Skocz do zawartości
Positive

myPhone NEXT - akcesoria

Rekomendowane odpowiedzi

SamXel

@up

Ano fakt.

Mea Culpa a:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Kolega martels_pl powinien dokładnie przeczytać regulamin Allegro ;)

Oto zasady, z którymi warto zapoznać się przed wystawieniem przedmiotu:

# opis powinien dotyczyć wyłącznie tego przedmiotu, który jest wystawiony w ofercie;

# opis nie może zawierać informacji nieprawdziwych, niesprawdzonych lub wprowadzających w błąd;

# marka oraz inne informacje dotyczące pochodzenia towaru i jego producenta, które są umieszczane w opisie muszą być kompletne i dokładne;

Opis to także zdjęcia przedmiotu sprzedawanego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive
    Notatka od Moderatora: positivepl
    wykrzyk.png Panowie! To nie jest dział giełda! Proszę trzymać się tematu. Przypominam, że nikt nie zabronił zakładania nowych tematów na forum. Taka dyskusja o wszystkich akcesoriach w jednym wątki traci sens merytoryczny i powoduje tylko niepotrzebne dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie ładowarki. Ma znaczenie jakiej ładowarki używam czy muszę używać tej danej. Bo mam taki problem że kabel do niej jest za krutki a mam w domu ładowarkę po samsungu z dobrą długością kabla tylko ma różne wartości w przesyle samsung 0.7A myPhone 1 A. I się zastanawiam czy użyć tej co mam czy po prostu kupić dwa metry kabla i mieć spokój

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Zanim sprzedałem SG ACE używałem ładowarki od Samsunga 0,7A ale chyba lepiej używać zalecanych 1A.

Wymień kabel. Ja kupiłem 180 cm za 4 zł. a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

laduje ladowarka 0,7A tez od samsunga, przez laptopa z usb (to bedzie chyba 0,5A) i w samochodzie. jeszcze nie mialem potrzeby uzywania tej sieciowej od nexta wlasnie przez ten mini kabel usb. troche naczytalem sie na forach o tym jaka ladowarka powinno sie ladowac baterie w telefonach i podsumowanie jest takie ze nie ma roznicy, mozesz nawet ladowac taka z 2A, co nie znaczy ze bedziesz miec naladowany 2x szybciej tel niz w przypadku 1A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam pytanie odnośnie ładowarki. Ma znaczenie jakiej ładowarki używam czy muszę używać tej danej. Bo mam taki problem że kabel do niej jest za krutki a mam w domu ładowarkę po samsungu z dobrą długością kabla tylko ma różne wartości w przesyle samsung 0.7A myPhone 1 A. I się zastanawiam czy użyć tej co mam czy po prostu kupić dwa metry kabla i mieć spokój

Czy te wartości 0.7 A i 1 A to odczytane z naklejki ładowarki czy faktyczne wartości/prąd ładowania baterii ?

Bo zasada ładowania mówi wyraźnie że lepiej jest ładować małym prądem ale dłużej niż dużym prądem ale krócej.

IMHO szybkie ładowanie na pewno nie jest dobre dla żadnych bateri/aku >:(

Stara zasada ładowania mówi że ładujemy 10% prądem pojemności aku/bateri - czyli w naszym przypadku bateria 2100mA to prąd ładowania 210mA = 0.210 A

Edytowane przez 7dziadek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko ta stara zasada juz jest przeterminowana. w telefonie masz odpowiedzialna za to elektronike aby nie przeladowac baterii i dlatego czy ladujesz ladowarka 1A czy 2A to i tak telefon sobie ustawi odpowiednia dawke. tak samo kiedys mowilo sie o tym ze przed uzywaniem telefonu trzeba sformatowac baterie zeby dluzej trzymala. w obecnych bateriach taki zabieg jest niepotrzebny,a nawet jego zastosowanie wplywa negatywnie na baterie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makaon

Niestety nie zgodzę się z 7dziadek :)

Aku w telefonie nie jest akumulatorem kwasowym ołowiowym( a Twoje wartości są dla takiego).

Aku li-ion (LIpoly) ładuje się prądem ZALECANYM 0,5 pojemności aku, a MAKSYMALNIE 1,5 pojemności aku.

Ładowanie 2 stopniowe (to oczywiście zapewnia układ nadzorujący ładowanie - wewnątrz telefonu lub akumulatora)

1. stałym prądem do uzyskania 4,2V

2. stałym napięciem 4,2V, aż do uzyskania ok 50mA(może być już 0,1 prądu ładowania ze st. 1)

Żywotność aku ok 500 CYKLI (nie ładowań).

Prąd zasilacza z nakleji niewiela ma wspólnego z prądem ładowania aku (oczywiście w kierunku zaniżania wartości prądu jak najbardziej, ale ZWIĘKSZYĆ prądu ładowania nie może). Pomijam fakt, że żadko ma coś wspólnego z RZECZYWISTĄ wydajnością prądową zasilacza.

BARDZO niedobre jest rozładowywanie aku "do zera % na wskaźniku w telefonie" (poniżej 3 V).

Edytowane przez makaon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel
    kiedys mowilo sie o tym ze przed uzywaniem telefonu trzeba sformatowac baterie zeby dluzej trzymala
    I znowu mnie ciarki po plecach przeleciały jak czytam o formatowaniu baterii :mad:

Baterie/akumulatory się FORMUJE.

Sformatować to nożesz sobie kolego twardy dysk.

Teraz z doświadczenia:

1. Jeśli telefon, w naszym przypadku NEXT, ma zalecaną ładowarkę 1A to taką powinniśmy ładować.

2. 0,5A czy też 0,7A też naładujemy NEXT'a ale będzie to trwało trochę dłużej i po naładowaniu telefon rozładuje się szybciej. Zwłaszcza po ładowaniu z USB komputera 0,5A

3. Ładowarką większą niż 1A możemy spokojnie ładować bo elektronika w telefonie i tak przepuści 1A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x