Skocz do zawartości
Vatri

Czy opłaca się mi kupić HTC Magic? Kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Vatri

Witam od jakiegoś czasu oglądam się za telefonem z linuksem dokładnie za androidem. Jak na razie nie ma dużego wyboru. Najlepszy jest Hero, ale nie mam tyle środków aby to tego kupić jeszcze jakieś dobry ruter z wifi adsl. Kumpel ma g1. Niestety 192 mb ramu robi swoje. Nieraz potrafi przylagować. Magic z płytą 32B ma tyle ramu co hero. Wiem, że istnieją roomy od hero. Możecie jakiś polecić czy lepiej po standardzie zainstalować cyjana? Soft z hero na magicu działa wolniej niż ten na Hero? Parametry są identyczne. Na g1 room od hero to jeden wielki lag. Teraz kolejne pytanie. Czy na roomie od hero działa bt? Bo z czego sie orientuje na cyjanie chyba tak. No i czy bedzie działać mi obsługa multitouch oraz flasha na roomie od hero? Kolega mi odradza Magica, bo podobno jest kłopotliwy jeśli chodzi o roota oraz o roomy. Nie wiem Czy to prawda i dla tego miedzy innymi potrzebuje waszej opinii. Kolejną sprawą jest to, że magic miał podobno otrzymać sense w październiku, a jest już połowa listopada. Lubie sobie czasem pograć na telefonie. Czy na Magicu istnieją jakieś emulatory? Ma zablokowane softowo multidotyk i teraz jak to sie ma z roomem do HTC Hero. Mam nadzieje, że mi pomożecie.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prot

A nie lepiej poczekać jeszcze kilka tygodni? Lada moment Allegro zaleją Hero z Ery, więc i cena znacząco spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy nikomu nie przeszkadza ze HERo jest za duży? wygląda dobrze (o stylistyce nie bede pisał bo to rzecz gustu) tylko na zdjęciach.. na żywo i w ręce to juz jest bardzo bardzo źle. Zaletą Magica to to ze jest mniejszy, niby niewiele ale to NIEWIELE jest tu bardzo znaczące. Rozmiary magica to idealne max aby nosić go w kieszeni i aby nie przeszkadzał jego rozmiar. i między innymi także własnie ze względu na rozmiar Iphone odpada (chociaż stylistycznie to górna półka) w jakichkolwiek analizach.

a jeśli ktoś lubi nosić telefon w torbie, plecaku czy reklamówce.. to może rozmiar nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście wybrałem Magic-a ze względów na rozmiar - tak jak kolega wyżej napisał. ROMy obsługują BT, Magic z Orange na płycie 32A ma 288 RAMu więc MyHero czy inny soft działa szybko. Należy nie zapominać że ROMy nie są wypuszczone przez producenta i zawsze będa jakieś problemy. Owszem HTC troche śpi i nie daje nam uaktualnienia na Magic-a ale może to się zmieni w niedalekiej przyszłości.. Sporo osób na to czeka ;) HTC Hero mało czym się różni, ma np aparat 5mpx a tak poza tym.... ładniejszy interfejs ale jest za to większy od Magica i wypycha kieszeń w spodniach. Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem wczoraj Magic'a 1,5 miesiecznego za 840zł bez simlocka i jak narazie jestem zachwycony!!

1. Nie mialem Hero ale na niego polowałem jednak cena ok 1240-1400zł za używke mnie odstraszyła tym bardziej ze Magic w porownaniu do Hero to jest praktycznie to samo + 3.5mm!.

2. Magic duzo bardziej podoba mi sie od Hero.

3. Mam MyHero wgrane i dziala rewelacyjnie.

4. Działa Multitouch w galeri i stronach internetowych.

5. Kupuj tylko z płytka 32A tam jest 288mb ramu

6. Gdyby Hero był w cenie Magica to tez bym sie zastanawial Magic jest duzo ładniejszy (moje subiektywne zdanie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

primo... są jakieś inne systemy linuxowe na telefon ?

2.. tak jak wyżej... to w wersji 32A jest tyle samo ramu co w Hero a nie "Magic z płytą 32B ma tyle ramu co hero" ;-)

3. wg. mnie też jest ładniejszy, z drugiej strony jego obudowa jest strasznie podatnia na rysy, ale jeśli będziesz korzystał z dołączonego etui powinno być ok.

4. magica można dorwać bardzo tanio. nowke kupiłem za 800zl z przesyłką ostatnimi czasy. a jak przypolujesz na allegro to i jeszcze taniej wyrwiesz jakiegoś.

5. wszyscy tak oczekują sensui na magic'a i pewnie nadejdzie ale... w tej sprawie powiem jedno... mam MAGICA od około 2 tygodni. na org. romie... i jestem tym zachwycony, wszystko to czego potrzebuje jest łatwo dostępne (jeśli nie jest, na markecie są app'y, które sprawiają, że JEST! ;p ) + wszystkie te bajerki, gry itp ...wszystko to sprawia, że jakoś narazie nie czuje wielkiej potrzeby wgrywania romów z senseui.

jednym słowem MAGIA

i nie wydawałbym wiecej na HERO gdyż szkoda tych pieniędzy na tą małą różnice jaka dzieli te dwa urządzenia.

Edytowane przez scylla69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prot
    primo... są jakieś inne systemy linuxowe na telefon ?

Są.

nie wydawałbym wiecej na HERO gdyż szkoda tych pieniędzy na tą małą różnice jaka dzieli te dwa urządzenia.

Dlatego pisałem, żeby zaczekał, skoro:

Najlepszy jest Hero, ale nie mam tyle środków

W Erze lada dzień Hero będzie w promocyjnej cenie, więc i znaczącego spadku cen na Allegro można się w krótkim czasie spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

Thx za odpowiedz. Podobno jeszcze łatwo ucegilić ten telefon;/ A nie wiecie jak jest z tym flashem na hero i z flashem na roomach? No i jak jest z emulatorami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi