Skocz do zawartości
Lagoona

Czy WF posiada manager zadań?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem laikiem w tych sprawach, gdyż wildfire to mój zarówno mój pierwszy telefon z androidem jak i pierwszy dotykowiec.

Wcześniej miałam styczność z samsungiem omnią mojego ojca (system mobile windows), tam po "wyłączeniu" jakiegokolwiek programu lub aplikacji zostawała ona i tak w managerze zadań i potem trzeba było ją ręcznie w tym managerze zakańczać. W przeciwnym wypadku aplikacja zjadała pamięć i baterie w telefonie.

Moje pytanie: czy w androidzie po naciśnięciu klawisza z domkiem, bądź ze strzałeczką (back) program jest automatycznie zamykany (tak na amen) ?

Pytam ponieważ gdy zainstalowałam program google'a z mapą wszechświata, pobawiłam się chwile, zakończyłam, to potem w ustawienia->informacje o tel->akumulator->użycie baterii w dalszym ciągu był wyświetlony ten program i zjadał 3% baterii. To normalne?

Edytowane przez Lagoona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bee!

Niestety, program do "ubicia" przez jakiś task killer (szukaj w markecie) jest nadal w pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepeq
    Pytam ponieważ gdy zainstalowałam program google'a z mapą wszechświata, pobawiłam się chwile, zakończyłam, to potem w ustawienia->informacje o tel->akumulator->użycie baterii w dalszym ciągu był wyświetlony ten program i zjadał 3% baterii. To normalne?

To jest akurat normalne bo oznacza to, że ten program już zjadł Ci 3% baterii. Te statystyki są tworzone w ten sposób, że na bieżąco możesz podglądać ile i co zjadało / zjada Ci baterię. To że go już zamknęłaś nie oznacza, że zniknie on z tego zestawienia bo już faktycznie skonsumował trochę baterii. [Tak mi się przynajmniej wydaje ]

Edytowane przez pepeq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ahaaaa...... no to już wszystko jasne.

Bo ja myślałam że te procenty dotyczą aktualnie zjadanej baterii.... no to się wyjaśniło.

Zatem mogę być spokojna że programy się zamykają (a nie tylko minimalizują tak jak w przypadku windows mobile).

Merci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosze zmienic nazwe tematu na zgodna z regulaminem.

No nie tak do konca. Jedne programy sie wylaczaja a inne sa w pogotowiu ze gdybys czasem je chciala uruchomic za chwile to nie bedziesz musiala czekac. Na szczescie jest to tak skonstruowane ze nie ciagnie ani bateri ani procka. Uzywanie task killerow nie ma sensu.

Edytowane przez Marurban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uzywanie task killerow nie ma sensu.

A to ciekawe... Mam odpalona aplikacje. Sprawdzam pamiec.

Wychodze z aplikacji - do ekrannu glownego - sprawdzam pamiec - tyle samo.

A jak ubile TM to mam wiecej...

Mi tam sie opłaca i ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pepeq
    Mi tam sie opłaca i ma to sens.

Jaki sens jak można spytać? Jak to ktoś powiedział "na Androidzie wolny ram to zmarnowany ram" a:)

Masz aplikacje w ramie to oznacza, że możesz ją szybko uruchomić ponownie.

Radzę poszukać w googlu "Dowiedz się, dlaczego nie potrzebujesz Task Killerów" :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Ja uważam ze monitorowanie procesów ma jak najbardziej sens i jest czasem konieczne. Chodzi tylko o to zeby nie używać auto-killerow, te są bezmyślne i szkodliwe..

Do monitorowania polecane są Watchdog lub system panel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi