Skocz do zawartości
marcinowozniako

Dyskusja na temat Knoxa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Z racji tego, że ostatnio dużo dzieje się w temacie knoxa postanowiłem utworzyć wątek w który moglibyście o nim swobodnie porozmawiać i powymieniać się poglądami i informacjami. Proszę tylko kulturalnie. Wszelkie posty które będą nie na temat będą usuwane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam dzięki za temat to ja może zacznę pierwszy.

Posiadam s4 od 2 miesięcy. Chciałem zrobić roota aby powywalać na stockowym romie całą masę syfu z którego nigdy nie będę korzystać. Jak na przykład jakieś flipboard, tripadvisor google+ czytnik optyczny s tłumacz samsung app hub link itd. Niestety moja wersja softu to i9505xxudmh6 jak wiemy jest to już wersja z KNOXEM.

Jeśli dobrze zrozumiałem, zrobienie roota aktywuje flagę KNOXA, której oczywiście w żaden sposób nie da się usunąć ? Czy to oznacza że ten samsung, stał się badziewną zabaweczką w okolicach 2 tys złotych, na której inwigilacja samsunga jest już tak duża, że nie mogę bez utraty gwarancji dostosowywać go pod moje potrzeby ?

Jeśli to co napisałem wyżej ktoś potwierdzi, to będę się bardzo cieszył że wybierając s4 nie sprzedałem mojego iPhona 5, z którym podczas gwarancji niema problemu. Robisz restore i niczym się nie martwisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Knox to jedna wielka Qpa, sorka nie zamierzam 2i raz kupować tego samego softu- a tego Samsung nie rozwiązał, w Knox nie mamy Google Play, ale tylko ichni sklepik, nie tędy droga.

Poza tym nie ma ŻADNEJ możliwości skopiowania danych pomiędzy instancjami, czyli pomiędzy tel a virtualką=KNOX, czyli zrobimy zdjęcie będąc w Knox i nie ma możliwości jego skopiowania do tel... żenada, a to nie firma gdzie polityka bezpieczeństwa jest jakoś ustalana-user nie ma na to żadnego wpływu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MatiX

Mam pytanko. Jesli mam starego BL i andka 4.2.2 root + status official i zaaktualizuje go za jakis czas oficjalnym źródłem (kies/ota) to flaga zmieni sie na 0x1?

Czy mam sie obawiac utracenia flagi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    disip

Ale rozumiem, że teraz nie masz KNOXa, więc jak ma się zmienić coś, czego nie masz? :)

Wysłane z SGS4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MatiX

Przy aktualizacji do 4.3 wgrywa sie rowniez nowy BL i czy to cos nie na miesza ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oficjalny update przez Kies nic nie zmieni, nie spsuje, ale i powrotu do innych customowych ROMów nie będzie (póki co)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak w ogóle uruchamia się tego Knoxa? Bo w 4.2.2 nie widzę go w procesach a tym bardziej w aplikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

:hurra: Świetne pytanie. Oficjalnie Samsung jeszcze nie udostępnił oprogramowania KNOX. Obecnie implantuje tylko część KNOX'a (bezpiecznik), żeby zmniejszyć ilość napraw gwarancyjnych i przetestować na nas jak się sprawuje. Myślicie, że tzw. wycieki są naprawdę wyciekami? Nie. Samsung wypuszcza próbną wersję z błędami, żeby deweloperzy je naprawili (ryzykując uszkodzeniem aparatu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    disip

A mnie dziś zaciekawiła taka rzecz:

Mam 4.2.2, bezknoksowy (stworzyłem słowo :E) ROM. Postanowiłem pousuwać sobie śmieci typu ChatON z /system/app i /data/app, a tam niespodzianka - jakieś aplikacje w nazwie posiadające KNOX. Ciekawe co tam Samsung wpychał i ukrywał. Usunąłem je również, różnicy w działaniu telefonu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi