Skocz do zawartości
mkaluza

rozmiar dalvik-cache i jego przeniesienie, custom kernel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Jako że to mój pierwszy post tutaj, to witam wszystkich i dziękuję za masę informacji, jakie tu znalazłem - sporo się nauczyłem. Trochę pogrzebałem w swoim swifcie i mam parę pomysłów (już zrealizowanych i przetestowanych) do przedyskutowania.

Pierwsza rzecz to użycie partycji /cache, która jest w zasadzie nieużywana (poza może marketem, jak instaluje aplikacje). Jest to 65M leżącego odłogiem cennego miejsca :)

Pomyślałem, że można tam przerzucić katalog /data/dalvik-cache, bo jest to spory kawał śmietnika, który u mnie miał 37M.

Pytanie do Was, czy ktoś już 'uzbierał' dalvik-cache większy niż 65M? Bo to oczywiście wyklucza wtedy taką wycieczkę... (sprawdza się wpisujac w terminalu (z roota) du -sm /data/dalvik-cache)

Robi się to prosto (niestety wymaga to modyfikacji init.rc, ale jak ktoś chce, to mam kernela ze swoim init.rc, który pozwala odpalać własne skrypty).

Po pierwsze trzeba zmienić uprawnienia partycji /cache z 0770 na 0771 (chmod 0771 /cache)

i teraz są 2 opcje - albo robimy link, albo bind

1) link

- wchodzimy do recovery i potem adb shell,

- montujemy /data,

- przenosimy /data/dalvik-cache do /cache (mv /data/dalvik-cache /cache)

- robimy linka (ln -s /cache/dalvik-cache /data/dalvik-cache)

- odmontowujemy i reboot

2) bind (do tego init.rc musi odpalić skrypt shella jeszcze)

- w recovery przenosimy tylko zawartość dalvik-cache, czyli

- mkdir /cache/dalvik-cache

- mv /data/dalvik-cache/* /cache/dalivk-cache/

a z init.rc trzeba odpalić (wcześnie, zanim wstanie service manager i zygote)

- mount -o bind /cache/dalvik-cache /data/dalvik-cache

Jak widzicie takie rozwiązanie?

Marcin

PS

Jak znajdę chwilę czasu, żeby zrobić opis (i jeśli ktoś jest tym zainteresowany), to wrzucę swojego boot.img z opisem, jakie modfikacje zostały zrobione, jak je zrobić i ogóline mogę opisać, jak sobie samemu w tym grzebać. Z ficzerów, które mam:

- oparty na oryginalnym kernelu od lg

- obsługa skryptów w /etc/rc.d,

- includowanie własnych poleceń do init.rc bez konieczności edycji,

- over i underclocking (80-900), więcej częstotliwości w środku (200,400)

- podkręcony na start na 800MHz (start telefonu w 30s mierzony od 1 wibry do muzyczki),

- swap,

- governor conservative wkompilowany (quarx go wyrzucił z 3.1 i dlatego w sumie zrobiłem swojego, bo były mi potrzebne i częstotliwości i conservative:), powersave i userspace jako moduły (jakby kto chciał)

- zmniejszony (wywaliłem sporo śmieci - np po cholerę było tam ipv6...)

- obsługa wielu systemów plików (w tym sieciowych) jako modułów - nie wiem dlaczego, ale quarx dał tylko cifsa... moduły mają tą zaletę, że jak ktoś chce, to ładuje, nie to wywala i nie ma...

- poprawiony wskaźnik baterii na bardziej realistyczny (to na razie testuję - poprawiłem tylko kernel i nie wiem, co jeszcze trzeba zmienić)

- przeniesiony dalvik-cache

Pozdrawiam

MK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kunis6

Dodaj napewno komus sie to przyda i to sporzytkuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kołek

Opis jak robić takie modyfikacje by sie tutaj przydał:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jak coś napiszę, to wrzucę. Z tym, że to będzie głównie o linii poleceń (w końcu to linux...:) ).

Sprawdzi mi ktoś rozmiar tego katalogu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JDStar
Sprawdzi mi ktoś rozmiar tego katalogu?

U mnie przy ponad 70 aplikacjach jest "tylko" 20MB w dalvik-cache

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no u mnie też koło 23 chyba. A aplikacji też mam trochę:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klocu26

a ten kernel jest pod CM czy 2.1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dalvik cache wynosi tylko 13mb :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@klocu26 a do jakiego kernela ostatnio dodano ipv6? Do kernela dla CM i o nim mowa. Jednak z drugiej strony te 3.1 świadczy o kernelu dla 2.1, może to i dobre pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@klocu26 a do jakiego kernela ostatnio dodano ipv6? Do kernela dla CM i o nim mowa. Jednak z drugiej strony te 3.1 świadczy o kernelu dla 2.1, może to i dobre pytanie.

bardziej 'ten od 2.1'... z resztą nie ma różnicy, ale to wieczorem napiszę. a w moim poście pisze, co za kernel

- oparty na oryginalnym kernelu od lg

o CM wiem, że jest i tyle. Kiedyś go sobie obejrzę, ale na razie będę próbował odpalić 2.2 ze źródeł od google, a jak się uda, to 2.3, ale to potem... (muszę się wyspać...)

A ipv6 jest raczej zbędnym balastem... Przynajmniej na najbliższe 2-3 lata...

Edit:

Dzięki za te rozmiary... to ten mój jakiś przyduży jest... ale to oznacza, że mod ma sens, bo się nie przepełni. Jak będzie 'paczkowalny', to go wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi