Skocz do zawartości
kapustowicz

LG G2 rootowanie a gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Byłem fanem Samsunga, ale naczytałem się o KNOX, o utracie gwarancji nawet przy rootowaniu i już nie chcę więcej ich urządzeń. Zastanawiam się nad G2, waham się czy nie poczekać na Nexusa 5.

Chciałem się zapytać bo szczerając tu i ówidze nie trafiłem na nic konkretnego, czy LG G2 będzie można po rootowaniu i wgrywaniu custom romów ponownie przywrócić do takiego stanu, że nie będzie problemu z serwisem.

Ewentualnie jakie są wasze doświadczenia dotyczące serwisowania sprzętu w LG i sprawdzaniu przez serwis zainstalowanego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
psz3mo

Żeby wgrać customa musisz odblokować bootloader, którego raczej nie zablokujesz = utrata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na niektórych modelach telefonów innych firm w tym chyba też na Nexusie 4 można odblokować i zablokować bootloader. A nexusy mają odblokowane bootloadery lub możliwe do odblokowania i zablokowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG w końcu (znowu) się wzięło w garść i nie zablokowało bootloadera w wersji międzynarodowej. W wersji na amerykański rynek ludzie z XDA omijali zablokowany bootloader przez Lokiego, czyli przez zmodyfikowane recovery. Stockowe można zawsze przywrócić.

EDIT:

Rootowanie zmienia status telefonu na zrootowany. Jednak powrót do stocka przywraca fabryczny status.

Edytowane przez SIlverX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pirmin

Witam

Wysłałem lg g2 do gwarancyjnej naprawy plam na wyświetlaczu. Dzisiaj otrzymałem odpowiedz od lg ze wykryli root w urządzeniu i anuluja gwarancję.

Co ciekawe tel nigdy nie był rootowany, kupiłem go jako nowy i jedyne co z nim robiłem to aktualizacje ota i przez komp oraz awaryjne przywracanie oprogramowania bo chciałem załkowicie wyczyscic tel. Tel został wysłany z najnowszym oprogramowaniem.

Ma ktos doświadczenie co w takiej sytuacji powinienem zrobić i jak udowodnic ze root nie był robiony.

Pamietam ze gdzies czytałem temat ze kitkat zawsze wyswietlal root on tylko nigdzie nie moge znaleźć oficjalnej informacji na ten temat

Bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RDCX

Przed wysłaniem na gwarancję zawsze najlepiej wgrywać soft .kdz przez lg flashtool. Wtedy jest pewność, że roota, twrp i innych tego typu rzeczy nie będzie. W tej sytuacji ciężko będzie udowodnić, że root nie był robiony. To o czym mówisz, że ROOTED było w download mode występowało tylko na kitkacie. Na lizaku ten problem już nie występował.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pirmin

Dzieki za odpowiedz. Tylko ze tak jak napisalem roota nigdy nie robilem wiec tylko przywrocilem do ustawien fabrycznych i wyslalem....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RDCX

Kupowałeś go jako nowy ze sklepu czy od osoby prywatnej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pirmin

Nowy zaplombowany w sklepie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RDCX

No to niezłe jaja...... Jeśli był root zrobiony to ustawienia fabryczne go nie usuwają tak w ogóle..... Miałeś gdzieś w aplikacjach taką ikonkę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi