Skocz do zawartości
fyme

TUTORIAL [ZTE V967s] Adaptacja niekompatybilnych słuchawek z pilotem

Rekomendowane odpowiedzi

Masz załatwione. :zdrowko: Zaraz idę po kartę. Popełnić... Ostatnio częściej kupuję w Chinach niż w Netto.. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Właśnie sprawdziłem u siebie i bez problemu mogę przełączać stacje w radiu pilocikiem. Działa też zatrzymywanie radia i wznawianie więc jest chyba ok. Nie próbowałem jeszcze odbierać telefonu pilotem bo nikt do mnie nie dzwoni :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc jak widać, fajans jakiś poczyniłem. A że tych kabelków w pilociku trochę jest, dodatkowo są cienkie a ze mnie taki elektronik jak ze świńskiej doopy trąba i do tego oko już nie tak bystre :oczy: to i zamiast lutownicy karty MC użyłem...

Poczekamy, za 2-3 tygodnie podzielę się wrażeniami z działania adaptera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Ja częściej niż po kartę sięgam po lutownicę z racji wykonywanego zawodu :DDD na moje szczęście...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak się zdecydujesz kupić to podziel się wrażeniami...

Więc - adapter działa :D Dźwięk jest w końcu normalny. Jedna uwaga dla potomnych - w przypadku moich słuchawek no-name i słuchawek mojej żony z Samsunga Ace 2 (oba są z mikrofonami i oba mają tylko jeden przycisk w pilocie), zestawy zachowują się tak, jak opisałem po mojej walce z "przelutowywaniem" przewodów. Czyli: słucham radia, wciskam przycisk - włącza się odtwarzacz muzyki z ostatnio odtwarzanym utworem. Kolejne wciśnięcie powoduje pauzę. Kolejne - odtwarzanie. Przy słuchaniu odtwarzacza jest tak samo, to znaczy - wciśnięcie pauza, ponowne - start od zatrzymanego miejsca, pauza, start itd. Odbiór przy użyciu przycisku połączeń, ich zawieszenie, zakończenie i mikrofon działają prawidlowo - wciśnięcie przycisku powoduje odbiór przychodzącego połączenia. Rozłączenie rozmowy jest poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku. Krótki nacisk zawiesza rozmowę, ponowny krótki odwiesza.

Niestety nie dysponuję słuchawkami z pilotem, w którym jest dodatkowy wybór - przód, tył. Więc siłą rzeczy w tym temacie się nie wypowiem.

EDIT:

Otrzymałem informację zwrotną od forumowicza, że adapter działa też dobrze ze słuchawkami z pilotem (odbiór połączeń + przyciski "plus - tył").

Posiadam jeszcze jeden adapter do zbycia. Chętnych zapraszam na priv.

EDIT:

Dla osób szukających pasującego zestawu słuchawkowego do ZTE 967s - pasują od Nokii. Sprawdziłem bodajże 4 zestawy tego producenta od telefonów starszych i nowszych, zmagazynowanych przez mojego brata. Pasowały wszystkie :-)

Oczywiście bez przeróbek i adaptera. Ich zachowanie (znaczy się zestawów Nokii) jest takie same, jak opisane w tym poście.

EDIT: Wszystkie adaptery, które miałem do odstąpienia, mają już swoich właścicieli. Proszę nie pisać do mnie więcej w tej sprawie.

Edytowane przez _grendel_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Właśnie kupiłem słuchawki Xiaomi Piston v2 na ibuygou bo podobno dzięki zastosowanemu chipowi są kompatybilne z wszystkimi modelami telefonów. Zobaczymy jak przyjdą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe jak będzie z jakością dźwięku w przypadku tych słuchawek bo do najtańszych nie należą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

No nie są tanie ale bardzo drogie tez nie. Z wysyłką rejestrowaną wyszło 90 PLN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Właśnie odebrałem słuchawki i historię o kompatybilności ze wszystkimi smartfonami można włożyć między bajki. Słuchawki nie są kompatybilne z ZTE V967 czyli w sumie nie są kompatybilne ze standardem AHJ z którego korzysta ZTE w swoich smartfonach. No nic przewidywałem że tak będzie ale słuchawki podobają mi się na tyle że je sobie zostawię a zamiast dłubać w pilociku zastosuję sobie przejścióweczkę którą kupiłem przy innej okazji. Przejściówka ta całkowicie rozwiązuje problem niekompatybilności (słuchawki wtedy działają poprawnie, mało tego grają świetnie choć w sumie nie jestem audiofilem ;) i poprawnie działa pilocik - wszystkie funkcje jak przełączanie utworów, play itp) A tak wygląda przejściówka :

jvhd.jpg

I w sumie po prostu zamienia masę na pinach co rozwiązuje problem niekompatybilności a jak znajdę jakiś fajny wtyk mini jack o kompaktowych rozmiarach to kto wie być może pokuszę się o modyfikację ;/

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skawin

Fyme gdzie kupiłeś taką przejściówkę metalową?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi