Skocz do zawartości
pingor

[G1]Android 2.0 AOSP Master

Rekomendowane odpowiedzi

pingor

Na XDA pojawiła się w końcu dobrze i najważniejsze szybko działającego Androida 2.0 dla G1.

Link do xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=585948

Wszystko naprawdę ładnie działa, niestety nie ukrywam nie ma polskiego co boli, ale mniej niż brak Android market i synchronizacji z google

Ale ja już nie powrócę na 1.6 albo 1.5 - 2.0 uzależnia

Moim zdaniem warto potestować i nawet się przesiąść na 2.0 - te animacje powalają

Parę nie moich fotek z systemu

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Edytowane przez pingor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie ciekawie wyglada. Brak polskiego i synchronizacji z Google az tak nie boli bo z tego ani z tego zbytnio nie korzystam. Gorzej z brakiem marketu... Powiedz mi jak wyglada sytuacjia ze stabilnoscia i szybkoscia tego romu, czy sa moze jakies irytujace bugi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cacor

no no widgety bardzo ładnie wyglądają xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkiem mi się podoba ale poczekam na jakąś relację z jego sprawowania się w codziennym używaniu

Na razie mam CM 4.2.1 i przynajmniej raz dziennie się zwiesza

Szkoda że nie ma polaka i mam nadzieję że to tylko kwestia czasu aż się pojawi,nie mówię że EN mi przeszkadza ale jak mieszkam w PL chce mieć PL i kropka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie tego romu, mialem go dzien na tele jednak zmienilem ale nie z racji na jezyk angielski czy niestabilnosc zmienilem go ze wzgledu na to ze nie obsluguje apps2SD a to jak dla mnie duzy problem ! Co do romu to chodzi szybko, posiada mile dla oka animacje i w zasadzie jest naprawde bardzo solidny, ma jednak ten wielki minus o ktorym pisalem kilka wyrazów wyzej, no i dlatego musialem wrocic do poprzedniego, chyba nikt nie zna rozwiazania jesli chodzi o apps2SD , trzeba czekac na pierwszy rom 2.0 ktory z tym problemem sobie poooradzi.

No i tak na marginesie to jesli komus nie przeszkadza to bardzo polecam ten rom !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy brak synchro nie rowna sie braku kontaktów terminow w kalendarzu itp? Dla mnie duzy minus, jak to poprawia to mozna sie zabawic w przesiadke. Jezyk to najmniejsze zmartwienie, nowy cyanogen tez go nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pingor

Dość szybko wychodzą nowe wersje - cały czas coś jest udoskonalane - a co do stabilności jest naprawdę dobrze - hero romy są mniej stabilne i wolniejsze.

Kontakty idzie zaimportować z Gmaila na kartę sd - bo jest nowa opcja importu kontaktów z SD :D

Pojawiła się na XDA nowa wersja Androida 2.0 x3ROM_1.0 - jest market, google synchronizacja i aparat, niestety dalej brak PL - zobaczymy jak ze stabilności i szybkością

No niestety aparat jest - ale nie działa, tak samo orientacja ekranu, reaguje tylko na klawiaturę.

Ale po takich chwilowych testach jestem pod wrażeniem, na razie system jest bardzo szybki i stabilny.

Edit...

Niestety stabilność nie trwała za długo, przy próbie uruchomienia marketu i logowania się do gmaila wyskoczyło pare forcy - ale w końcu udało mi się uruchomić market

Ale synchronizacji z Gmailem dalej nie robi :( , sorki robi ale i tak za każdym razem force :(

Myślałem że będzie trochę lepiej, wracam jednak do Android2.0_AOSP_Master - pojawiła się nowa wersja v3 i dodatki - mam nadzieję - że chociaż tam będzie wszystko ok ;)

Sprawa wzięła obrót o 360 stopni - Android2.0_AOSP_Master pogorszył się całkowicie - napchali w system kupę gówienek zupełnie niepotrzebnym i system stał się bardziej niestabilny niż x3ROM - tak więc wracał do x3ROM - chociaż ma market ;)

Edytowane przez pingor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podejrzewam ze Romik jaki Cyan ma u siebie gdzieś "w domowych pieleszach" i go pichci wygląda podobnie jeśli chodzi o dopracowanie ;] tylko po prosty dla cyanka to nadal za mało jak na experimental. ponadto ma on pewnie zamiar dociągnąc wszystko na ostatni guzik jeśli chodzi o 1.6 i zaatakować na poważnie 2.0.. wtedy po paru latach osoba posiaająca niezależnie jak bardzo zaawansowany telefon bedzie zawsze miała mozliwość flashnięcia stabilnego romiku CM ;] w kazdej wersji systemu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pingor

No zgodzę się że warto czekać na Cyana - ale mi zależy żeby już z czegoś korzystać - dlatego testuję wszystko :D

PS. x3ROM ma niestety jedną wielką wadę - w żaden sposób nie da się zaimportować kontaktów.

Tak więc powrót na Android2.0_AOSP - ale zauważyłem że jak dłużej pochodzi - to staje się bardziej wydajny niż zaraz po uruchomieniu :D

Szkoda tylko, że tak zgrzebali nową wersję v3 Android2.0_AOSP bo nawet youtube nie chce już poprawnie chodzić, tak więc powrót do v2 i czekać aż cyan wypuści coś co powali wszystkich ;)

Edytowane przez pingor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ChriZ

mam pomysł na import kontaktów w romie x3ROM. co prawda czasochłonny ale działa (przynajmniej u mnie). wgrywamy rom Android2.0_AOSP. międzyczasie wchodzimy na gmail'a i eksportujemy kontakty do formatu vCard. po instalacji robimy wipe i wrzucamy wyeksportowane kontakty na kartę SD i robimy import kontaktów do książki adresowej. potem bez wipe instalujemy rom x3ROM i nie robimy po tym żadnego wipe tylko od razu uruchamiamy system. u mnie ten sposób działa. sms'y też zostały.

btw: Android 2.0 jest kozacki :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi