Skocz do zawartości
SamXel

myPhone NEXT - katalog na dzwonki

Rekomendowane odpowiedzi

nazek

Witam, od około 2 tygodni testuję NEXT-A i zauważyłem dziwne zjawisko... Gdy ustawie sobie własne dźwięki połączenia oraz sms z karty pamięc, co jakiś czas 1-2 dni telefon przywraca mi domyślne dźwięki które są zainstalowane w pamięci telefonu. Macie podobny problem? wiecie jak sobie z nim poradzić ? dodam że używam 2 kart sim: 1 Aero, 2 GSM !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obawiam się, że to nie problem samego katalogu, dziś z dwa razy zgubił mi kartę SD. Restart, i wszystko się pojawiło.

Ten telefon żyje własnym życiem, ostatnio zgubił dzwonek, więc nawet nie chciało mi się przestawiać dzwonków, później nagle równie tajemniczo odzyskał [a nie przypominam sobie żebym coś konkretnego robił]. Czasem gubi tylko jeden :/

Najgorsza sprawa jest z budzikiem, raz mnie budzi to co nastawiłem, a raz podstawowa melodia... Czyli raz mam dobry dzień a raz wcale nie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

]

Dzwonki instalujemy w /system/media/audio/ringtones i nadajemy odpowiednie atrybuty czyli rw-r--r-- (ja to nazywam "odwrócone L").

Na 100% działa.

Ale podmieniasz nazwy na dzwonek1,dzwonek2.............. czy dowolne nazwy ?

Bo jak zrobiłem jak piszesz i nie widzi tych dzwonków z 'moimi' nazwami >:(

a przy okazji zapytam tu - jaki sofcik by zainstalować aby jak ktoś dzwoni do mnie i jest w moich kontaktach aby po polsku wymawiał jego imię tak jak zapisane jest w ks.tel. ::/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w moim przypadku pomogło wykasowanie karty z pozycji tel. Dzwonek zadany 2 dni temu dalej działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tjsz

uruchom tel ponownie to przestanie dzialac ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makaon
    Bo jak zrobiłem jak piszesz i nie widzi tych dzwonków z 'moimi' nazwami

Bo nie nadałeś odpowiednich uprawnień:ma być RW-R-R a zapewne masz -------

Nazwy oczywiście dowolne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tjsz a i tu sie na szczęście mylisz, restart nic nie zmienia :) [szczególnie, że po restarcie wracały dzwonki ustawione....]

nie wiem niestety jak z galerią, bo po wykasowaniu chwilowo jest pusta. Może jak ją zapełnię to znów zacznie się gubić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie podobnie. Dzwonki pojawiają się i znikają. Nie znalazłem przyczyny od czego to zależy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Już pisałem naście razy że przyczyną jest użycie aplikacji "Czyszczenie" (ikona kosza) i czyszczenie RAM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi