Skocz do zawartości
iqique

Unbrick i debranding z full po polsku- dwie metody

Rekomendowane odpowiedzi

iqique

Udało mi się dziś postawić zbrickowanego idola z orange i przy okazji zdebrandować go z full polskim językiem. Co prawda zupełnie przypadkiem, ale jednak :D Miałem jedną sztukę do eksperymentów która byłą uwalona softowo. Najpierw został usunięty build.prop, a później sformatowany flash Sp Flash Toolem. Telefon nie startował, nie wchodził w recovery. Po podłączeniu do kompa świeciła dioda i komp wykrywał go jako MTK65xx.

Co potrzebne:

1.Drivery:MT6577 USB VCOM drivers, Driver-ADB-32-64 oraz One Touch Upgrade 2.8

2.Aplikacje: SP Flash Tool, MTK Droid Tools

3.Plik: https://docs.google.com/file/d/0BxN4-i-ZrTyXNHpmb1dLeDZhVlk/edit?pli=1

(jest to plik udostępniony przez na tym forum przez usera schizyk12 w 3 poście na tej stronie:

http://forum.android.com.pl/f916/modyfikacje-dla-alcatel-ot-idol-6030x-327420/index4.html )

4.TWRP recovery

Informuję w tym miejscu, że nie jest to poradnik, a jedynie info co robiłem aby go postawić. Jeśli masz trupa to śmiało zrób to co ja a telefon wstanie. Jeśli chcesz zdebrandować, a masz jaja i umiesz myśleć to zdebrandujesz swój telefon. Jeśli wczoraj kupiłeś Idola i to Twój pierwszy telefon na androidzie to nie czytaj dalej :D

Po kolei:

1.Zainstalowałem drivery MT6577 USB VCOM drivers, Driver-ADB-32-64 oraz One Touch Upgrade 2.8

2.Zrobiłem plik scatter z innego sprawnego idola z orange przez MTK Droid Tools

3.Zrobiłem backup ze sprawnego idola przez flash toola i wypakowałem go MTK Droid Tools

4.Zainstalowałem TWRP na sprawnym Idolu przez Flash Tool

5.Zrobiłem backup przez TWRP ze sprawnego idola

6.Zaflashowałem Flash Toolem backup ze sprawnego idola bez pliku system.img bo nie wiedzieć czemu nie było go w backupie

7.Zaflashowałem sam plik system.img wyciągnięty z paczki od użytkownika schizyk12. Chciałem w ten sposób uzupełnić brakujący plik z backupu z orange. Po tym zabiegu telefon wstał, ale zatrzymywał się na logo "Alcatel Idol" już bez logo orange. Dało się wejść w stockowe recovery.

8.Zaflashowałem TWRP recovery przez flash toola

9.W TWRP przywróciłem backup zrobiony wcześniej na sprawnym idolu z orange. Wszytko poszło pomyślnie i telefon uruchomił się bez brandu z czystym andkiem 4.1.1 w całości po polsku i na razie wszystko działa.

Tyle. Chciałbym zauważyć, że telefon był zupełnie pusty. Więc wydaję się, że dla poprawności tego zabiegu należałoby wykonać format przez Flash Toola tak jak to było zrobione na egzemplarzu który ja maltretowałem. Podejrzewam, że to właśnie wywaliło śmieci z orange. Mam nadzieję, że komuś się to przyda.

I na koniec w ramach ciekawostki powiem, że kontaktowałem się z serwisem CCS w Piasecznie i pani [ochrona danych osobowych] poinformowała mnie, że taka naprawa jeśli nie posiadam gwarancji będzie mnie kosztować 1000 zł brutto i oczywiście otrzymam fakturę. Z tego miejsca serdecznie chciałbym pozdrowić panią Agatę i życzyć udanego weekendu.

Edytowane przez wdarku
    Ochrona dannych osobowych
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

doświadczyłem dzisiaj przykrej sprawy jaką był totalny loop startowy. Nie mogłem wejść w recovery, sposób kolegi @iqique nie działał, bo sterowniki to podłączały się to odłączały. Jednak znalazłem wyjście z tej przykrej sytuacji.

Jeżeli więc nie możesz wejść w recovery po np. złym wgraniu backupu czy może z innych powodów, to jest poradnik dla Ciebie!!

Potrzebne pliki:

Sterowniki MT6577 USB VCOM

Sp Flash Tool

Recovery TWRP lub CW(w zależności, które mieliście wcześniej; jaki backup chcecie wgrać)

Plik scatter 1 lub 2

@EDIT

Wszystko w jednej paczce

1. Instalujemy sterowniki.

2. Włączamy SP Flash Tool'a i wgrywamy plik scatter.

post-23977-1425573271402_thumb.jpg

3. Klikamy 2 razy na recovery i wybieramy TWRP lub CW.

post-23977-1425573271436_thumb.jpg

4. Wybieramy "Download".

5. Podłączamy naszego Alcatela za pomocą kabla USB przytrzymując jednocześnie Vol +.

6. Czekamy chwilę, widzimy pasek postępu flash toola, który idzie do przodu. Po zakończeniu operacji wyskoczy okienko"OK". Odłączamy Alcatela.

post-23977-14255732714783_thumb.jpg

7. Teraz wystarczy tylko włączyć telefon trzymając Vol +(czyt. normalnie wejść do recovery) i wgrać nasz backup.

Ten sposób pomógł mi, ale wcale nie znaczy, że zadziała również u Ciebie. Nie odpowiadam za ewentualne szkody. Wszystko robisz na swoją odpowiedzialność.

Screeny z zapożyczone z postu @rotom.

Edytowane przez xynnide
    dodanie drugiego pliku scatter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xynnide, dwa pierwsze linki przestały działać. Mam prośbę o odświeżenie. Dzięki.

Przy okazji, czym różnią się te dwa pliki scatter?

Edytowane przez D-Artur

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

D-Artur mógłbyś zrobić jakiś filmik jak będzie to robił bo ja nie mogę za Chiny tego zrobić ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę w domu to zrobię re-upload. Wszystko powinno działać z pierwszym plikiem scatter, ale ktoś miał trudności więc wrzuciłem drugi z niebrandowanego.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 6030X przy użyciu Tapatalka

edit:// wrzucone

Edytowane przez xynnide

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lobo81

A posiada ktoś soft od orange zrobiony przez ten program mtk droid tools

i go udostepić będę wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ma ktos moze backup z CWM? :/ bo wgralem CWM i nie moge zrobic downgrade do TWRP, w CWM lepiej sie czuje i juz obcykane jest ;)

Dzieki, pozdrawiam, Michał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj jednak z TWRP. Jest również bardzo proste w obsłudze, sprawdzone przez forumowiczów i są na niego romy: stockowy i od Orange. Potrzebny root i apka Mobileuncle MTK Tools:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=pl

A tu instrukcja:

http://forum.android.com.pl/f916/root-oraz-custom-recovery-dla-6030x-308433/index22.html#post3000192

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swoją drogą to cw chyba nieoficjalne jest i nie robi backupu custpack.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 6030X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

xynnide Nie mogę wysłać do Ciebie wiadomości priv. (Pewnie masz pełną skrzynkę)

Napiszę więc tu.

Tak zainstalowałem sterowniki. Gdy podłączam telefon do komputera to słychać dźwięk podłączania ale za chwile słychać dźwięk odłączania. Dzieje się mi to samo co tobie. Zrobiłem wszystko jeszcze raz według twojego poradnika. No i lipa :P Niby pojawia się zielona kółeczko (to w tym programie) ale i tak telefon nie chce wejść w recovery :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi