Skocz do zawartości
Freemind

Nie działające recovery / prośba o backup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie tworzył bym tego tematu gdyby nie to ,że od 2 dni chce przywrócić androida w wersji 2.1. Do teraz miałem wgranego najnowszego cyanogen moda. Mam jeden problem.. Przed wgrywaniem cyanogena nie zrobiłem backupu systemu. I w tej chwili pojawił się problem z recovery.. gdy wracam do 2.1 (z fastbootem), nie moge za cholere odpalic recovery, pomimo tego ,że proces wgrywania zakończył się z powodzeniem (wgrywalem kilka razy na roznych sterownikach), jednak gdy przytrzymuje klawisz home, nic sie nie dzieje, telefon wlacza sie jak by nigdy nic (tzn podejzewam ,ze robi sie bootlop, gdyz zatrzymuje sie w pewnym momecie, jednak logo lg nie widze). W tym wypadku odpalenie recovery niezbędne mi jest do zrobienie wipe'a. Powróciłem więc spowrotem do cyanogen moda.. I tutaj ciekawostka, recovery także nie moge odpalić pomimo tego ,że jest standardowo w sofcie (ręcznie także próbowałem wgrać). Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kiedy recovery jest w ROMie??? Może się wgrywać z backupem, ale nie jest w ROMie. Jak przywróciłeś CM skoro nie miałeś recovery??

Kiedy wracasz do 2.1 z fb to tracisz recovery... to Ci powinno wystarczyć. I nie przywróciłeś CM, tylko wgrałeś je od nowa, a instalacja CM przez fastboot nie obejmuje recovery.

Wgrałeś recovery ręcznie, było, że OK, a dalej nie działa, utraciłeś bootimage.

Edytowane przez ZduneX25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nie, troche to zagmatwałem ;) Otóż racja, cyana wgrywałem od nowa. Chodziło mi o to ,że po wgraniu cyana (przepraszam nie wiem jak to fachowo nazwac ;)) do pamieci wgrywa się recovery. Co do 2.1, no wlasnie nie do konca, wiem ze recovery nie wgrywa sie razem z softem, dlatego też wgrywałem rózne wersje przez sdk, niestety nie jestem w stanie go odpalić. Przez to nie moge zrobić wipe, nie mowiac juz o tym ,zeby wgrać czyjs backup z poziomu recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wgrywa się z CM. Recovery trzeba wgrywać na własną rękę i po flashu 2.1 przez KDZ traci się recovery.

Do wipe wystarczy fb.

Written with Tapatalk on GT540

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swoja droga powstał chyba niezły śmietnik w pamieci.. Nie moge odpalić żadnego czystego romu, staje jeszcze przed logo, o dziwo działają tylko romy z fastbootem z tematu http://forum.android.com.pl/f200/romy-z-fastbootem-32418/ . Na dodatek pomimo tego ,ze wgrywam wersje v20a w info o tel i lg mobile up. pokazuje mi ,że mam v20b.. Czy jakiś dobry człowiek mógłby się podzielić swoim backupem ? Ściślej boot.img?

Edytowane przez Freemind

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt sie nie podzieli? Przeszukałem sporo stronek, nigdzie nie znalazłem "czyjegoś" backupu, i jestem bezradny, musze wrócić do brandowanego romu orange ,zeby sprzedać telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tylko z KDZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wiem, tylko powtarzam, jakikolwiek rom ,który wgrywam przez kdz łapie bootlopa, działają tylko zmodyfikowane romy z fastbootem, a i tak wywala na nich błędy i caly czas pokazuje tą sama wersje oprogramowania pomimo róznych wersji romów. A dodam ,że wcześniej nie raz wgrywalem w taki sam sposob rózne romy więc wykluczał bym raczej moją ułomnosc ;) Z tego też powodu prosze o pomoc w postaci czyjegoś backupu, głównie boot.img , moze dzieki temu zaskoczy pozniej przez KDZ normalny rom.

---------- Post dołączono o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

No to może inaczej, jest jakiś sposób na bootlopa ,bez posiadania fb i recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo boot.img nie pomoże na bootloopy.

Gdyby wieszał się wam ekran albo występował bootloop przydatna może być komenda:

adb logcat

Oczywiście uruchamiamy ją zanim włączymy telefon. Można wtedy zobaczyć na jakim pliku/etapie wisi. (log jest dość długi i dynamiczny więc przypomnę skrót klawiszowy CTRL+C kończący akcję w terminalu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miałem ROM Openpl z fastboot, ale jak wgrałem boot.img i system.img z OpenSwift 4.4 to mi nie działa przeście do fastboot i recovery. Mogę jakoś wgrać boot.img od Wingrime poprawiający przejście w fastboot i recovery bez wcześniejszego posiadania ich? Czy z powrotem muszę wgrać przez LG-Utis openpl i dopiero boot.img Wingrime i OpenSwift 4.4?

Jakoś da radę zrobić backup ustawień pulpitów, a aplikacje zainstalowane na karcie SD po wgraniu openpl i od nowa OpenSwift będą widoczne w menu i działające?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi