Skocz do zawartości
adasko1984

Xperia mini pro - jeszcze warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Niedługo kończy mi się umowa i zastanawiam się czy przy tej okazji nie skorzystać z możliwości i nie wziąć przy tej okazji nowego telefonu.

Piszę sporo wiadomości więc dość naturalnym wyborem jest dla mnie telefon z fizyczną QWERTY.

Z tego co udało mi się wynaleźć to jest to "najnowszy" telefon z QWERTY jaki mogę w chwili obecnej wyciągnąć od operatora.

Moje pytanie do (nie)szczęśliwych użytkowników: warto jeszcze go brać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ssimoo

Meeeeh, ja bym wybrał inny model, sprzedał na alledrogo jako NNWP (nigdy nie wyciagany z pudełka ;P) i zakupił xmp. Lepiej na tym wyjdziesz. Poza tym nowsze smartfony, z większymi wyświetlaczami nie utrudniają za bardzo pisania na dotykowej QWERTY w ustawieniu horyzontalnym ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy. Jeżeli chcesz małą cegiełkę z fizyczną klawiaturą, to jasne, że tak. Może telefon odstaje już od najnowszych smartfonów, ale wciąż ma w sobie troszkę mocy.

Jednak to co powinieneś się przede wszystkim kierować.

Czy bardzo ci będzie potrzebna fizyczna klawiatura

Wymiary

Bebechy

A to już jest kwestia gustu i nikt ci w tym nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ssimoo - z tego co widzę obecnie w "ofercie" to mam biedę z nędzą i telefony w stylu HTC ChaCha, czy klasyczne Nokie (113, 205 itp) - nie ma właściwie niczego co warto było by wziąć tanio i sprzedać jako NNWP.

Mam służbowy telefon z większym ekranem (4,5 cala, HD) i nie mogę się przekonać... pisanie wiadomości tylko na dotykowym ekranie jest dla mnie uciążliwe i niewygodne

@DreamerDream - wiem jak wygląda ten telefon, fizyczna klawiatura to dla mnie jeden z wymogów (niestety coraz trudniej go spełnić bo coraz mniej jest telefonów z QWERTY)

obecnie mam X10 mini pro (starszy wariant) i bardzo sobie chwalę (zwłaszcza qwerty), gdyby nie to, że mam w nim problemy z gniazdem USB (nie styka dobrze i są problemy z ładowaniem), to raczej nie myślałbym o wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to kolego weź Xperie mini pro lub xperię pro :) . Ja mam xmp i sobie chwalę obecnie nie ma na rynku niczego co by mnie skłoniło do wymiany telefonu . Daje radę :) . Pograć idzie , pisać SMSy, dzwonić, od czasu do czasu internet parę aplikacji i jakoś nie czuję potrzeby wymiany . Według mnie daje radę w obecnych czasach . A od grania jest PC lub konsola bo głównie po to są mocne smartphone bo innego zastosowania dla nich nie widzę ;p . A skoro jesteś zadowolony z x10 mp . To z tej xperii będziesz również zadowolony :). Taka mała rada to zostań na GB lub wgraj custom aosp jelly bean :) . Oba równie szybko chodzą, ics radzę nie tykać szkoda nerwów :) .

Aaa... Xperia pro różni się od mini tym że ma większy wyświetlacz chyba 4" i lepszą rozdzielczość + fizyczna qwerty . Reszta hardware jest taka sama jak w XMP :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Halny

To może i ja się wypowiem jako były posiadacz tego modelu. Ogółem telefonik niczego sobie , tylko broń boże aktualizować go do oficjalnego ICS - wtedy ogromnie traci na płynności i w sumie to nie nadaje się do niczego - nawet nie można przeglądać tapatalka jednocześnie słuchając muzyki. Natomiast na 2.3.4 0.52 śmiga wręcz idealnie , jeszcze po root'cie i usunięciu nie potrzebnych śmieci to telefon niebo. Minusem jest malutki ekran i dość duża waga oraz 512 RAM , slajder klapki lubi się rozjeżdżać ,że tak powiem. Jeśli wgrywać ICS to custom , ale i tak JB lepiej się sprawuje , a jak już jesteśmy przy modyfikacjach to są one bardzo utrudnione z powodu blokady bootloader'a i wiążącego się z tym możliwego uszkodzenia telefonu. Jeśli będzie używał telefonu do pisania SMS/dzwonienia/przeglądania forum (Tapatalk) to jest jak najbardziej na + ten telefonik , tylko wymień baterię na mocniejszą ponieważ ta trzyma 1 max maxów 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż... skłonny byłem kupić już pisząc ten temat, czytając wasze wypowiedzi raczej się utwierdzam w przekonaniu, że warto.

Piszę bardzo dużo (dlatego chcę fizyczną klawiaturę), próbowałem SWYPE i podobnych wynalazków na dużym ekranie (służbowe XZ) ale nie potrafię się nauczyć - idzie mi jeszcze wolniej niż pisanie jednym palcem na ekranowej.

Rozmiaru i wagi się nie boję (jest nieco większa niż moja X10 mp, by była jakoś znacząco cięższa to wątpię).

Root ogólnie jest mi zbędny - choć zawsze robię by powywalać "śmieci".

Więc mówicie, że nie warto iść na stockowego ICS'a? dzięki, będę miał to na uwadze.

No to teraz tylko pozostaje mi znaleźć gdzieś jakąś nówkę taniej niż u operatora...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oggman

stockowy ics nie jest najgorszy, ale trzeba wgrać bez customizacji, poza tym root i wyrzucenie śmieci (root obecnie można wgrać bardzo szybko i łatwo na każdym sofcie). Jeśli nie potrzebujesz wielu aplikacji w tle, widgetow itd to taki ics działa bardzo płynnie, ja jestem bardzo zadowolony. Dodam że wcześniej 3 lata miałem x10 mp i uważam że xmp jest o niebo lepsza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to cały czas staroć. Ja jestem za Motką Milestone 3 albo Samsungiem Captitivate Glidr.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam radzę lepiej unikać ICS od sony jak ognia bo płynność nawet w menu i przy przewijaniu pulpitów tragicznie spada wraz z czułością na dotyk.

Nie znoszę chrupnięć ekranów czy lagów po co je sobie robić na własne życzenie ;p jak jest seryjnie GB to nie aktualizuj do ICS nie warto :) A jak kupisz z ICS wróć do GB lub wgraj JB .

Przy odblokowaniu boota nie idzie uszkodzić fona jeśli robisz to z kluczem od sony i programem SE Bootloader_Unlocking_Relocking.exe :) bez obaw . A na gwarancje mam już na kichane i tak zawsze znajdą wymówkę aby zwalić winę na użytkownika :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi