Skocz do zawartości
s4k3

LG G2 Opinie i wrażenia z użytkowania. W tym wątku nie zadajemy pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

s4k3

Jako że najnowszy flagowiec od LG G2 a jednocześnie jeden z najlepszych smartfonów obecnie dostępnych na rynku nie doczekał się jeszcze swojego subforum zakładam ten wątek dla posiadaczy i rozważających zakup - dzielcie się tutaj swoimi opiniami, spostrzeżeniami. Ja sam czekam na przesyłkę z Playa i jestem ciekawy waszych uwag dotyczących tego telefonu.

Niestety w portalach zagranicznych spotkałem się z mieszanymi opiniami, jednakże zbierając większość z nich można znaleźć kilka punktów wspólnych:

ZALETY

- świetnej jakości ekran

- bardzo cienkie ramki dookoła ekranu

- wytrzymała bateria

- Snapdragon 800 - klasa sama w sobie :)

- 13MP aparat z OIS - w niektórych recenzjach stwierdzano, że nawet lepszy od aparatu w S4 czy Iphonie5

- 24-bit / 192kHz audio na słuchawkach - gratka dla audiofilów

WADY

- brak slotu na karty microSD

- brak możliwości wymienienia baterii

- Nakładka na system od LG

- Plastik (chociaż to akurat dla rzeszy użytkowników Samsungów nie powinien byc problem ;) )

KONTROWERSYJNE

- przyciski głośności i power z tyłu obudowy (w moim osobistym odczuciu to akurat rzecz do której można się w kilka dni przyzwyczaić) jednak prawda jest taka, ze gdyby nie przeniesienie przycisków na tył nie udałoby się uzyskać tak cienkich ramek dookoła ekranu

Notatka od Moderatora: Raciborski
    wykrzyk.png Panowie każdy post natury technicznej będzie kasowany. Jeśli szukasz rozwiązania na jakiś problem, załóż osobny wątek.

Edytowane przez Raciborski
    Notka MOD
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe dlaczego nakładkę umieściłeś w wadach? Moim zdaniem to jedna z głównych zalet, zresztą dzieki której zdecydowałem się na ten telefon☺

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    s4k3

W większości recenzji, które ja czytałem jednak pisano, że jest to:

- wzorowane na TouchWiz od Samsunga

- przerost formy - za dużo funkcji

Mnie osobiście podobieństwo do TW sie podoba, będzie łatwiej się przerzucić, urzekła mnie funkcja KnockON - podwojne uderzenie w ekran wybudza telefon.

Dodatkowo bardzo spodobała mi się funkcjonalność gdy podłączamy słuchawki - wysuwa się menu z aplikacjami - nie trzeba przewijać ekranów żeby znaleźć odtwarzacz muzyki :)

Co mnie natomiast odrzuciło z tego co widziałem w recenzjach to że pasek z notyfikacjami po rozwinięciu jest w połowie "zaśmiecony" rzeczami od LG i podobno nie da się tego usunąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m_glod

Maasz glosnosci szybki dostep i tyle. Reszte mozesz wylaczyc. Na komorkomanii jest fajnie to pokazane

Wysłane z mojego HTC One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuban

Witam.

Również posiadam G2 od dziś.

Ja nakładkę LG zaliczam na plus, nie jest przeładowana jak TW, że S3/S4 na Stock chodzą jak iP3GS na iOS7, ma wiele funkcji, ale nie czuć tej "ciężkości".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzmy tak - nakladka LG nie jest zla ale ma pare upierdliwosci ktorych nie da sie zmienic i wkurzaja czlowieka.

Np. Uzywam NFC - na zasadzie codziennie w roznych sytuacjach - po co mam ogladac ikone NFC na ekranie cale zycie ?

Inny przyklad - uzywam trybu don't disturb w nocy - po automatycznym wylaczeniu tego trybu caly czas swieci sie ikona na gorze ekranu a w liscie powiadomien mam komunikat ze tryb ten znow sie wlaczy o 22 ... po cholere to ???

Ogolnie jest za duzo informacji po rozwinieciu okna powiadomien od gory - nie wiele zostaje na informacje.

Nie rozgryzlem jeszcze tego ... ale mimo ze mozna przestawic kolejnosc ikon w 'programie' telefon to i tak zawsze po uruchomieniu pojawia sie klawiatura numeryczna a nie ostatnie rozmowy czy kontakty ...

Itd itd itd ......

Nie mowie ze nakladka LG jest zla ... ale pare rzeczy wymaga dopracowania.

Inna sprawa - niestety bardzo rozczarowal mnie aparat. Na papierze ma swietne parametry ale zdjecia robi wyprane ze szczegolow. Nawet w dobrym sloncu stosuje maksymalne odszumianie i wszelkie detale ze zdjecia znikaja :/

Tylni przycisk ... moze kiedys sie przyzwyczaje ale na pewno nie nadaje sie on w trybie aparatu - tu wychodzi brak przycisku z boku.

Poza tym z przodu patrzac telefon wydaje sie prawie idealny - piekny ekran edge to edge - oby inni poszli tym tropem !

Dla niezorientowanych: Telefon wystepuje w baaardzo wielu wersjach. Sa wersje ze slotem na karte SD ! Z duza i mala bateria (2600 wymienialna i 3000 mAh niewyienialna), kilka wersji w zaleznosci od kanalow LTE, 32 i 16 GB pamieci oraz wersja Verizon i Koreanska ktore posiadaja bezprzewodowe ladowanie ! Niestety nie ma jednej idealnej wersji :D

UWAGA NA NIEKTORE WERSJE NA ALLEGRO - nie obsluguja one LTE w Polsce i wiekszosci krajow europejskich. Miedzynarodowa wersja to D802.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuban

Tez nie za bardzo wiem o co chodzi z tym automatem... Ustawiam na 50% + auto i jest ciemniej, niż samo 50%. Tak jakby była brana wartość z czujnika + nasze ustawienie.

Dodatkowo mam problem z aparatem, po kilku ujęciach wyskakuje błąd o braku łączności z modułem aparatu. Nie wiem czy to wina romu/kernela, czy czeka mnie serwis...

Wysłane z mojego LG G2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuban

Nie zalecam używania romu Poweruser 1.1 ani modowanej app kamery - występowały problemy z działaniem kamery.

---------- Post dołączono o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Quick remote na pasku notyfikacji - genialne.

---------- Post dołączono o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Bajer z pauzowaniem filmów działa, od odwrócenia wzroku ( nie głowy) do pauzy mija ok 3s, wznowienie 1,5s.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No.wlasnie.tak mam ze ustawiam np 90% jasnosc i daje auto to robi.sie ciemniej niz 90%...ale jakos sie nie.rozjasnia ani.nie sciemnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktos jeszcze moze sie wypowiedziec na.temat automatycznej jasnosci w tym telefonie??jak u was to dziala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi