Skocz do zawartości
Uncle

Oryginalny uchwyt samochodowy dla Note 3

Rekomendowane odpowiedzi

Uncle

Hej

Czy komuś udało się namierzyć/kupić oryginalny uchwyt samochodowy Samsunga dla Note 3? Jeśli tak, proszę o link bądź inny namiar, nazwę uchwytu etc. Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, właśnie dzisiaj kurier dostarczył zamówienie. Ja zdecydowałem się na model Samsung Universal ...... model: ECS-K200BEGSTD. Jest dedykowany do modeli od 4" do 5.5", ale przed zakupem w sieci przymierzałem go w sklepie do wystawowego Samsung Mega i było ok.

Do tej pory kupowałem uchwyty wyłącznie dedykowane pod konkretny model (czyli bez regulacji) i w ten sposób zalega mi pokaźna kupka tego zbędnego plastiku.

Dlaczego ten model:

1. jego konstrukcja jest prosta i solidna, więc nie będzie się trzaskał na wybojach,
    2. w końcu posłuży na kilka kolejnych modeli telefonów,
    3. moja wersja jest bez dołączonego zasilacza, co kosztowało 75 zł a nie 140 zł (po prostu posiadam już 4 oryginalne zasilacze i kolejnego nie potrzebuję)

- Taki mój wybór; no ale o gustach się nie dyskutuje; ja poszedłem w oryginalność i uniwersalność. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romuch

Też kupiłem ten uchwyt. Solidny, nie trzęsie, dobrze trzyma szyby. Testowałem z ładowarką 2A od samsunga. W czasie nawigacji z mapami google nie stwierdziłem problemów.

Ale ten uchwyt wcale nie jest idealny do nota 3.

Po pierwsze - prawa podpórka częściowo zasłania głośnik - nie to stanowi problem i tak dobrze słychać.

Po drugie - ta sama podpórka ciśnie na wtyczkę microUSB po ściśnięciu telefonu bocznymi "łapkami". Nakasumi - jeżeli masz wątpliwości to najpierw zamocuj telefon w uchwycie a następnie próbuj podłączyć wtyczkę. Jeżeli u Ciebie da się podłączyć to masz naprawdę mikroskopijną wtyczkę przy ładowarce.

Ja po prostu użyłem piłki i teraz mam tylko lewą podpórkę. W niczym to nie pogorszyło stabilności telefonu w uchwycie a nie boje się o szkodzenie gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JED

Uzywam oryginalnego uchwytu do S3 i goraco polecam do N3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Romuch - ja trzymam telefon poziomo wiec wkładam go do góry nogami i wszystkie problemy znikają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uncle

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Jeszcze jedno (temat pokrewny więc ten sam wątek) - czy ktoś miał okazję używać uchwytu samochodowego w połączeniu z s-view cover ? Wydaje mi się, że to nie ma zanadto szans powodzenia (a może jednak ma?). Chyba uniemożliwi korzystanie z air gesture (etui zasłoni czujnik?) a air gesture byłoby bardzo przydatne akurat w samochodzie. Ponadto jak wtedy używać telefonu jako nawigacji ? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ? Jest to jedyna rzecz, która mnie odwodzi od używania s-view cover (o ile w końcu je dostanę z komputronika ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawijam s view cover na tył telefonu i wkładam w uchwyt. Jest ok

Wysyłane z mojego SM-N9005 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uncle
    Zawijam s view cover na tył telefonu i wkładam w uchwyt. Jest ok

To świetnie, że jest taka możliwość :) Dzięki za tą informację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

A jak z aparatem? Czy można używać tego uchwytu do nagrywania trasy? Jeśli nie zasłania aparatu, to czy w polu widzenia nie ma uchwytu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg. mnie abyś mógł swobodnie rejestrować trasę z NOTEm w pionie musisz mieć możliwość przyklejenia tego uchwytu na desce rozdzielczej pod szybą w pozycji "stojącej" na przyssawce (co może być trudne gdyż deski nie są gładkie)

Natomiast jeśli uchwyt na przyssawce będzie podwieszony do szyby w pozycji pionowej przyssawka będzie znacząco widoczna w kadrze obiektywu. Ja w Renault Laguna aby rejestrować trasę mam podwieszony uchwyt pod szybą ale obrócony do pozycji poziomej w prawo i wszystko jest OK. Piękna panorama drogi :) Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi