Skocz do zawartości
Positive

myPhone NEXT - akcesoria

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszy że pomogłem.... piwko przyjęte.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zibi964

tak sie przygladam temu uchwytowi i czy przypadkiem plecki nie zaslaniaja obiektywu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że zasłaniają - no chyba ze wywiercisz otwór na kamerkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:cii: czy mogę liczyć na jakąś ściągę w zakresie dostosowania uchwytu (jeśli to nie jest jeszcze opatentowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby poszło na PW ale to nie tajemnica więc tu tez wstawię opis dla wszystkich chetnych ten uchwyt przerobić.

Mój pomysł i wykonanie...

Sprawa przeróbki jest prosta.

Odkręcasz 4 wkręty od tyłu uchwytu. Demontujesz tył albo przód. Masz 2 elementy obudowy i 2 łapy połączone sprężynką. Naciągasz delikatnie w palcach sprężynę, po kawałku, by powiększyć jej długość o jakieś 2cm. Chodzi o to by siła uścisku telefonu nie była taka wielka. Uważaj by nie wyrwać śrubek trzymających sprężynę w łapach!!!!!

Teraz jeszcze wyznaczasz sobie środek obiektywu na jednej z łapek, tej z podłużnymi otworami i tam wiercisz otwór o średnicy 12 mm. Mniejszy jest jeszcze widoczny przez kamerkę. Wiercenie zacznij od mniejszej średnicy, by dojść do 12mm....

Właściwie już możesz wszystko składać, jednak rozciągnięta sprężyna będzie pozwalała na drganie wysuwanej łapy jak nie będzie fona. W tym celu pomiędzy łapy równolegle do sprężynki wstawiasz w obudowę 2 kawałki twardej gumy o wymiarach 1,2cm x 2,5cm i grubości 6-7mm. Te 5mm więcej od naciągniętej sprężynki to taki amortyzator, o który sprężyna będzie trzymać rozsuwaną łapę by nie dzwoniła. Jeśli takiej gumy w domu nie znajdziesz, to polecam wycieczkę do zakładu szewskiego, tam powinny być takie obcinki z gumy na obcasy i zelówki.

Można także zastosować odpowiednio przyciętą gumkę kreślarską, ta jednak zazwyczaj jest w jasnych kolorach.

Potrzebny więc jeszcze czarny marker, by ją od strony otworków w obudowie zabarwić.

Jak już masz wszystko, to składasz i skręcasz tymi 4 wkrętami.

KONIEC przeróbki

W ten sposób wkładając telefon do uchwytu nie trzeba nim rozciągać łap od samego początku, a tylko około 1-1,5cm i siła docisku jeszcze jest na tyle wielka że telefon trzyma pewnie.

Jakby trzeba było, to raz jeszcze rozkręcę swój i fotki zrobię.

Poniżej fotki uchwytu z wymiarami, kolejnośc zgodna z powyższym opisem:

Jakość taka sobie, robione NEXT-em

thumb_hosting_zdjec_1385047288__image00020_1280x720.jpg thumb_hosting_zdjec_1385047369__image00024_1280x720.jpg

thumb_hosting_zdjec_1385047499__image00026_1280x720.jpg

thumb_hosting_zdjec_1385047622__image00021_1280x720.jpg thumb_hosting_zdjec_1385047660__image00022_1280x720.jpg

thumb_hosting_zdjec_1385047695__image00023_1280x720.jpg

thumb_hosting_zdjec_1385047755__image00028_1280x720.jpg thumb_hosting_zdjec_1385047790__image00029_1280x720.jpg

thumb_hosting_zdjec_1385047829__image00030_1280x720.jpg

thumb_hosting_zdjec_1385047866__image00031_1280x720.jpg thumb_hosting_zdjec_1385047894__image00018_1280x720.jpg

Edytowane przez gojgien
    dołączyłem fotki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:super: No teraz to można użytkować bez problemu. Sprężynka trochę dłuższa, więc nie stawia takiego oporu przy montażu telefoniku (może przy 3,5" - 4 " jest idealnie, ale dla 4,5 - 5,5" jest trochę za silny naciąg (a w zasadzie był). Dalej trzyma solidnie, ale szybciej się zakłada. Pozostaje tylko jeszcze zastosowanie wiertełka (można po kolei od np. 6 do 12, a można wiertełko do drewna z prowadnicą centralną). Uchwyt z pewnością stał się bardziej funkcjonalny i wygodny, a nic nie stracił na stabilności i sztywności, co jest właśnie jego plusem. Zaletą tego uchwytu jest to, że przyciski telefonu są całkowicie odsłonięte i dostępne, a kabelek z wtyczką jakby osłonięty i ochraniany przez ramię uchwytu (jest idealnie w jego środku).:hurra:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Kupiłem ostatnio ładowarkę samochodową do Nokii N97/8600/E52 z firmy Forever w stoisku Teletorium. Sprzedawca zapewniał, że będzie dobra do Nexta. Jednak w praktyce po 0.5h jazdy telefon naładował się tylko 4%. (ze specyfikacji ładowarki: nap. wyj. DC 5-10 V, nat. max. 750mA) Czy ktoś poleciłby wydajniejszą ładowarkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam tego typu i dobrze się sprawuje w trakcie jazdy. Sprawdź jaki masz prąd ładowania, standardem jest 1A ale są też mocniejsze 2A polecane do tabletów Ładowarka Samochodowa + Kabel micro USB 1m PŁASKI! (3706048380) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

---------- Post dołączono o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Ja mam tego typu i dobrze się sprawuje w trakcie jazdy. Sprawdź jaki masz prąd ładowania, standardem jest 1A ale są też mocniejsze 2A polecane do tabletów Ładowarka Samochodowa + Kabel micro USB 1m PŁASKI! (3706048380) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Sorry, przecież podałeś - ze specyfikacji ładowarki: nap. wyj. DC 5-10 V, nat. max. 750mA, więc będzie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel
    po 0.5h jazdy telefon naładował się tylko 4%. (ze specyfikacji ładowarki: nap. wyj. DC 5-10 V, nat. max. 750mA)
    Jeśli nie używasz telefonu w samochodzie to ładowarka 1A powinna ci wystarczyć.

Jeśli używasz np. nawigacji lub innych aplikacji to kup ładowarkę 2,1A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SamXel, faktycznie - przepraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x