Skocz do zawartości
drakko

Pytanie o podział wewnętrznej pamięci w Y300

Rekomendowane odpowiedzi

drakko

Witam,

Czytam wiele uwag związanych z brakiem/małą ilością miejsca na aplikacje w Ascend Y300. Mam pewien pomysł (sprawdzony na innych urządzeniach z androidem) jak na telefonach z rootem można rozwiązać/zminimalizować ten problem (bez zmiany romu - wystarczy sam root). Potrzebuję info o rozmiarach pamięci wewnętrznej:

na aplikację - ?

na dane (w innych telefonach nazywane internal SD) - ?

W skrócie chodzi o modyfikację pliku fstab (znajduje się w każdym androidzie i linuxie). Zawiera on przypisanie partycji do tzw. punktów montowania. Punkty montowania mamy w przypadku androida m.in.: system (tego nie ruszymy), apps oraz internal-sd (lub media - stosowana różna nomenklatura). Poprzez modyfikację fstab można zmodyfikować system tak aby pod punkt montowania apps była podpinana większa partycja. Pomysł możliwy do zrealizowania tylko pod warunkiem, że internal SD(czy tam media) jest większa od partycji apps. Gdy otrzymam telefon to spróbuję coś z tym zrobić. Ewentualnie ktoś kto wie o czym mówię ;) może spróbować tego sam. W razie czego potrzebowałbym zawartości pliku fstab - mógłbym naprowadzić na to co należy zmienić.

W przypadku budżetowych telefonów i tabletów można było to rozwiązanie jeszcze optymalniej wykorzystać. Tzn twórca modyfikowanego romu zmieniał układ partycji tak aby były tylko dwie: apps i system (z założenia media typu mp3 czy zdjęcia, są przechowywane wtedy na karcie pamięci). Nie wiem czy repartycjonowanie partycji przez moderów jest możliwe w tym modelu i niestety nie jestem w stanie tego zrobić samodzielnie. Osoby udzielające się w wątkach na modaco mogłyby rzucić takim pomysłem - może jest to do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem mam ponad 2GB aplikacji i nadal mam miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drakko

Ponieważ mam już telefon to sprawdziłem to i niestety tego sposobu nie da się wykorzystać. Podział wygląda mniej więcej tak:

aplikacje systemowe/system - 1.2 GB

Media (wewnętrzna SD) - 1.2 GB

Aplikacje użytkownika - 1.2 GB

Tak więc zamiana punktów montowania kompletnie nie zadziała ponieważ wszystko jest takie samo. Crashed0328 mógłbyś podrzucić screeny z zarządzania aplikacją lub Titanium backup (oraz podać wersję romu jaką masz)? Możliwe że u Ciebie jest inaczej podzielona pamięć wewnętrzna. Ale wg mnie bardziej prawdopodobne że liczysz razem aplikacje systemowe i użytkownika, a część z nich zainstalowała się automatycznie na SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi