Skocz do zawartości
kuban

LG G2 - czas pracy na baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

kuboszkozi ma rację- najlepiej ładować baterię do końca.

slawrumia również ma rację- wyłączenie się telefonu z powodu braku energii nie oznacza zupełnie rozładowanej baterii.

Optymalną wartością do rozpoczęcia ładowania jest komunikat "podłącz ładowarkę"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet jeśli zupełne rozładowanie baterii które poleca Sławek odbija się negatywnie na baterii to w tak niewielkim stopniu, że nie odczujemy tego. Pamiętajmy, że bateria ma określoną ilość cykli ładowania, czyli teoretycznie im bardziej pozwolimy jej się rozładować, tym tych cykli np w roku będzie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie odbije się negatywnie tylko pozytywnie , rozładowywać do zera nie można akumulatorów a nie telefonów.

Nie mogę znaleźć linku ale czytałem o tym na stronie Noki o obsłudze akumulatorów. Już kiedyś podawałem link jak słyszałem o przyjacielu inżynierze .

Bateria litowa będzie działała prawidłowo wówczas, gdy elektrony zawarte w niej będą się co pewien czas przemieszczać. Pamiętaj, aby wykonać co najmniej jeden pełny cykl ładowania na miesiąc (cykl polega na naładowaniu baterii do 100% a następnie całkowitym jej wyczerpaniu).
    Edytowane przez slawrumia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    medzik

Tym razem bateria przeszla sama siebie :banan:

W czasie ostatnich 2 dni uzytkowalem telefon jak zwykle, czyli glownie przegladanie internetu TYLKO przez wi-fi, troche fejsbuka, kilkanascie smsow i ok 30min rozmow. Synchronizacja wylaczona, jasnosc 30%.... wyniki nizej :cool: jak dla mnie masakra co ta bateria wyprawia (za mna 4ladowania wiec juz ladnie sie ulozyla) :D

post-253447-14255734361215_thumb.png

post-253447-14255734362124_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem zaskoczony wynikiem :) Jestem świadom tego, że przy takim użytkowaniu pociągnie 10h. Sam osiągnąłem 8,5h a tel miał ciut ciężej bo nigdy nie wyłączam danych a ekran ustawiam na auto.

Na chwilę obecną mam 70% baterii, 35h wykorzystania baterii i 2h 53 min ekranu. Nadmienię też, że to nie ekran dominuje w tej chwili w poborze energii- ekran ma 23% udziału a system android 39% z racji sporej ilości procesów w tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie czy mniej energii zużyje włączone Wifi, a wyłączny przesył danych operatora, czy odwrotnie? Chodzi mi głównie o normalną synchronizację pogody, poczty, itp. Nie wiem co ustawić na stałe wtedy gdy siedzę w domu tak żeby mieć aktualne dane i mniejszy pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuban

WiFi zużywa mniej, jeśli jest połączone. Jak ciągle szuka, połączenie przerywa to chyba więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o porónanie WiFi vs. 3G to WiFi pobiera mniej energii jeśli jest stabilne. Ale nie wiem jak sprawa wygląda w porónaniu do 2G... Niewykluczone, że mniej bo na noc mam zawsze włączone 2G i schodzi 1% na 6-8h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    medzik
    Sam osiągnąłem 8,5h a tel miał ciut ciężej bo nigdy nie wyłączam danych a ekran ustawiam na auto.

danych czy wi-fi ? jesli danych to E czy H+ i jak u Ciebie wyglada zasieg, bo nie uwierze, ze pociagniesz 8,5h na H+ ;)

no chyba ze Plus naprawde jest taki dobry jesli chodzi o lacznosc danych ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi