Skocz do zawartości
kapustowicz

LG G2 rootowanie a gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

pepe444

Odmowa naprawy wyświetlacza "bo jest root" to byłoby chamstwo nie z tej ziemi i ja bym uderzał ze skargą do samej centrali LG. Tylko, że serwisy to są zwykle lokalne, polskie biznesy, a specyfika polskiego biznesu to jest cwaniakowanie do samego końca, zbywanie klienta byle czym i wyrolowanie go przy każdej dogodnej okazji. Natomiast duże, zagraniczne firmy są zwykle nastawione na pozytywną współpracę z klientem, bo generalnie nie opłaca im się dostać opinii drobnego cwaniaczka-oszusta. Miejscowym cwaniaczkom wszystko jedno, a nawet czym więcej cwaniakują, tym lepiej na tym wychodzą, więc jest jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmadej

@@pepe444 niestety, taka praktyka jest nagminna, ale nie jest to jedynie polityka "lokalnych serwisów". To co prawda wątek o LG, ale miałem podobną sytuację z Samsungiem i słynną flagą KNOX. Oddałem na gwarancji telefon z wypalonym wyświetlaczem AMOLED i z czystym oprogramowaniem Samsung (bez root), jednak oczywiście była aktywna flaga złamania zabezpieczeń KNOX. Ma się to nijak do sprzętu, jednak serwis autoryzowany anulował gwarancję (i to w sposób dość "chamski": zamalowali czerwoną farbą logo Samsung pod baterią :D ). Na nic zdało się odwołanie bezpośrednio do Samsunga, na nic powoływanie na słowa rzecznika Samsung który na twitterze pisał, że flaga KNOX nie oznacza automatycznego anulowania gwarancji. Ich stanowisko było takie, że jeśli był root, to wyświetlacz nie pracował prawidłowo i dlatego jest wypalony, co oczywiście jest bzdurą. Wyleczyłem się więc po pierwsze z ekranów AMOLED a po drugie z urządzeń firmy Samsung.

I niestety to nie tylko praktyka polskiego oddziału: identyczne problemy z uznaniem gwarancji na sprzęt raportowali użytkownicy z całego świata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż się boję co będzie z moją S4, bo jeszcze na "gwarancji" i nabita flaga KNOX. Poza tym producenci specjalnie tak robią aby użytkownicy nie mogli oddać telefonów na gwarancje. Poza tym nie wiem co ma wspólnego wymiana wypalonego wyświetlacza z knoxem albo z rzekomym rootem. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sturek

Nie rozumiem skąd to zdziwienie, że po zrootowaniu czy nabiciu knox traci się gwarancję, jeśli zostanie to wykryte. Przecież mając roota można wgrać alternatywny kernel zwiększyć taktowanie procesora - w G2 na Dorimanx z 2,26 na 2,8GHz, GPU z 450 na 650MHz. Różnice procentowe są bardzo duże. Może to powodować przegrzewanie się sprzętu. Telefon pracuje w zupełnie innych warunkach niż zakładał i gwarantował producent. Dla mnie jest to logiczne, że próbują się przed tym bronić. Na szczęście jest Flashtool i każdy może eksperymentować do woli, ale jak zawsze "na własną odpowiedzialność" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi