Skocz do zawartości
reassor

internet przez usb?

Rekomendowane odpowiedzi

Hey sorry jesli to juz gdzies bylo ale nie moglem znalezc :/

tak jak w temacie czy jest mozliwosc kozystania z netu przez usb? i jesli jest to czy mamy takze jakas opcje tak ja w telefonach z winmo zeby laczyl sie z netem tylko w ten sposob (lub przez wifi jesli jest)

z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawsio

można przez usb udostępnić neta na kompa (trzeba mieć roota) ale czy w drugą strunę nie wiem

połączenie przez sieć komórkową możesz wyłączyć np. programem APNdroid - znajdziesz w markecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aha czyli APNdroid blokuje tylko gprs/cdma (orange) i zostawia wifi?

jesli tak to wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawsio

Jest jeden minus... APNdroid wyłącza też mmsy. Mi to nie przeszkadza ale jest jeszcze jakiś podobny programom który blokuje neta nie blokując mms

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy przy APN Type w ustaiweniach APN przy słowie default dodac byle jaki znaczek np default666 i juz internet nie hula w przy apnie z mms nic nie zmieniac i wsio jest ok ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

Nowy Toggle Data Widget pozwala zablokować internet z sieci bez blokowania MMSów.

A wracając do tematu, to gdy na starym kompie gdzie mam XPeka i zainstalowane sterowniki (G1 widzi mi jako ADB interface...) i kopiowanie plików działa - podłączam G1 (mam najnowszego CM) do kompa, włączam tethering w opcjach to pojawia mi się nowe urządzenie "Android Phone". Gdy chcę zainstalować jakiekolwiek stery do tego (nawet te z najnowszego SDK) to nie chcą się zainstalować. Tak jakby były złe czy coś - klikam na instaluj i nic.

Nie wiem o co biega.

PS. Mam router w domu, tylko na tym starym kompie (na piętrze) nie mam karty sieciowej na razie. Dlatego łącze się do wifi G1 i z G1 chcę zrobić kartę sieciową przez USB. Ale te sterowniki :/. Jak włączyłem tethering na nowym kompie z win7 to od razu się pojawiły opcje sieci. Coś ze sterami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7ymekk

reassor: jesli masz laptopa z win7 to polecam sciagnac http://connectify.me/b8sd74/index.html

instalujesz na lapku,podlaczasz go do neta, odpalasz program konfigurujesz i masz hot spot.masz gdzies tam liste wspieranych urzadzen

ewentualnie jesli masz jakies zabezpieczone wlany w okolicy polecam aircracka:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    foly
    reassor: jesli masz laptopa z win7 to polecam sciagnac http://connectify.me/b8sd74/index.html

instalujesz na lapku,podlaczasz go do neta, odpalasz program konfigurujesz i masz hot spot.masz gdzies tam liste wspieranych urzadzen

ewentualnie jesli masz jakies zabezpieczone wlany w okolicy polecam aircracka:)

link wygasl.... czy ktos ma moze wiedze co to za program do tego hot spota na pc ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi