Skocz do zawartości
son78

Po podłączeniu kabla usb telefon błędnie reaguje na polecenia.

Rekomendowane odpowiedzi

son78

Witam. Po podłączeniu telefonu pod ładowarkę lub komputer (oryginalnym kabelkiem) występują u mnie problemy z obsługą telefonu. Objawiają się tym że podczas takiego podłączenia klikając na ekran, telefon robi zupełnie co innego niż powinien. Na przykład klikam na jakąś ikonę a on otwiera co innego lub otwiera pisanie wiadomości sms.

Wygląda to tak jak źle skalibrowany digitizer, po prostu robi co chce i obsługa jest niemożliwa.

Po odłączeniu od usb wszystko wraca do normy i działa precyzyjnie jak szwajcarski zegarek.

Zastanawiam się czy inni użytkownicy xperia J też tak mają ? Czy to jest wada mojego telefonu ?

Jeśli trzeba to mogę wrzucić nagranie.

Model telefonu Xperia J ST26i

Android 4.1.2

Wersja jądra 3.4.0

Numer kompilacji 11.2.A.0.31

Edytowane przez son78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak miałem po naprawie złącza USB u mnie, okazało się że źle przykręciłem płytę główną, i odsuwała się podczas podłącznia usb, mindfuckując ekran :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie się zdarzyło raz gdy podłączyłem do innego gniazdka robił co chciał,teraz nie mam takich problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    son78
    źle przykręciłem płytę główną, i odsuwała się podczas podłącznia usb, mindfuckując ekran :D

Telefon jest nowy na gwarancji. Nic nie było rozkręcane.

Zobaczcie sami. http://www.youtube.com/watch?v=mYYb8InV6lk

Pod koniec nagrania zaczął dobrze reagować na polecenia ale zaraz po chwili znów zwariował, połączył się z moim kolegą z kontaktów, podczas rozmowy z nim ekran się nie wygasił, otworzyła się przeglądarka i strona youtube. Ten telefon mnie zadziwia :DDD

Czy Wy też tak macie ? Czy tych problemów jest więcej ?

Sto trzydzieści dziewięć odsłon i nikt nie może napisać czy też tak ma ?

Edytowane przez son78
    dodanie myśli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lalas

aktualnie telefon podpięty do kompa w celu naładowania baterii, wszystko działa prawidłowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    son78

Dzięki. Sprawdzę jeszcze podłączając do innego kompa i na serwis oddam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem wczoraj tak samo po podłączeniu ładowarki, telefon prawie nowy na gwarancji :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    son78

Na innym komputerze (ASUS) problem nie występował, przynajmniej w danej chwili.

Zauważyłem że problem z precyzyjną obsługą dotyku nasila się przy niskim stanie baterii i podłączeniu go do ładowarki sieciowej (oryginalna). Czasem problem jest prawie niezauważalny gdyż drgania i nieprawidłowość działania dotyku jest sporadyczna a czasem nie da się obsługiwać i trzeba odłączyć od ładowarki.

U mnie najgorzej jest gdy wejdę w sklep play i przytrzymam palcem w miejscu na ekranie, wtedy obraz cały drga a czasem włączają się podstrony, tak jak bym na nie kliknął. Podczas pisania sms gdy zrobię błąd i chcę wrócić do danej litery pokazuje się taki znacznik który pokazuje w którym miejscu wyrazu jestem, jak go dotknę palcem to on cały lata na boki i się trzęsie, nie można go precyzyjnie przesunąć, uniemożliwia to dalszą poprawę wyrazu.

Zrobiłem reset całkowity i to też nie pomogło. Dziś zanoszę go do salonu, mam nadzieję że problem jest Im znany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj znac co z tego wyszlo po wizycie w salonie bo byc moze tez bede musial pojsc :luka:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    son78

W salonie powiedzieli że przyczyną może być folia na wyświetlaczu (oryginalna jeszcze nie zdjęta).

Po zdjęciu folii sytuacja się nie poprawiła. Mogłem zostawić telefon u nich na gwarancję ale niedaleko mam serwis autoryzowany więc tam go zaniosłem.

W serwisie powiedzieli że podejrzewają problem z gniazdem ładowania i wysłali telefon do poznania.

Za tydzień do półtora powinien wrócić. Wtedy dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi