Skocz do zawartości
kapustowicz

LG G2 rootowanie a gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Pirmin

Pierwszy raz widze taka ikonke i nie bardzo wiem co ona oznacza.

Jak go kupiłem to był zupełnie nowy. Potem zrobiłem aktualizacje do 4.4 przez ota a nastepnie przez komp do 5 i tyle. Jak bylo już 5 to zrobiłem awaryjne przywracanie oprogramowania bo chciałem mieć zupelnie czyste oprogramowanie.

Edytowane przez Pirmin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RDCX

To jest właśnie ikonka roota. Gdybyś go miał to była by taka lub podobna z napisem supersu. Jak dla mnie mogło to wyglądać tak: ktoś wziął ze sklepu telefon, zrootował go, nie spodobał mu się i oddał do sklepu a sklep pewnie zrobił ustawienia fabryczne i nie sprawdził czy ma roota a ten powędrował co ciebie. Co prawda zawiłe, ale tak mogło być. Napisz ewentualnie pismo do LG z przedstawieniem problemu, że nie rootowałeś go i nie wiesz skąd się wziął. A nóż może łykną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pirmin

dokladnie tak zrobiłem... Zobaczymy co napiszą... Sklep twierdzi że nic z tel nie było robione...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Nawet gdy aplikacji nie ma binarki sa moga byc w urzadzeniu, jezeli masz telefon mozesz sprawdzic to wpisujac na klawiaturze (jakis kod) nie pamietam juz tego bo dosc dawno mialem lg ale gam byl status czy byl root czy nie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RDCX

A jak się ściąga programy typu CPU-Z i tam pisze, że "root access no" to może być?

Edytowane przez RDCX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli wyskakują ci takie powiadomienia z prośbą o root to oznacza że miałeś rootowany telefon. W przeciwnym razie miałbyś powiadomienia z aplikacji że nie masz roota

[Dodano: 28 kwiecień 2016 - 15:14]

Jeżeli miałeś kiedykolwiek takie powiadomienie to miałeś roota

692a2e14d50330f94e385c104e208e5d.jpg

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez daveomg
    Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy
    o o czym mówisz, że ROOTED było w download mode występowało tylko na kitkacie. Na lizaku ten problem już nie występował.....

Na lolipopie też był ten bug, przynajmniej u mnie ostatnio jak wysyłałem telefon na gwarancję. Wgrałem v30d flashtoolem, wszedlem sprawdzić w download mode i było jak byk ROOTED. Po kilkukrotnym wgrywaniu to nie znikało, ale serwis nic z tym nie zrobił, gwarancja nadal jest

Ale też obstawiam że telefon ze zwrotów jakiś, sklep przepakował i sprzedał jako nowy. Ewentualnie pracownik wziął sobie na testy, innej opcji nie ma

Edytowane przez rdy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RDCX

Na v30b na bank tego nie było bo sam ile razy specjalnie to sprawdzałem, chyba że skopali to na v30d :v

Akurat teraz tego nie sprawdzę bo mój też w serwisie. Ciekawe co u mnie wymyślą :v

EDIT: Sprawdziłem na świeżym telefonie prosto z serwisu na V30d nie ma tego buga z ROOTED.

Edytowane przez RDCX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pirmin

2.02.2016 zadzwonilem do Lg kiedy dostane odpowiedz na reklamacje... Pani powiedziala ze zwykle odpowiadaja w 7 dni ale nie maja maksymalnego terminu w którym musza odpowiedzieć...

Pani poinformowala mnie rownież że w przypadku anulowani gwarancji telefon jest odsyłany automatycznie.

Dzisiaj dotarla paczka DHL do sklepu. Sprzedawca otwieral ja przy mnie w sklepie... A w srodku dokumenty potwierdzajace wymiane wyswietlacza oraz calej obudowy oraz kilku elementow w tel. Wszystko na gwarancji. Telefon praktycznie jak nowy ze wszystkimi naklejkami...

Co ciekawe na infolini pani dalej twierdzi ze telefon nie bedzie naprawiany ponieważ gwarancja jest anulowana....

Generalnie brawo Lg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi