Skocz do zawartości
wietek

[Sony Xperia M] Problem z połączeniem się do neta poprzez Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

może spróbuj ręcznie na tele dodać sieć i zmien zabezpieczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam,

Od wczoraj jestem posiadaczem pierwszego dotyku jakim jest xperia M.

Problem polega na tym, ze nie mogę się poloczyc jak wpisuje "haslo zabezpieczenia" pisze , ze laczy, odzyskiwanie ip, lacznosc ograniczona i tak w kólko . Mój router to airlive wt-2000R

Od razu mowie jestem ziolony z ustawieniami wi fi w telefonie jak i na routerze.

Proszę o pomoc !!!

Problem może leżeć w ruterze. Miałem podobnie ze swoim LWW hasło wpisane poprawne->trwa uwierzytelnianie->trwa nawiązywanie połączenia i tak w kółko miałem. Zmieniłem szyfrowanie sieci wi-fi na ruterze i LWW ruszył :).

Jakiś czas temu zmieniłem ruter na taki z trochę wyższej półki cenowo-jakościowej, szyfrowanie ustawiłem mocniejsze niż było na starym i... LWW (który teraz leży w serwisie), Xperie U i M się z nim łączą bez problemów:) Więc wina leży w ruterze jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie w routerze bo ja na najnowszym romie mam a raczej miałem te samą przypadłość i to na dwóch różnych routerach (Livebox i TP-LINK MR 3420). Zmieniałem zabezpieczenia ale to pomagało na chwilę. Pomógł natomiast wifi fix z Xperii Z (podmieniamy jeden plik w systemie) ze strony XDA. Od tej pory telefon łączy się z routerem za każdym razem. :)

Edytowane przez niuniek24w

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na pewno nie w routerze

:) jesteś zbyt pewny siebie. Wiem jak miałem z LWW nie łączył się z micro-tikiem gdy ten miał ustawione max szyfrowanie, zmieniłem szyfrowanie na najsłabsze, LWW nie miał problemów z połączeniem się wi-fi.

Zmieniłem ruter na TP-linka. Szyfrowanie i zabezpieczenia full włączone i LWW łączył się o dziwo bez problemów.

Nie traktuj każdego przypadku ogólnikowo lecz indywidualnie :)

Dziękuję dobranoc "znafco".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    :)

"Znafco"- na neo V i Xperia Z jest ten sam bug. Po prostu rom nie chce grać z niektórymi routerami. Ale to nie wina ruterów a błędu w romach. Na xperi neo V przerabiałem to na własnej skórze a problem z Xperia Z opisany na XDA. Wytłumacz "znafco" dlaczego po podmianie pliku: /etc/firmware/wlan/prima/WCNSS_qcom_cfg.ini wi-fi sie już nie rozłącza i dlaczego na tych samych routerach na romie 15.1.C.1.17 też nie rozłączało.

Edytowane przez niuniek24w

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc wytłumacz mi znafco dlaczego nie musiałem wgrywać fix-a do LWW lecz zmienić szyfrowanie rutera na słabsze i dopiero wtedy LWW się łączył ?

Wytłumacz mi znafco dlaczego po zakupie nowego rutera, ustawiając max szyfrowanie LWW łączył się bez problemu, a na średnim szyfrowaniu na starym ruterze (w porównaniu do nowego) nie mógł się połączyć?

M-ka i U łączyły się z oboma ruterami bez problemu.

Bugi bugami, a rutery ruterami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mares

Każdy przypadek jest inny. U mnie LG, Neo V, tablet - zero problemu z połączeniem, natomiast na M-ce łączy się, ale trwa to "wieki"...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, podczas surfowania po internecie na mojej Xperi M wchodzę kolejno na kilka stron i po jakiś 3 minutach strona przestaje się ładować i muszę wyłączyć i włączyć wifi od nowa zresetować stronę i wtedy działa, co jakieś 3-4 min muszę powtarzać tą czynność. Tak samo z komunikatorem GG piszę wiadomość chce wysłać pokazuje mi się na szaro że nie wysłane, reset wifi i wiadomość dopiero wtedy się wysyła. Gdzie może leżeć problem?

Pomoże ktoś?

Edytowane przez konrad009

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacok

Takie objawy masz tylko w jednej sieci wifi czy w paru?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko w sieci wifi domowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi