Skocz do zawartości
Raciborski

Nemesis Kernel v6.3 rev2 17-08-2014 [JB]

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wczoraj flashowalem system od nowa i wgrałem ten karnel... A teraz zmieniłem na starego phanom'a ale no nemesis jeszcze wrócę przy nowej wersji :]

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiła się wersja finalna Nemesis Kernel:

Nemesis Kernel v6.3 FINAL 23-12-2013

Za dużo się tam nie zmieniło, głównie zostały poprawione błędy, które uprzykrzały nam życie w poprzedniej wersji Nemesis.

Download:

Źródło: [KERNEL]Nemesis Kernel v6.3 FINAL 23-12-2013 || JB/Linaro Optimized/Fast/Minimal/ - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raciborski

Dziwna sprawa.

Aktualizowałem dzisiaj ten kernel do ver. 6.3 właśnie i nie mam pojęcia czemu ale CWM się straciło. Musiałem ponownie je wgrać ;/

Też tak ktoś miał ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wersji 6.3 FINAL do CWM wchodzi się inaczej (identycznie jak w CM), uruchamiamy urządzenie, widzimy logo nemesis i przy pierwszej wibracji naciskamy przycisk power.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raciborski

:facepalm1:

Pierwszy post zaktualizowany ;)

PS. Ale jak coś te CWM co mamy u nas w dziale, również działa bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem, próbowałem wgrać ten kernel na zablokowany bootloader (wiem, mój błąd, coś dziwnego sobie ubzdurałem) i teraz telefon totalnie umarł. Proszę więc o pomoc w przywróceniu go do żywych, bo to dość pilne dla mnie, tutaj temat - http://forum.android.com.pl/f644/nie-uruchamia-siae-dioda-mruga-raz-i-koniec-nie-dziaa-a-hard-reset-369435/#post3116454

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy ktoś używa tego kernela na stock'u JellyBean [6.2.A.1.100][Odbl BL], jeśli tak to czy może się podzielić spostrzeżeniami i wrażeniami ;/ Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich Prawych i Dobrych Ludzi! Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andy503
    Napisano (edytowane)

Mam pytanie dotyczące "Ext4 && Ntfs read/write support"

Otóż po podłączeniu zewnętrznego hdd i pendrive z NTFS wyskakuje nieobsługiwany format. Sprawdzał ktoś? Na XU udało mi się z zewnętrzną apk, a tu niby support w kernelu.

Udało się jednak tylko przy pomocy partagon exFAT, NTFS.

Edytowane przez andy503

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Przeinstalowałem swój stary rom, wgrałem czystego JB, później ten Nemesis Kernel i pojawił mi się problem. Otóż mój komputer przestał widzieć mój telefon po podłączeniu kabelkiem USB. Próbowałem podłączyć go do innego komputera i ten sam problem. Czy może to mieć związek z kernelem czy może mi się coś zepsuło w porcie mini usb?

Edycja: Ominąłem ten problem aplikacją Xperia sdcard mounter :)

Edytowane przez tomekpxp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ma to związek z kernelem. Nie wiem dlaczego po instalacji kernela odhaczają się pewne opcje w ustawieniach pamięci. Jakby ktoś w przyszłości miał ten sam problem to rozwiązanie jest następujące:

"Ustawienia" -> "Pamięć" -> Naciskamy na przycisk po prawej stronie (otwierający dodatkowe menu), i wybieramy "Połączenie USB z komputerem", -> Zaznaczamy "Urządzenie multimedialne (MTP)" albo "Aparat (PTP)"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi