Skocz do zawartości
fyme

TUTORIAL [ZTE V967s] Adaptacja niekompatybilnych słuchawek z pilotem

Rekomendowane odpowiedzi

fyme

Odkupilem od usera @grendel i z tego co wiem to ma na sprzedaż jeszcze jedną. Jeśli okaże się że nie ma to na pierwszej stronie znajdziesz link do aukcji na alli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy komuś działa funkcja wybierania-wyszukiwania głosowego poprzez długie przytrzymanie przycisku odbierz/zakończ rozmowę na słuchawkach z pilotem lub na zestawie słuchawkowym?

Gdy na słuchawce bluetooth przytrzymam ten przycisk, to wyskakuje okno wyboru post-190126-14255738109314_thumb.jpg np. Wyszukiwarki Google lub programu do głosowego wybierania numeru i chciałbym aby to samo się działo gdy długo przytrzymam przycisk odbierz/zakończ rozmowę na zestawie słuchawkowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widział ktoś takie przejściówki u jakiegoś sprzedawcy w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

W Polsce nie znalazłem a sporo szukałem i stąd na pierwszej stronie link do aukcji na Ali. Jest jednak jeszcze jedna opcja o której nie pisałem wcześniej mianowicie można zmienić końcówkę mini jack. Kupno takiej końcówki jest łatwiejsze bo można ją znaleźć w Polsce a potem zostaje poprawne jej zlutowanie z przewodami po uprzednim usunięciu fabrycznego wtyku.

Tak wygląda przykładowy wtyk do lutowania:

post-76981-14255738224867_thumb.jpg

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie szukam sobie trochę na ten temat i znalazłem przejściówki w Polsce. Są nawet lepsze od tych z aliexpress bo są na kablu czyli z telefonu nie wystaje długa wtyczka z przejściówką a co za tym idzie ryzyko uszkodzenia gniazda słuchawkowego jest mniejsze. Ja się wstrzymałem z tą przejściówką bo nie potrafię sobie wyobrazić jak można to włożyć do kieszeni i słuchać muzyki...

Jest to przejściówka Fiio LU2 (jest jeszcze wersja LU1 z prostyk wtykiem). Można ją kupić między innymi na allegro oraz w różnych sklepach internetowych. Link do ceneo:

http://www.ceneo.pl/16664549

Tylko ta cena... Na allegro najtaniej widziałem za 23zł razem z kosztami przesyłki.

Tutaj jest przejściówka innej firmy, strona zagraniczna ale widziałem też w polskich sklepach internetowych:

http://www.meelec.com/MEElectronic_TRRS_Adapter_for_P_Version_Headphones_p/adptr-trrs-35.htm

Najistotniejsza na tej stronie jest lista z telefonami które są kompatybilne z przejściówką. Jeżeli dobrze rozumiem to są telefony, które mają takie gniazdo jack jak nasz ZTE i słuchawki od tych modeli będą działać bez żadnych przejściówek. Na dniach przyjdą mi słuchawki od Nokii C5, która jest na tej liście i potwierdzę czy działają w porządku.

Mam nadzieję, że moje informacje będą pomocne dla innych. Jak informacja o słuchawkach się potwierdzi to proponuję listę gdzieś skopiować dla potomnych bo strona www może kiedyś zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Widziałem tą przejściówkę ale wg mnie wygląda tandetnie. Wolę ładne złącze mini jack niż kawałek plastiku i czarny przewód nie pasujący do reszty ale masz rację ta przejściówka rozwiązuje problem. Ja natomiast zamiast takiej przejściówki wolałbym porządny wtyk który wlutowałbym zamiast fabrycznego. Rozwiązanie wg mnie bardziej eleganckie a ja jestem estetą :DDD

PS: swego czasu sam zrobiłem sobie taką przejściówkę wykorzystując adapter sony ericssona ale długo jej nie ponosiłem a teraz leży sobie w szufladzie :D

KLIK

EDIT

Dłubałem, dłubałem aż wydłubałem z czeluści internetu porządne wtyki mini jack 4 polowe dostępne w Polsce więc jak ktoś chętny to proszę link do sklepu.

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy coś takiego zadziała z v967s? PRZEJŚCIÓWKA ADAPTER jack 4-polowy / 3-polowy 3,5 (3856925074) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Chodzi mi o uzyskanie "normalnego" dźwięku na "standardowych" słuchawkach mini jack bez żadnego pilota.

Edytowane przez Piszczalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Ale nie widzę sensu stosowania takiej przejściówki w ZTE. Sprawdzałem trzy pary słuchawek ze zwykłym złączem mini jack i wszystkie działają poprawnie. Problem zaczyna się gdy słuchawki posiadają mikrofon lub pilot bo wtedy mają mini jacka 4 polowego i mogą korzystać z dwóch standardów z czego jeden jest niekompatybilny z ZTE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie źle zrozumiałem temat :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fyme rozebralem swoje wh-701 i zamieniłem góre z dołem, przewody sa bardzo delikatne i szczerze mowiac przydalaby sie jakas lupa :) Wg. mnie lutowanie przez Chinczyka... ale syf. Niestety po zlozeniu bez zmian ;/ Ciekawe co jest tego przyczyna ;/

post-256602-14255740701484_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi