Skocz do zawartości
dragranis

Bardzo wysokie zużycie baterii w trybie bezczynności

Rekomendowane odpowiedzi

Roy

Jakie pytanie taka odpowiedź.

Możesz zainteresować się softem do automatyzacji zadań np. Tasker, Lama, Automate itd.

Ale zamiast szukać programu do włączania/wyłączania z automatu danych pakietowych, proponowałbym znaleźienie rozwiązania z drainem bateri.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem zielony w andku i nie jestem pewien czy do lamy nie trzeba mieć roota, a telefon jest nowy i bym go na razie zaoszczedził. W ustawieniach wypatrzylem tryb "STAMINA" i tam już jest taka opcja tylko albo mi się wydaje albo ona nie spełnia swojej roli. Może ktoś wie więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam kolegów, sory za oodgrzewanie kotleta ale mój temat raczej wbija się w ten problem tj na moim S6, którego mam od ok. czerwca, (pochodzi z playa, brand tej firmy, android 6.0.1, mieszkam w mieście) od wczoraj zużycie baterii drastycznie wzrosło, po odłączeniu od ładowarki wieczorkiem przez noc bateria spadła o ponad 40%, zawsze było to max 10, w info dot zużycia nic dziwnego nie zauważyłem, nie instalowałem ostatnio też nic nowego. Telefon w oryg. flip wallecie samsunga od ok miesiąca jeśli ma to jakieś znaczenie. Po nocy podłączyłem go rano, od 100%  w 2 godz telefon zużył ok 10% - nie był w tym czasie używany, wyświetlacz działał może ok 3 minuty  żebym mógł sprawdzić to o czym piszę.

Myślałem, że może od tego, że leżał na portfelu, w którym jest karta zbliżeniowa visa ale nfc jest wyłączone i po kolejnym ładowaniu sytuacja się nie zmienia z tego co widzę więc odpada ta kwestia.

Chyba, że jest to kwestia tego, że byłem na wsi tego dnia ok 6 godzin gdzie zasięg jest raczej kiepski i do tej pory telefon kombinuje z nadajnikami?

Zrzut z ekranu po nocy, jak widać ok 11-12godzin przez noc i 43% mniej, nie wiem skąd ekran ma 7% jak może 1-2minuty był podświetlony po odłączeniu od ładowarki.

Spoiler

Screenshot_20160919-071858 copy.jpg

Edytowane przez skolsiwo
    Grafikę ZAWSZE wstawiamy w znacznik SPOILER.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zostawić go na noc w trybie ,,samolotowym '' bo podejrzewam, że jakaś aplikacja wybudza telefon i łączy się z internetem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trop z wizytą na wsi był trafny tj telefon coś mieszał z nadajnikami - nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło, owszem poza miastem zasięg leciał na łeb na szyję ale po powrocie w okolice normalnego zasięgu wszystko wracało do normy. Reset telefonu i wszystko wróciło do normy czyli od wczoraj zeszło niecałe 40% przy normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stara bateria może jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi