Skocz do zawartości
bobiak

[ROOT]Samsung Mega 6.3 i9205 - Dotykowe ClockWorkMod + Root + Odin

Rekomendowane odpowiedzi

bobiak

Co będzie potrzebne:

-Root (można zrobić go tym programem *click* )

-Cała Paczka(root, SuperSu, odin, cwm) : http://goo.gl/sTbDl

Recovery obsługujące instalację Androida 4.4 - CWM_6.0.4.5.

Instalacja CWM:

1.Wchodzimy w Download mode (Volume Down + Home + Power) i podłączamy naszego fona do PC.

2.Włączamy Odina v3.07.

3.Dodajemy i9200-cwm-recovery.tar do Odina ( jako PDA )

4.Klikamy Start, telefon zrestartuje się.

5.Aby wejść w tryb recovery należy przy wyłączonym telefonie wcinąć Volume Up + Home + Power

Link do oryginału:[CWM][ROOT][i9205] 100% working CWM-based Recovery v6.0.3.2 [ 2013.07.19 ] - xda-developers

Sprawdzone na moim i9205 (działa również na i9200)

Edytowane przez bobiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziala cwm

Edytowane przez adrian60731

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dziala cwm

U mnie dziala cwm nie mogę go zrotowac brak opcji w telefonie debugowanie usb jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bobiak
brak opcji w telefonie debugowanie usb jakieś pomysły ?

Aby włączyć tryb programisty i mieć opcję debugowanie USB musisz w informacjach o telefonie 7 razy kliknąć "Numer wersji", wtedy odsłoni się dodatkowe menu "Opcje programisty", gdzie możesz włączyć Debugowanie USB :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
0chi0

witam Was,

mam problem. wgrałem boot.img oraz recovery.img i przy uruchamianiu telefonu mam dwie czerwone linijki.

nie działa mi WIFI :(

o co kaman ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
deco164

Wgraj softa od nowa :)problemy ustapia a root można zrobić przez one click root

Wysłane z mojego ZTE Blade III Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja wam powiem tak: Zaktualizowałem przez głupotę mojego mega i zainstalował mi te super poprawki ala knox itp oraz usunął root'a.

I w tej chwili drugi raz z rzędu nie mogę zainstalować roota -_- Co robić ?

@EDIT

Proponuję dodać w temacie że ten root nie działa na najnowszym oprogramowaniu i brickuje telefon.

Edytowane przez Prucholl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie root nie działa wydany odinem. Wszystko przebiegło pomyślnie są dwie czerwone linijki przy starcie root nie działa. Kingoroot podaje mi ze nie wspiera mojego fona i nie chce zrobić :(

Wysłane z mojego GT-I9205 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trurl3

UWAGA! Dla ROM-ów z KNOX-em (po UCML1) nalezy zastosować inna procedurę z tematu na xdadevelopers. Przytaczam skrócone tłumaczenie:

Jak zrootować ROM z bootloaderem i aplikacją Knox:

- Po pierwsze pobierz appkę superuser.apk (SuperSU v1.80) i zapisz na extSdCard.

- Pobierz i zaflashuj Odinem i9205-cwm-recovery.tar.md5. (Polecam PhilZ-touch-recovery-6.0.4.6. Dzięki @Phil3759).

- Reboot.

- Wyłącz telefon. Wejdź w recovery przez Power + Vol-up i zaflashuj UPDATE-SuperSU-v1.80.zip od Chainfire. Dzieki @Chainfire . Masz root ale bez Busybox.

( Po restarcie SuperSU czasem staje, jest zainstalowane w system/app i Knox nie pozwala na pełny dostep do systemu. Wtedy, przy pomocy Explorera z Romu idź do extSdCard i zainstaluj stamtąd superuser.apk. W ten sposób appka będzie zainstalowana w data/app. Problem rozwiązany).

- Teraz kliknij ikonę SuperSU, który uruchomi się i zapyta, czy zablokować Knox. Musisz zaznaczyć Yes.

- Zainstaluj Busybox 1.21.1 od Stericson z Play Store. Weryfikuj root przy pomocy "Root Verifier". To wszystko, masz root.

Nastepnie przy pomocy Root Explorera możesz usunąć wszystkie związane z Knox-em apk + odex z folderu system/app. A także superuser.apk stamtąd, ponieważ jest już niepotrzebny w system/app.

Moja Mega I9205 działa dobrze w tym ustawieniu. Co prawda flaga jest 0x1, ale mnie nie zależy.

PhilZ_touch_6.08.8-meliusltexx-6.0.4.6.tar.rar

UPDATE-SuperSU-v1.80.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma sposobu na ROOTa bez nabijania flagi?

Czy nowy KINGO Root (wersja 1.3.3 ) nie obsługuje naszego 4.4.2 z KNOX'em?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi