Skocz do zawartości
piotrpo

Jak zacząć programować na androida - temat dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

To jest poradnik dla początkujących. Ponieważ nie ma co tworzyć złudzeń, to proponuję zmienić określenie "częściowo tak" przy C++ na "nie" - mówimy przecież o standardowych aplikacjach.

Dorzuciłbym też stackoverflow.com jako serwis przydatny w rozwiązywaniu problemów.

Zamiast robienia reklamy Murphy'emu bym polecił milion tutoriali w internecie oraz startowe projekty z Android Developers (Hello xxxxx).

IntelliJ nie znam (jeszcze, niedługo przetestuję), ale jestem ciekaw skąd taka złość i zawziętość na Eclipse'a.

Patrz: Tutaj

Swoją drogą, gdzieś mam napisany przeze mnie w firmie poradnik jak zacząć zabawę z Andkiem (bite 40 stron tekstu). Może spróbuję wyciągnąć z niego trochę do "FAQ programowania na Androida".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac
    Zamiast robienia reklamy Murphy'emu bym polecił milion tutoriali w internecie oraz startowe projekty z Android Developers (Hello xxxxx).

Nie wiem czy czytałeś te książki czy nie. Wg mnie warto im robić reklamę bo znam już kilka osób które dzięki nim dzisiaj piszą dobre aplikacje. Tam jest usystematyzowana wiedza, napisana łatwym językiem, z wieloma doskonałymi przykładami i dokładnymi opisami problemów. A 40$ to nie jest majątek za taką dawkę wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

@ LordTwaroog

Tutoriale w internecie są do bani - zawsze albo zbyt płytkie, albo zbyt głębokie. Hello ... dorzucę

O książkach Murphyego było trochę dobrych opinii na forum, więc je umieściłem.

Co do wyboru IDE - proponuję sobie dać spokój z tą dyskusją, bo chyba do niczego dobrego to nie doprowadzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@gzajac

Czytałem, zwłaszcza rozdział o listach. Ja tę subskrypcję wyceniam na połowę tego.

Można też skorzystać z pomocy rzeczonego Murphy'ego na Stack Overflow, na którym się aktywnie udziela. Stąd polecam ten serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gzajac
    Czytałem, zwłaszcza rozdział o listach. Ja tę subskrypcję wyceniam na połowę tego.

Czytałeś tylko rozdział o listach (który jest darmowo udostępniony) czy czytałeś całe książki?

Za tą kwotę masz 4 książki które są aktualizowane kilka razy w roku. Pominąłem fakt że na StackOverflow Mark odpisuje. Dodatkowo dla subskrynentów Murphy zapewnia są tzw office hours.

Każdy zrobi jak uważa - weź jednak pod uwagę że duży % ludzi którzy zaglądają do wątków o programowaniu na tym forum, w ogóle nie potrafi czytać ze zrozumieniem dokumentacji, szukać w niej potrzebnych informacji i tak dalej. W książce mają usystematyzowaną wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Uzupełniłem, to co widziałem - zerknijcie na temat "chłodnym" okiem i dajcie znać, czy coś jeszcze zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pitr44

Aa i dodaj jeszcze że co do programowania w C# to jest MonoDroid plugin do Visual'a :P

Zapraszam tutaj : MonoDroid - MonoDroid

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

A da się w tym napisać jakąś działającą aplikację, bo z tego co pamiętam, to była to taka sztuka dla sztuki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pitr44

Oczywiście że się da ;) i to niczym nie odstępuje dla Javy. Wszystko tu : MonoDroid - MonoDroid ;]

//Właśnie ściągnąłem tego Visuala nowego 2010 który jest potrzebny do mono :) lece obczajać ;) ( do tej pory używałem starego 2008 xd)

Edytowane przez Pitr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi