Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Hunter3000

[ROOT] Lenovo IdeaTab S6000-L/H/F - Instalacja su na tablecie (+ Inne na MediaTek)

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem na dwóch komputerach. Jak wsadzę kartę MicroSD do tabletu to ją po podłączeniu przez kabel usb mogę na stacjonarnym przeglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rool

Z pierwszego postu wykonałem root, przynajmniej tak mi się wydaje. Natomiast mam pytanie do Was - jak ustawić żeby aplikacje instalowały się na karcie SD i jak przerzucić już zainstalowane aplikacje na kartę SD. Nigdzie tego nie mogę znaleźć (możliwości ustawienia) a także nie mam możliwości przerzucenia już zainstalowanych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po updacie nie ma takiej możliwości i trzeba posiłkować się pewnie aplikacjami zewnętrznymi, nie polecę żadnej bo nie przenoszę aplikacji na kartę SD(jak miałem HTC Desire to korzystałem z link2sd, ale są też app2sd itp), z marketu stuff instaluję w pamięci tabletu a media lądują na karcie 16GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SPAZ

Jak jest z gwarancją u lenovo w przypadku root`a? Zabierają gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po updacie nie ma takiej możliwości i trzeba posiłkować się pewnie aplikacjami zewnętrznymi, nie polecę żadnej bo nie przenoszę aplikacji na kartę SD(jak miałem HTC Desire to korzystałem z link2sd, ale są też app2sd itp), z marketu stuff instaluję w pamięci tabletu a media lądują na karcie 16GB.

Tu dyskusja na forum odnośnie przenoszenia aplikacji (dla zaintersowanych):

http://forum.android.com.pl/f963/brak-moa-liwoa-ci-przeniesienia-aplikacji-na-kartae-sd-368830/index2.html

niestety u mnie też nie działa, nawet z posiłkowaniem się "aplikacjami zewnętrznymi" tj.:

AppMgr III (App 2 SD)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&hl=pl

Nie mam roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    si4r4
    Napisano (edytowane)

Jak chce ściągnąć plik kasperski mi go blokuje wyskakuje że zawiera konia trojańskiego jest możliwość ściągnięcia go z innego adresu? będę wdzięczny za linka.

Edytowane przez si4r4
    Zmiana posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo tak będzie, ta aplikacja ma exploit'a do androida aby można było roota zrobić. Wyłącz antyvir'a i pobierz. :zakrecony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pobieramy to: http://forum.xda-developers.com/atta...3&d=1375631419

Wrzucamy na tablet

Włączamy instalację aplikacji spoza Android Marketu

Instalujemy jako normalna aplikacja

Otwieramy aplikację

Z listy wybieramy "Install SuperSU" <= ważne!

Spoiler:

Pokaż/Ukryj

Wybieramy exploit BOROMIR

Akceptujemy

Dzięki wielkie za instrukcje! Działa... zedytowałem build.prop dopisałem na końcu fw.max_users=2 i można drugiego użytkownika dodać! Ale mam pytanie związane z tym, a nie widzę wątku na ten tamat - sorki, jeżeli zaśmiecam :(

Otóż po dodaniu drugiego użytkownika dziwnie zachowuje się, na moje, przełączanie pomiędzy userami na w ekranie blokady. Mówię o co mi chodzi (może to standard ale dziwny dla mnie), otóż jestem zalogowany na koncie A, tam przesuwam palec w prawy, górny rógu ekranu, by wyświetlić okno podręcznego menu. Klikam na awatar użytkownika A wyświetlonego w lewym, górnym rogu menu.

Po chwili, na ekranie blokowania pojawią się (w dolnej części) ikony poszczególnych kont. Bez problemu mogę z powrotem na A się zalogować, ale kiedy kliknę na użytkownika B (pojawia się ekran blokady usera B), to już nie mogę w tym oknie blokowania kliknać na użytkownika A, mogę tylko na konto B się zalogować.

I będąc na koncie B, tam klikając na awatara B, wylogowuje się i w oknie blokowania mogę przejść na A, ale kiedy ekran blokady dla A się pojawi już na B nie mogę przejść. Czy w tym oknie blokowanie nie powinno działać tak, że klikam do bólu raz na jedno raz na drugie konto i ekrany blokady się zmieniają i odblokowuje dane konto kiedy chcę? W chwili obecnej na ekranie blokowania mogę tylko raz zmienić usera i do niego się zalogować.

Edytowane przez maciejwl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie pytanko czy to podziała na lenovo ideatab s6000 l czy inaczej wersja bez 3g???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi