Skocz do zawartości
s4k3

tutorial Debranding i powrót do Stock ROM-u

Rekomendowane odpowiedzi

s4k3

W związku z częstymi pytaniami, wyjaśnię krok po kroku jak wykonać upgrade, lub downgrade systemu przy pomocy pliku kdz, metodą offline. Do tego będziesz potrzebował plik KDZ z interesującą nas wersja systemu, telefon LG G2 uruchomiony w trybie download, oraz zainstalowany program z dalszej części tutka.

Nie jestem twórcą tego tutoriala, ja go tylko przełożyłem na nasz język ojczysty, uporządkowałem i dodałem kilka instrukcji od siebie ;-)

Nie odpowiadam za ewentualne uceglenie waszego G2, przy próbie wgrania romu tym sposobem.

Link do oryginalnego wątku: xda-developers - View Single Post - LG G2 Stock Firmware (Go Back to Stock)

Na początek pobierz te pliki : 1. here & 2. here

Credits to hyelton and somboons

1. Uzyskaj dostęp administratora do pliku hosts w katalogu: C:\Windows\System32\drivers\etc\

Chodzi o to ze musisz mieć konto administratora w systemie. W Windows 8 konto to jest domyślnie wyłączone i trzeba je uruchomić po przez wpisanie odpowiedniej komendy w konsoli.

Wpisz następujące polecenie w konsoli, aby włączyć ukryte konto administratora:

net user administrator / active : yes

Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał wyłączyć to konto, uruchom następujące polecenie zamiast poprzedniego:

net user administrator / active : no

Gdy już odblokujesz konto administratora w systemie, to musisz się na nie zalogować. Resztę czynności wykonujesz na tym koncie.

2. Zainstaluj R&D tool B2CAppSetup.exe (zamknij jeśli był wcześniej otwarty). Zainstaluj też sterowniki od LG, które zostaną pobrane przez program.

3. Skasuj całkowicie, ukryty folder* o nazwie LGMOBILEAX. Folder znajduje się w: C:\ProgramData\

Skopiuj pobrany folder LGMOBILEAX (cały, razem z zawartością) w miejsce wcześniej wykasowanego , czyli do:

C:\ProgramData\

*(Folder jest ukryty więc upewnij się, że w opcjach folderów, zaznaczyłeś "pokaż ukryte pliki, foldery, dyski")

4. Uruchom jako administrator plik http, w folderze shttps

RfIiJdi.jpg

zqjBIdF.jpg

5. Uruchom to:

19UfWIW.jpg

6. Wciśnij Ok

hhfa0Nm.jpg

7. Wciśnij ponownie Ok

Hcutb8T.jpg

8. Zerknij do skrótów aplikacji obok zegarka- system tray

hkVqnYX.jpg

9. Kliknij w ikonkę "trzech okien" aby pojawiło się "ON"

ZeNDdh3.jpg

10. Podłącz telefon w trybie "download mode" (przy wyłączonym telefonie wciskasz przycisk "głośniej" i podłącz telefon do komputera), następnie kliknij OK.

0GA3eQ9.jpg

11. Gdy zaakceptujesz flashtool zostanie uruchomiony z prawami administratora.

12. Twoja aplikacja serwera powinna wyglądać jak w oknie po lewej. Potem wykonaj kolejne kroki, tak jak na zdjęciu, wybierając plik KDZ który chcesz wgrać

3G383e1.jpg

kgeGK1O.jpg

13. To tyle. Na telefon zostanie wgrany system z wybranego przez nas pliku KDZ. Po czym telefon uruchomi się ponownie.

smKLEOi.jpg

Jeśli telefon zatrzymuje się na logo LG, to zrób factory reset (wyłącz telefon, wciśnij jednocześnie przycisk "Power" i "Ciszej", gdy tylko pokaże się logo LG- puść przyciski i szybko wciśnij je jeszcze raz. Później wciśnij 3x przycisk "power").

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Notatka od Moderatora: Torres9
    Tutorial przepisany z postu @ShadowUSM

Edytowane przez Daniel.
    Połączono drugi post z nieaktualną opcją instalacji pierwszego posta.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poniżej zamieszczam inną metodę która możecie wykonać downgrade lub instalacje systemu z pliku kdz. Autorem jest nasz kolega z forum.

http://forum.android.com.pl/showthread.php?p=2937709

//Torres9

:ok:

Edytowane przez ShadowUSM
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robilem wg tej instrukcji tylko zamiast republic of korea wybralem inny kraj. Cos to zmienia? Czy jak bede chcial wrocic do playa to musze wyczyscic rejestr update?

P. S. Telefon bez brandu chodzi znacznie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz mi, który rom sciagnales z tego poradnika? Europe Open?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    s4k3

Ja pobierałem Open Europe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytam ponieważ napewno jest jakaś różnica między softem dla wersji 16 i 32. Rozumiem ze ten działa bezproblemowo? Co do wyboru kraju i języka sadze ze nie ma to znaczenia, w innym poradniku na XDA dotyczącym ogólnie flashowania plikami *.kdz jest napisane aby wybrać taki który nam odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m_glod

Szybciej chodzi?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam G2 z Play. Jest tam soft brandowany jednak o numerze D80210a 260-06.

Czy jak wgram tego Europe Open to nabije sie jakis licznik flashowań?

Czy jest dostępny do ściągnięcia soft Play?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi