Skocz do zawartości
Gwiazdor

Jakia wersja Androida będzie najlepsza dla HTC Desire S?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam HTC Desire S z Android 4.0.4 ale chyba jakiś modyfikowany (telefon odkupiony na aukcji) i czasami przy instalacji różnych programów testujących, wyświetla mi się komunikat o błędzie np. dla CPU Spy: "No states file found. Are you sure your phone is compatible? If you are running a custom ROM or kernel, try contacting its developer to inform him that the states file is not readable."

Na telefonie mam już zainstalowane sporo aplikacji (bardziej lub mniej używanych) i telefon ostatnio zrobił się wolny. Może to zasługa tego, że większość programów postanowiłem przerzucić na kartę 32 GB, po przerzuceniu aplikacji do pamięci telefonu jakby problem po dwóch dniach zniknął. Ale mam wrażenie, że bateria kiedyś krócej się ładowała i na dłużej wystarczała. Dlatego też pytam o najlepszą wersję androida, która będzie szybka, stabilna, bezpieczna i mało prądożerna - bo podobno na Ice Cream Sandwich baterie krócej trzymają. Staram się wyłączać aplikacje z których telefon nie powinien korzystać w tle wykorzystując battery doctor i clean master.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BooZon

Zasadnicze pytanie - czy wolisz ROM z SenseUI czy bez?

Sent from hell by HTC Desire S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domyslam sie ze Sense Ui to jakas inna wersja nakladki? Nie umiem na to pytanie odpowiedziec bo nie wiem co to mi da... Pewnie inny wyglad ale jaki okrojony? Czy szybjosc, stabilnosc bedzie dzieki temu lepsza? A bezpieczestwo gorsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BooZon

Sense UI to po prostu nakładka (użyłem po prostu starej nazwy). masz do wyboru różne wersje ROMów, czy to z sense (z różnymi wersjami samej nakładki jak i Androida) czy bez jak np. CM7, CM10 itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowałem naprawdę wiele romów i moim zdaniem na dzień dzisiejszy najlepszy jest CM 10.1 od B&D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troche czytalem na temat samego androida i jak na razie sklaniam sie ku wersji z htc sense. Czy moglibyscie mi napisac najlepsza wersje androida z sense i bez i wskazac jakie miedzy nimi beda roznice?

Ja jestem laikiem w tym temaciez kompem radze sobie dobrze w kwesti instalaci sysremu itp.

Ktora opcja bedzie bardziej stabilna, szybsza i bezpieczna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się pod pytanie. Co ważne aby bateria też dobrze trzymała. Rom jak kolega z nakładką sense. Myślałem nad ProjectX.

Mój obecny viperSaga to po prostu lipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy da się na Desire S zainstalować KitKata? A jeśli tak jak to będzie działać lepiej niż inne starsze wersje? KitKat ma podobno małe wymagania i wg zapowiedzi ma działać dobrze tj. płynnie i stabilnie na starszych i mniej wydajnych telefonach nawet z 512mb ram

Edytowane przez Gwiazdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja korzystam obecnie z MIUI v4 i działa bardzo dobrze, bateria 2,3 dni.

To da się do HTC Desire S wgrać MIUI v4? Jak to zrobić (dla laika) czy można gdzieś kupić usługę wgrania, wysłać telefon, który po wgraniu zostanie odesłany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi