Skocz do zawartości
BiONIGMA

Note 3 - folie ochronne / szkło hartowane na ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze byłem przeciwnikiem tego typu folii ochronnych, ale wiem jak potrafi wyglądać ekran z własnego doświadczenia przez nieuwagę. Chciałem trochę w niego zainwestować i w miarę możliwości zapobiec dodatkowym atrakcjom związanym z tym telefonem.

Na uwadze miałem folie od SGP, które można znaleźć na ebay, chociażby: Spigen SGP Steinheil LCD Film Ultra Crystal FOR Galaxy Note 3 | eBay

Lecz trafiłem na allegro na szkło hartowane firmy Benks (sprawdź: BENKS MAGIC AKR 0,3mm - SZKŁO FOLIA NOTE 3 N9000 (3621104193) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ), ciekawa opcja. Czy ktoś z was miał przyjemność to testować?

Co byście polecili w zakresie ochrony ekranu zapewniając jednocześnie identyczną jakość obrazu płynącą z ekranu bez ochrony? Nie chciałbym tracić na jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    klin

Lecz trafiłem na allegro na szkło hartowane firmy Benks (sprawdź: BENKS MAGIC AKR 0,3mm - SZKŁO FOLIA NOTE 3 N9000 (3621104193) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ), ciekawa opcja. Czy ktoś z was miał przyjemność to testować?

Mnie również ciekawi to szkło - przyłączam się do pytania czy ktoś korzystał z tego typu wynalazków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda bardzo interesująco, ktoś testował ? chociaż 100 zł za samą folie. hmmm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkropa

Po obejrzeniu filmiku na YT powiem tyle... WoW :ok:

Ciekaw jestem tylko DROP TEST'u czy jest w stanie ochronić oryginalny ekran telefonu.

P.S. Czemu takiej powłoki nie zakładają w fabryce ?,

a może oryginał też jest w stanie tyle wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Ja nie używam folii oraz nie obudowuje smatrfona ochronnymi konstrukcjami. Owszem, niegdyś jak wykorzystywałem Nokie, to folia była elementem całości telefonu i nie wyobrażałem sobie wyświetlacza bez folii. Zmieniło się to jak zacząłem używać Samsungi. Ostatnim telefonem tego producenta, gdzie jeszcze nakleiłem folię była Omnia HD w 2009 roku. Obecna generacja GG, daje duże zabezpieczenie. Mam 12 miesięcznego Note2, i nie posiada on nawet najmniejszej ryski. Poza tym, obudowy zmieniają kształt telefonu, czynią go cięższym i mniej poręcznym, a nade wszystko brzydszym. Dotyczy to zwłaszcza NOTE3, którego design bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    klin

@up

nie jestem pewien czy note3 ma GG - nigdzie w specyfikacji się tego nie doczytałem

---------- Post dołączono o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

a tutaj również inna alternatywna propozycja dla tego szkła - łatwiej się zakłada (a właściwie rozprowadza :) )

link do artykułu

z resztą pierwsza pozycja jest już na allegro - wystarczy wpisać w wyszukiwanie Kristall

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @up

nie jestem pewien czy note3 ma GG - nigdzie w specyfikacji się tego nie doczytałem

---------- Post dołączono o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

a tutaj również inna alternatywna propozycja dla tego szkła - łatwiej się zakłada (a właściwie rozprowadza :) )

link do artykułu

z resztą pierwsza pozycja jest już na allegro - wystarczy wpisać w wyszukiwanie Kristall

fakt wygląda ciekawie i do tego łatwe w zakładaniu ale jest pytanie jak to ewentualnie ściągnąć (wymienić)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    klin

@up

tego chyba raczej się nie wymienia - z tego co widzę to jest to zabezpieczenie na stałe - podejrzewam że jest tak cienkie że nie widać tej warstwy (nanotechnologia) - myślę że zaopatrzę się w to coś jak tylko więcej ofert będzie - może cena również spadnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JED
    Ja nie używam folii oraz nie obudowuje smatrfona ochronnymi konstrukcjami. Owszem, niegdyś jak wykorzystywałem Nokie, to folia była elementem całości telefonu i nie wyobrażałem sobie wyświetlacza bez folii. Zmieniło się to jak zacząłem używać Samsungi. Ostatnim telefonem tego producenta, gdzie jeszcze nakleiłem folię była Omnia HD w 2009 roku. Obecna generacja GG, daje duże zabezpieczenie. Mam 12 miesięcznego Note2, i nie posiada on nawet najmniejszej ryski. Poza tym, obudowy zmieniają kształt telefonu, czynią go cięższym i mniej poręcznym, a nade wszystko brzydszym. Dotyczy to zwłaszcza NOTE3, którego design bardzo mi się podoba.

Gdzie jest info, ze N3 ma jakiekolwiek szklo inne, niz zwykle?

Ja mialem ryske juz po 2 dniach - noszac telefon na rekach - sam zachodze w glowe, jak do tego doszlo...

Co do obudowywania - kolezka mowil: "kup sobie bumper na S3, sa fajne", ja na to: "po co, bez sensu".

Trzy dni pozniej, mialem wyswietlacz do wymiany - drzwi z samozamykaczem wytracily mi telefon z reki.

W temacie: przymierzam sie do zakupu szkla Spigen, ale nie wiem, czy ma to sens - w S3 mam folie Spigen i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi