Skocz do zawartości
makaon

MyPhone NEXT - zwiększenie rozmiaru partycji na dane programów.

Rekomendowane odpowiedzi

makaon

Znalezione na XDA:
    [MOD][APP][Xolo Q800/Fly IQ446] X-Q800 Repartition Tool - xda-developers
    Standardowo w Next mamy dla instalacji programów:

1wo1.th.png

a w telefonie na swoje dane (kto tego używa ręka w górę :) :

vlu8.th.png

.
    Po użyciu programiku do repartyzacji pamięci mamy już trochę lepiej:

mmsw.th.png

oczywiście kosztem partycji na dane użytkownika:

vumc.th.png

Jak to zrobić"
    1.Ściągamy i wgrywamy na kartę SD telefonu aplikację z powyższego tematu
    http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2308772&d=1381162205
    2.Instalujemy ją
    3.Robimy reboot do recovery (TWRP)
    4.Robimy pełny backup systemu
    5. Reboot do systemu
    6.Uruchamiamy aplikację, wybieramy odpowiedni dla nas podział partycji, zatwierdzamy i robimy reboot do TWRP

wjkg.th.jpg

7.Robimy factory reset (tu będzie błąd - ignorujemy go) - NIE ROBIMY wipu systemu!!!
    8.Reboot na chwilkę do systemu - nie robimy kroków wstępnych, tylko zaraz po uruchomieniu systemu rebootojemy system do TWRP.
    9.Restore przed chwilą zrobionej kopii - żadnych wipów!
    10.Reboot do systemu, jeśli system poprosi o format wewnętrznej pamięci, to go robimy.

Edytowane przez Mikel25
    Prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy są jakieś minusy tej ingerencji?

1. Brak możliwości factoryreset?

2. Problemy z działaniem innych aplikacji?

Chyba nikt nie używa partycji na dane użytkownika, mnie osobiście denerwuje to zmarnowane miejsce.

Czy ktoś to już zrobił?

------------

Padło na mnie więc testuje i nie widzę wad, apki wróciły do urządzenia i śmigają szybciej.

Opis wprowadzenia zmian prosty i zrozumiały 100% udana operacja zmiany wielkości partycji.

Dziękuje.

--------

W drugim telefonie pojawił mi się problem, po przywróceniu danych urzytkownika i włączeniu telefonu pojawił mi się komunikat "partycja "dane urzytkownika" jest uszkodzona należy ją sformatować. OK?"

Ze wzgledu na to że jest pusta 242Mb została sformatowana i tel śmiga super.

(Treść komunikatu błędu może się różnic z oryginalnym bo mam skleroze) ;)

Edytowane przez cia_agent
    po kolejnych testach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie zaczął się problem przy punkcie 8 - wejście do systemu nie następuje, telefon wisi na logo MIUI (czekałem z 10 minut i tak dwa razy). A jaki błąd powinien się pokazać przy robieniu wipe (punkt 7)? Bo mi nic nie wyskoczyło do zignorowania, jedynie walą komunikaty w konsoli, że nie może zamontować partycji /emmc, "unable to recreate and-sec folder", po drodze jeszcze "unable to mount internal storage". To mi już nie pasowało po pierwszym wejściu do twrp. Jestem zmuszony wyjąć bat, bo ile można czekać. Wchodzę do twrp, przywracam swój backup, oczywiście na końcu z błędem :/ no ale spokojnie...restart, wchodzi do systemu i na starcie widzę komunikat na belce "bezpieczne odłączenie nośnika USB" ;] Idę do ustawień pamięci i co widzę: wewnętrznej pamięci zrobiło się 2,69 GB, ale phone storage całkiem zniknęło. Mocno nie płaczę za tymi straconymi megabajtami, reszta chyba jest ok, ale informacja, że nie zawsze tak każdemu ładnie pięknie wychodzi, przyda się, no i ewentualne porady co zrobić żeby wsio było ok - mile widziane :) może jeszcze raz zrobić wszystko od nowa... ;/

Zauważyłem jeszcze, że w programie link2sd pokazuje inaczej łączną wielkość pamięci wewnętrznej niż w ustawieniach systemowych - 2,5 GB.

W każdym bądź razie dzięki za "przeportowanie" atrykułu z xda i za testy, bo wcześniej jak trafiłem na ten artykuł nie byłem zbytnio przekonany. Piwka lecą :)

Zrobiłem w twrp wipe /emmc i 253mb wróciło na swoje miejsce (link2sd widzi 242mb).

Napiszcie jakie u was wielkości partycji pokazują ustawienia.

Edytowane przez boniasek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    open

Świetna sprawa, zawsze zastanawiałem się po co i jak wykorzystać "Pamięć telefonu".

Po modzie mam następujące wielkości:

- Pamięć wewnętrzna 2.51 GB

- Pamięć telefonu 241 MB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa też idealnie na myPhone Next-S polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że do tej czynności trzeba mieć ROOT-a?

Jak wejść do TRWP?

Edytowane przez baxxterhp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem ten wątek ale nie do końca rozumiem :-). Mój myphone next S nie chcę wejść do twrp tzn, po załadowaniu pliku recovery telefon się restartuje-czarny ekran, po czym robi od nowa restart i normalnie się uruchamia. uprawnienia roota są nadane, może niech wypowie się osoba, która robiła to już na Next S

Dodam jeszcze tylko, że nie mam wgranej tej ostatniej aktualizacji: NEXTS_PL_V1.0.7 z 2014-05-15

Edytowane przez baxxterhp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    !urek

MOD działa... a to jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak po punkcie 7. dalej postępować? Co to znaczy reboot systemu bez kroków wstępnych? jak robię recovery mode to uruchamia się stockowe recovery

co robić????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi