Skocz do zawartości
MrForest

MyPhone NEXT - konfiguracja AERO

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nie działa. Włączałem tryb samolotowy, restartowałem telefon. Chrome nie mam, mam tylko Operę. Sklep play też nie działa. Niezależnie czy 3G czy +H. Mam Android Firewall, ale menadżer pobierania, operę, sklep play i usługi google play google servivces mam odblokowane. Nie wiem co jeszcze można sprawdzić. Dodam, że przed wprowadzeniem captcha działał prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie niestety to badziewie dziś nie działa.

Brak możliwości połączenia przeglądarki ze stroną, by cokolwiek wpisać czy zatwierdzić.

Sieć nie jest w ogóle widoczna, a dla karty aero mam komunikat "tylko połączenia alarmowe"

Jestem coraz bliższy decyzji odesłania karty i zażądania zwrotu zastawu.

Dokupienie pakietu internetowego u operatora to zaledwie 9 zł, a 200MB to i tak 3 razy więcej jak do tej pory srednio z aero pobierałem na miesiąc..

Większość połączeń z netem, w tym wszystkie aktualizacje i tak mam dopuszczone tylko po WiFi.

Syn posiada Samsunga SII Plus z tylko jedną kartą SIM, więc jest zmuszony od swojego operatora internet pobierać i w podobnych warunkach pakiet 500MB starcza mu na wszystko jak z internetu korzysta poza dostępnymi sieciami WiFi.

O różnicach w szybkości nawet nie warto wspominać.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Od 7 kwietnia między 8:30 a 17:00 byłem zmuszony w każdym dniu wprowadzić 2 razy kapcia, czyli tak średnio co 4 godziny także da się żyć.

Problemów zero. Aero2 działa tak samo jak przed wprowadzeniem kapcia

Proponuję przeglądarkę Firefox z którą nie mam najmniejszych problemów. Z Delphin też chyba nie ma problemów bo kilka dni temu sprawdzałem i o ile pamiętam było OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiam, od wczoraj jestem posiadaczenm telefonu MyPhone Duosmart.

Na wstepie - przeczytalem caly ten watek, postepujac zgodnie z Waszymi radymi, ale wciaz nie przynosi to efektow i interent z Aero2 nie dziala.

Po kolei:

1. Karte aero2 wlozylem do poprawnego slotu(1) - zreszta telefon ja wykrywa, jak i druga Play(abonament). Zasieg Aero2 - max + literka R nad zasiegiem (Roaming tez wlaczylem). Brakuje za to oznaczenia 3G - pomimo, iz przelaczylem 3G na Aero2, wybralem recznie polaczenie z siecia plus 3G oraz ustawilem polaczenia wideo tez na Aero2.

2. Oczywiscie konfiguracje zrobilem zgodnie z opisem na stronie Aero2. Ponadto, wylaczylem internet w Play. Ustawilem tez w USLUDZE 3 G ustawienia sieci GSM/UMTS na: tylko WCDMA

3. Uzywam Opery Mini, po wejsciu i probie zaladowania strony (wielokrotnej + resety telefonu) wyskakuje komunikat:Polaczenie nie powiodlo sie. Nie mozna nawiazac polaczenia. Prosze sprawdzic konfiguracje sieci.

Przejrzalem cale google, nie mam pojecia w czym tkwi problem.

Jedynie co mnie zaastanawia to brak oznaczenia 3G przy wskazniku zasiegu AERO2 ( jest literka R).

Przeczytalem tez gdzies, ze byc moze moj tel (chinczyk) automatycznie uparcie probuje obslugiwac czestotliwosc 2100 mHz zamiast 900. Ale nigdzie nie potrafie wlaczyc tej drugiej czestotliwosci (nie widze nigdzie takiej opcji). Podobno istnieja jakies kody serwisowe to umozliwiajace, ale ja ich nie znam.

Poradzcie cos, prosze uprzejmie.:zakrecony:

Edytowane przez sectorxpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Powinieneś mieć 3G lub H+

R czyli roaming więc coś masz namieszane w ustawieniach telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co pisaliscie to wywnioskowalem, ze powinieniem miec 3G, ale nie mam...

To moze byc wada tel czy moze zla konfiguracja? Telefon jest nowiutki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Popatrz od 1:30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzialem ten filmik...

Wszystko robilo zgodnie z tymi wskazowkami.

Jedyny problem to to, ze nie mam predkosci HDSPA 14 Mbps, (mam 7), ale czytalem o tym wczesniej i podobno to nie przeszkadza, co najwyzej zwalnia ogolnie siec Aero, stad tez w regulaminie maja zapis , ze moga kogos wezwac za to do zaniechania korzystnaia z Aero, ale nie powinno to uniemozliwiac polaczenia sie z siecia..

Zreszta sporo osob ma DuoSmarta i im dziala, sam producent zapewnia, ze ten model jest kompatybilny z Aero;/

nie mam pojecia o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SamXel

Od kiedy masz kartę Aero2 ?

Proponuję wrzucić tu na forum wszystkie screeny ustawień bo nie wiem jak wygląda menu w DuoSmart

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kartę dostałem dziś rano.

Menu identyczne niemal jak na tym filmiku... Wrzucac mimo to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi