Skocz do zawartości
JoHnNy08PL

Odtwarzanie H.264

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam film w formacie mp4, kodek H.264

mp42: MP4 v2 [iSO 14496-14]

- ndxc: H.264/MPEG-4 AVC (.MP4) Nero Cinema Profile

- avc1: MP4 Base w/ AVC ext [iSO 14496-12:2005]

- isom: MP4 Base Media v1 [iS0 14496-12:2003]

Codec: avc1 Name: H.264/MPEG-4 AVC

Recommended Display Size: 720 x 408

Bitrate: 1256kbps

Framerate: 25

Size: 713 695 KB (696MB)

Do tego 2 ścieżki dźwiękowe, jedna 5.1 AAC ~350kbps druga 2.0 AAC 128kbps oraz napisy wmuxowane w film(nie wklejone, tylko do wybrania, bez zewnętrznego pliku)

Systemowy player daje komunikat "Niestety nie można odtworzyć tego filmu".

Właśnie testuje jakieś dziwne playery, a macie jakiś sprawdzony?

Bo na razie tylko yxplayer włączył ten film. Automatycznie przełączyło się na dźwięk 2.0 i jest mniej niż 1FPS :P

Edit:

http://forum.android.com.pl/f130/faq-zanim-napiszesz-zajrzyj-tutaj-wersja-sierpiea-2010-a-44905/

Tutaj FAQ dotyczący Spicy, i jak możemy zauważyć teoretycznie ten film na i5700 powinien śmigać, a dlaczego na starszym bracie nawet się nie odpala?

Edytowane przez JoHnNy08PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było coś jak vPlayer czy podobna nazwa. Otworzył mi filmik w wyższej rozdzielczości, ale cięło się odrobinę. Ścieżka dźwiękowa 5.1 AAC z 350kbps - to w życiu Ci nie pójdzie! Kodek H.264 jest dość trudny do rozkodowania, ale powinien pójść.

Co do tego, że pójdzie na spicy - to tylko teoria ;). Ewentualnie poszukaj Total Video Convertera i zmniejsz rozdzielczość, bitrate, kodek itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łee, to widzę że taki film to za dużo dla tego telefonu :/

VPlayer, jako jedyny ma możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej, na 5.1 tylko coś tam świszczało :P

Miałem z 1 czasem mniej klatek

Więc konwersja... Macie jakiś program? Najlepiej jakby potrafił zrobić użytek z karty graficznej, czyli obsługa ATI Stream bardzo mile widziana.(mam tego trochę do przekonwertowania, a wiem ja robiłem coś takiego na KU990 że to trochę trwa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda że ATI. CUDA od NVidii lepsza :/. Total Video Converter Ci to przekonwertuje. Tylko wybierz dobry kodek, bo dźwięk będzie niezsynchronizowany (wbrew pozorom czasami to i dobrze - niweluje to opóźnienia w telefonie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepsza, tylko trzeba mieć GFa :P

Ale nieważne, mam już 2 progsy - CyberLink MediaEspresso oraz PAVTUBE

I ten Cyberlink korzysta z ATI Stream

Na razie wypróbowałem tylko ten pierwszy - kodek DIVX, ta sama rozdzielczość i wszystko śmiga, a do tego konwersja trwała 8 minut :D

Dźwięk 5.1 zrzuciło mi do 2.0, a tego oryginalnie 2.0 nie ma. Napisy także wywaliło, i muszę jakieś znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak miałeś napisy wmuxowane do pliku mp4, to spróbuj je wyciągnąć My MP4box GUI.

W zakładce demux wskazujesz plik mp4 i on ci to rozwali na części pierwsze, czyli - osobno obraz, osobno każda ścieżka dźwiękowa i napisy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiprojekt nie może znaleźć napisów, pewnie przez niestandardową nazwę pliku...

@rakoczyn, ten twój program działa, tyle że oddaje mi napisy w formacie sub. Do rozkodowania tego czy whatever, użyłem VobSuba, tyle że on chce to przez OCR konwertować, i muszę każdą literkę sam wpisać. Nie wiem, muszę cały tekst przepisać czy on się nauczy kiedyś? o.O

I najlepsze jest to że ja mam 11 takich filmów do przerobienia...

Ogólnie to nawet mój stacjonarny odtwarzacz nie widzi tego filmu, a ja chciałem żeby telefon to otworzył ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SubtitleWorkshop przerobi ci na każdy inny format napisów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi