Skocz do zawartości
twojtus

Nowy rom 2.51 dla Centralnej Europy

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrał już ktoś ten nowy ROM, by trochę się wypowiedzieć na jego temat. Coś usprawnione, czy ROM wydany na siłę.

I czy jest sens zmiany z 2.34.1 na ten nowszy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Wklejam na poczatku jak nalezy instalowac nowe oficjalne ROMy w Defy (ciagle ktos o to pyta):

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA, nie odpowiadam za nieumiejetne wykorzystanie ponizszego opisu i plikow, i tym samym uszkodzenie urzadzenia. Wszystko wykonujesz na wlasna odpowiedzialnosc.

W przypadku problemow nalezy wgrac standardowy ROM z tej strony:

sbf:defy [And Developers]

programem RSD Lite v4.9

wykorzystujac te sterowniki

Przed wgrywaniem nalezy wylaczyc urzadzenie i wejsc w tryb bootloadera przytrzymujac klawisze wlaczania i gorny klawisz glosnosci przez okolo 5s. Nastepnie podlaczyc kabel USB, poczekac do zakonczenia instalacji sterownikow i przystapic do flashowania programem RSD Lite. Mozna go wylaczyc jak urzadzenie wlaczy sie po restarcie i pojawi sie uruchomiony system android.

Instalowanie nowego ROMa nie usuwa zainstalowanych aplikacji. Usuwa ROOT i SuperUsera. ROMy od wersji 2.51 nalezy rootowac programem:

SuperOneClickFor2.1

zgodnie z tym opisem:

Krok 1; Wyłącz w telefonie debugowanie USB (Menu>>Ustawienia>>Aplikacje>>Dla programistow).

Krok 2: Pobierz i uruchom Superoneclick z prawami administratora na komputerze. Następnie kliknij Root.

Krok 3: Kiedy w programie pojawi się: Czekam na urządzenia, włącz debugowanie USB

Krok 4: Poczekaj cierpliwie, aż program wgra potrzebne pliki

Krok 5: Kiedy w programie pojawi się: Uruchamianie ADB Server ...

Krok 6: Wyłącz w telefonie debugowanie USB

Krok 7: Włącz w telefonie debugowanie USB

Krok 8: Wyłącz w telefonie debugowanie USB

Krok 9: Poczekaj, az program napiszei: "Czekam na urządzenia ... "

Krok 10: Odłącz telefon i wyłącz go i włącz ponownie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak szybkosc dzialania i reszta? Ktos wgrywal? Jest polski jezyk? Sam bym wgral ale wole miec co do tych rzeczy pewnosc skoro nie ma mozliwosci downgrade'u :P I podobno na tej wersji tylko z UK sa klopoty ze zrobieniem roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Ja tam na razie poczekam, bo root moze nie dzialac, JITa nie ma, czyli ROM nie będzie zbyt szybki.

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam tego roma i powiem szczerze ze zadnych zmian nie zauważyłem :P nawet jak mialem podlaczony telefon do wi-fi to samo mnie po informowalo ze moge aktualizowac system do 2.51.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nonda

A miałeś oryginalny ROM?? i jaką wersję ROMu miałeś??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I poszło przez OTA?

---------- Post dołączono o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Ściągnąłem. Nic mi nie pokazywało odnośnie dostępnej aktualizacji przez OTA, więc wgrałem przez RSD. Wszystkie programy i ustawienia pozostały nienaruszone. Zrootowałem przez One Click Root stąd:

Special version SuperOneClick:root froyo/2.51 easily! - xda-developers

Wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

To jak masz chwilę to zrób test quadrantem i napisz jakie masz wyniki na tym ROMie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opisz lepiej jak ogolnie system chodzi itp w porownaniu z 2.34.1 ;) kogo obchodza cyferki -.- Bo rozumiem ze JIT-a pod to nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi