy ktoś to już widział i pytał o szczegóły?

Czy na podstawie zamieszczonych zdjęć można stwierdzić, że telefon jest oryginalny?

Warto zauważyć, że sprzedawca ma wystawiony też P780 bez 900 MHz, który jest 116 zł tańszy.

proponuje poprosic o zdjecia pudelka i baterii które różnią się od wersji chińskiej

Edytowane przez djzyniu
    zły cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deimos
    proponuje poprosic o zdjecia pudelka i baterii które różnią się od wersji chińskiej

Dostałem odpowiedź, że pudełko jest takie samo jak przy wersji bez 900 MHz, co mnie trochę zdziwiło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprosic o zdjecie baterii - proste. Prosze nie pisac nic nie wnoszacych postow, bo beda kasowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lenovo A820 od firmy bez opłat (3784650420) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Co o tym myślicie ? Brak ryzyka związanego z opłatami celnymi i nie duża różnica w cenie w porównaniu z bezpośrednim zamówieniem z chin. Wiem że tam da się znaleźć taniej ale mój bank mówię że koszt przelewu to coś pomiędzy 40-90 zł plus przewalutowanie i zaczyna się to mijać z celem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nie ma takiego czegos jak "brak ryzyka oplat celnych"! To ty jestes importerem, i jesli przesylka bedzie odprawiana to ty masz: dostarczyc dokumenty, zaplacic itp. a nie sprzedawca. To co pisze na tej aukcji ten "sprzedawca" (nie bede obrazal prawdziwych sprzedawcow wiec w cudzyslowie) to wierutne bzdury, on po prostu liczy na to ze "przesylka przejdzie" i oplaty nie bedzie. To czy przeleje ci pieniadze za oplaty celne jest pewne? Nie wiadomo, moze rzeczywiscie przeleje ci ale pamietaj, ze dla celnikow nie ma znaczenia ze kupiles "od kogos" - ty jestes importerem.

Ludzie uzywajcie troche rozumu, naprawde.

Edytowane przez positivepl
    wybacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi