Skocz do zawartości
rugbysta

Nie działająca część dotyku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na forum piszę po raz pierwszy bo wcześniej zmieniałem sobie tylko softy i takie duperele ale teraz potrzebuje pomocy, otóż zalałem Xperię S i na samym ekranie nie ma śladów przeszkadzających w pracy (tylko dwa małe zacieki które są jaśniejsze przy patrzeniu na telefon pod kątem) ale nie działa mi około 0,5cm dotyku po całej długości ekranu, rozkładałem całą eSkę i nie widziałem tam żadnych śladów zalania, i pytanie jest co trzeba wymienić żeby dotyk działał?

a tak z innej beczki to jak rozebrałem i złożyłem to teraz mi nie działa dioda od powiadomień, co to ?

PS Jak zalałem Xperię?

Wracałem z treningu i była ulewa trochę mi się zmoczył jak rozmawiałem ale to by nic nie zrobiło, jednak gdy wsiadłem musiałem skasować bilet, który był schowany... pod tylną klapką.. no i tam gdzieś najwidoczniej dostała się woda :( Banalne, ale nie spodziewałem się ze jedna kropla może gdzieś tam się dostać

Z góry dziękuje za odpowiedzi !

Pozdrawiam :)

Edytowane przez rugbysta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raszad

Cześć.

Kupiłem niedawno dość okazyjnie xperie s tylko że ma pewną wadę - dotyk działa słabo. Są na nim obszary w którym ten dotyk działa słabo, a są miejsca gdzie działa normalnie. Jest to strasznie wkurzajace bo np. w miejscu gdzie jest literka Y na klawiaturze nie da sie jej nacisnąc. Nagrałem filmik żeby Wam to zobrazować:

Jestem prawie pewien że to digitizer ale potwierdźcie mi to :P

Poza tym mam pytanie - zauważyłem że sporo lcd od sxs na allegro lecą do Polski z Chin. A jako że niejednokrotnie zamawiałem już na aliexpressie wiem że mogę sobie za równowartość 130zł sprowadzić ten ekranik z digitizerem (np. Original Full LCD Display with Touch Screen Digitizer For Sony Xperia S/LT26i/Nozomi/ARC HD-in Mobile Phone LCDs from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com )

Więc...

Miał ktoś kiedyś styczność z takim digitizerem?

To wgl jest uszkodzenie digitizera czy może co innego?

Edytowane przez kamil0407
    dodałem spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xmatix

Widać,że z rogu jest pęknięte.Pewnie telefon spadł i teraz tak "działa"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raszad

Myslisz ze wymiana dotyku pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymiana zestawu pomoże na pewno. Trzeba właśnie o tym pamiętać, że w tym modelu oryginalnie jest to zestaw LCD sklejony z digitizerem, oferty osobnych części to plaga... chińskich niedoróbek, wiele razy się o tym dowiedziałem jak klient mi przyniósł telefon z płaczem i tekstem typu: "proszę mi pomóc, kupiłem dotyk na allegro i nie działa..."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raszad

OK dzieki wielkie za pomoc :)

Po wymianie lcd z digitizerem napisze jeszcze jaki efekt :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie ja mam to samo tyle, że u mnie działa dotyk o wiele lepiej dookoła a tylko po środku własnie w okolicach literki Y na klawiaturze nie działa wcale, myślałem może nad tym że mogła sie uszkodzić taśma, bo podłączana ona jest do tego paska przezroczystego na dole, a tam właśnie dostała się woda, Tobie znów telefon najprawdopodobniej upadł na ten pasek więc może to po prostu taśma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raszad

Powracam do tematu bo właśnie wymieniłem wyświetlacz.

Pomogło - teraz wszystko działa jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tzn, dokładnie to chodzi o dotyk czy digitizer ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi