Skocz do zawartości
mati9e

Abonament z telefonem za 129,90 opłaca się?

Rekomendowane odpowiedzi

mati9e

Witam wszystkich,chciałbym wziąć Xperię Z w abonamencie 129,90 na 24msc (nielimitowane rozmowy i sms do wszystkich sieci +2gb internetu)

Co lepsze?

Abonament 129,90?

Czy telefon na raty+kartę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od tego:

1. Za ile kupisz z wolnej ręki + koszt rat

2. Jaką ofertę abo dostałbyś nie biorąc telefonu od operatora

3. Za ile oferują ci telefon z abonamentem.

Tu nie ma co doradzać, tylko trzeba usiąść i policzyć, a tylko ty masz wszystkie dane. Generalnie kupując u opa przepłaca sie za telefon (zazwyczaj) oraz dostaje się brandowany telefon (później dostaje aktualizację) z simlockiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mati9e

1.Euro rtv agd 2000zł (raty 0 %)

2.taką samą

3. za 1zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad. 2 Biorąc umowę bez telefonu dostajesz tyle samo minut za tą samą cenę, tj. 129 zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie ile dzwonisz, smsujesz, korzystasz z internetu, itd

Podziel sobie 2 tysie za telefon na 24 miesiące i dostajesz 83 zł raty za telefon i 46zł abonamentu (129zł/miesiąc). Jeśli w cenie 50 zł miesięcznie lub mniej znajdziesz dla siebie zadowalającą ofertę abo/karta to się nie opłaca. Jeśli nie znajdziesz to warto. Według mnie przy założeniu które przedstawiłeś (telefon w zestawie z abo za 129/miesiąc od operatora albo raty 2 tysie + abo/karta) warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mati9e

mam nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci,tak czy tak.

Proszę was policzcie mi to bo od rana nad tym myślę -.-

I według was opłacało by się? (nielimitowane)

+ do tego 2gb transferu na miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Policzyłem Ci. Kupując telefon o Orange płacisz 129zł/miesiąc, czyli 24*129zł = 3096zł za cały okres umowy. Jeśli miesięczne koszty abonamentu/karty wyniosą 46zł to masz 2000zł telefon (taką cenę podałeś) + 24*46zł = 3104zł. To znaczy, że kupując na 24 raty 0% telefon wart 2000zł i płacąc 46zł miesięcznie za korzystanie z telefonu (abo lub doładowanie karty) wychodzisz tak samo jak kupując telefon za złotówkę w abonamencie 129zł miesięcznie. Czy się opłaca czy nie, według mnie i dla mnie opłaca się, bo masz no limit na rozmowy i SMSy, a do tego 2GB internet i ewentualny prezent za staż jeśli jesteś już klientem Orange. Czy się opłaci Tobie? Najlepiej policz sobie ile miesięcznie pacisz za rozmowy, smsy i internet w telefonie, pomnóż to raz 24 miesiące i dodaj cenę telefonu na wolnym rynku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chwila Chwila nigdy niema 0% rat już to przeliczałem nie raz... ubezpieczenie raty jest liczone zawsze i wszędzie Jeden wielki chwyt marketingowy. Żeby nie wliczali ubezpieczenia rat to trzeba być nie wiadomo jak wysoko postawionym w pracy i zapewniać Firmę rato dająca ze nie utraci sie pracy przez okres spłacania rat ani sie nie umrze ani nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A są w euro RTV AGD raty 0 % bo mam taką. Bez ubezpieczenia, bez żadnych kosztów. Prawdziwe 0 %. Tylko ja wziąłem opcje 10x0, tylko trzeba odmawiać ubezpieczenia. A płacy wysokiej nie mam. Dużo poniżej średniej.

Wysłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi