Skocz do zawartości
fyme

TUTORIAL [ZTE V967s] Adaptacja niekompatybilnych słuchawek z pilotem

Rekomendowane odpowiedzi

fyme

Powinieneś zamienić M z G ale najpierw przypal końcówki przewodów choćby zapalniczką bo są lakierowane i często mimo zlutowania nie działają bo nie ma przejścia.

PS: nie wyglądają na oryginalne słuchawki Nokii bo jakość lutów jest delikatnie mówiąc słaba. Dla przykładu rozebrałem starą przejściówkę Nokii (oryginalna bo była razem z telefonem) i tam nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znam się, ale przypadkiem te słuchawki nie działały dobrze z naszymi zte? Trafiłem na aukcję allegro i patrząc na listę kompatybilnych modeli większość pokrywa się z tymi z listy 3.5mm TRRS to 3.5 TRRS Adapter for Select Phones

Sam kupiłem słuchawki do tych modeli i działają bardzo dobrze bez żadnych przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sluchawki dzialaja, ale tylko sluza do sluchania muzyki, pilot nie dziala. sprawdzalem na Samsungu wave s8500, XCOVER 2 oraz HTC HD2. Na wszystkich tak samo. Zero reakcji na przyciski.

co do adapteru typu FiiO to wg producenta:

"Nie gwarantujemy że funkcje takie jak kontrola głośności, pauza czy zmiana utworu będą działać z każdym modelem telefonu. LU2 gwarantuje jedynie prawidłowe podłączenie słuchawek i rozmowę przez mikrofon."

Zaczynam wątpić by ten pilot w ogóle działał nawet z dedykowanymi przez sprzedawce telefonami a Chińczyk doczeka sie reklamacji na aliexpress ;/

Edytowane przez widmo82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może nie masz "Nokia wh-701" tylko "wh-701 for nokia"? Spotkałem się z takimi na ali i były komentarze, że pilot nie działa. Ewentualnie może pilot działa tylko z nokiami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@albin88 masz sluchawki z pilotem ktory umozliwia sterowanie głośnością?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak :) Kupiłem za niecałego dolara przy okazji zakupu czego innego. Jakość beznadziejna, ale zmiana głośności działa. Tylko głośność nie jest zmieniana w telefonie a na samych słuchawkach potencjometrem ;) Od niedawna używam philipsów, które nabyłem na pewnej wyprzedaży za całe 6zł i jakość jest naprawdę dobra w porównaniu z tymi wszystkimi tanimi słuchawkami za dolara czy z tymi niby "nokia" z allegro. Jedyna wada to brak mikrofonu.

Obecnie czekam na zamówione słuchawki gdzie jest zmiana głośności, przełączanie piosenek i powinno to działać z moim zte ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byloby fajnie gdybys napisał model. Szukam dousznych z mikrofonem i sterowaniem glosnosci.

PS: jadą czy lecą z Azjii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lecą... Kupiłem coś takiego Free Shipping Wireless phone headset BT3030 Wireless Stereo Bluetooth Headset Headphone NO BOX-in Earphones & Headphones from Electronics on Aliexpress.com

Od innego sprzedawcy, ale cena podobna. Jak słuchawki się zużyją/zepsują to wystarczy zmienić same słuchawki a nie całość, do tego jak jakość będzie słaba to można lepsze słuchawki podpiąć ;)

Niekoniecznie bluetooth może Cię satysfakcjonować ale ja szukałem czegoś na rower na lato, taki duży telefon będzie ciężko upchnąć do spodenek a kabel nie wszędzie sięgnie i nie do końca na rowerze jest wygodny...

Do tego ciężko jest znaleźć działające słuchawki na kablu a jeszcze trudniej z pilotem :)

Edytowane przez albin88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam zestawu WH-205 Nokii w prezencie od brata. Zestaw był w komplecie z jakimś zwykłym fonem tej firmy. Jest made in China. Dynamika dźwięku ok, odcięcie od otoczenia też dobre. Działa prawidłowo bez adaptera. Ma mikrofon i klips do przypięcia do odzieży. [hide]post-274604-14255740976855_thumb.jpg[/hide]

Edytowane przez _grendel_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Obecnie czekam na zamówione słuchawki gdzie jest zmiana głośności, przełączanie piosenek i powinno to działać z moim zte ;)

To opisz swoje wrażenia po ich przetestowaniu. Ja z zachowania i dźwięku swoich jestem usatysfakcjonowany ale przydałyby się te dodatkowe przyciski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi