Skocz do zawartości
wandal246

Zbity dotyk, co teraz zrobić? Parę pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś mój Note 2 niefortunnie zaliczył upadek na chodnik w wyniku czego mam zbity dotyk - około 1/3 powierzchni, głównie w górnej części. Teraz zastanawiam się, czy warto odsyłać telefon do serwisu? Jaki byłby koszt naprawy urządzenia? Wszystko działa jak wcześniej, ale mam "pajączek" w górnej części i prawym dolnym rogu przodu.. Ewentualnie, ile jest obecnie wart taki telefon gdybym wystawił go na Allegro? Cały komplet, kupiony 2 miesiące temu w Media Expercie za 2 tysiące, bez brandu itp.

Za pomoc serdecznie dziękuję,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    is200

Witaj,

Ja zapłaciłem na gwarancji prawie 700 PLN (CCS), strasznie "bolało". Podobno jacyś magicy wymienią tylko szybkę, ale to rozwiązanie niepolecane z utratą ew. gwarancji. Telefon na Alledrogo to 1200 - 1300. Różnicę sam sobie wyliczysz, ale to tylko mój subiektywny wariant.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. No niestety, koszty widzę, że są spore, także zostaje mi doraźnie kupić folię na przód i jak najszybciej odłożyć pieniądze na serwis.

Mam jeszcze takie pytanie, czy oddawać telefon do naprawy za pośrednictwem Media Expertu, czy lepiej jechać do tego serwisu? Do Poznania jeszcze mógłbym pojechać, a serwis znalazłem jako oficjalny na stronie Samsunga i jest to jedyny w moim województwie. Czy ktoś coś o nim wie? Byłbym wdzięczny za jakieś opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcale nie tacy magicy, napisz czy ekran dotykowy nie jest uszkodzony? Uszkodzeniu uległ przedni panel? Na yt wczoraj ogladalem jak gosc ratowal rozbitka. Powiem tylo tyle ze bylem w szoku wygladal po tym jak nowy, jak znajde filmik to zapodam.

wysłane z xperia z

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, widziałem już te filmiki, ale robiąc to samemu tracę gwarancje, a telefon ma dopiero 2 miesiące, dlatego raczej zdecyduję się na porządny serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gwarancja obejmuje uszkodzenia powstałe z winy użytkownika telefonu? :E

Edit: Oto filmik co prawda na SGS3 ale efekty super.

Edytowane przez Memphis67PL
    znaleziony filmik jako przykład.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wiem, widziałem już te filmiki, ale robiąc to samemu tracę gwarancje, a telefon ma dopiero 2 miesiące, dlatego raczej zdecyduję się na porządny serwis.

Za 165 USD możesz na Aliexpress kupić LCD. Ja kupowałem do iPhona 5 (dwa razy :)) i nie odbiegał niczym od tego fabrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lover

Koszty przerabialem miesiąc temu. W serwisie samsunga w Poznaniu koszt wyniósł 949 zł. Na szczęście miałem ubezpieczenie.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jeśli ubezpieczenie pokrywa takie szkody to ja bym sie nie zastanawiał i oddał do serwisu ale najpierw dowiedz się czy Samsung uwzględnia (honoruje) takie ubezpieczenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A gwarancja obejmuje uszkodzenia powstałe z winy użytkownika telefonu? :E

Chodzi o to, że jeśli naprawię w oficjalnym serwisie, to nie stracę gwarancji, którą mam do sierpnia 2015 roku. Jedyny minus to poniesienie kosztów naprawy.

@Lover - ja nie mam ubezpieczenia, więc koszty pokrywam w 100% z własnej kieszeni. Tutaj robiłeś Note? http://www.trial.com.pl/5073/index.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi