Skocz do zawartości
liftlodz

Kabel do ładowania przez złącze dokujące

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli używasz np komputera do ładowania to zasadniczo podpinasz kabel USB do kompa a potem do telefonu i trybi, jeśli jest przedłużka to musisz podpiąć przedłużkę do 2ch gniazd w kompie a potem do przedłużki kabel od ładowarki. Jak to jest w przypadku ładowarki to szczerze mówiąc nie wiem.

Tanie przedłużki są cienkie i stawiają duży opór stąd utrata mocy na końcu obwodu = brak ładowania; być może telefon pokaże że się ładuje ale w rzeczywistości....:cii:

I tu na przykład masz coś takiego

Hama 39873 1:4 USB 2.0 (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

z ważną informacją "Zasilanie USB, bez konieczności dodatkowego zasilania"

Edit: i tu coś takiego

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-394674-Kabel-przedluzacz-USB2-0-dl-20m.html

Kiedyś miałem tanią przedłużkę ok 40cm do modemu i niby działał, niby go komputer widział a łączyć nie chciał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jest możliwość jakoś to sprawdzić? Mam taką przedłużkę od myszki bezprzewodowej która ma w sobie akumulatorek i normalnie z tą przedłużką się ładuje.

Telefonu nie zamierzam ładować z usb, wtedy chyba jest mniejsze napięcie i ładowanie dużo dłużej trwa, miałem tak z HTC np. więc wolę ładowarkę w gniazdko i kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No możesz to sprawdzić, podepnij tą przedłużkę co masz między ładowarkę a kabel usb i sprawdź czy dłużej się ładuje od standardowego zasilania i czy rzeczywiście bateria tyle samo trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hubiks

U mnie się zrestartowal po podłączeniu odwrotnie. Kabel mam od gościa z allegro, czekałem 2 tygodnie. Przy silikonowym etui średnio się to trzyma ale daje radę. Nie mam za bardzo czasu żeby bawić się w docinanie czy szlifowanie.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak chcecie uzywac przedluzki to musi byc na grubym przewodzie, nasze z1 duzy prad potrzebuja, a gdniazda usb naszych pc daja max do 1A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zamówiłem od gościa z allegro i przyszło kurierem w 2 dni więc nie wiem skąd te wasze 2 tygodnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    otest

Bo ci co kupowali na początku listopada mieli pecha bo sprzedający wystawił więcej kabli niż miał ( jeśli w ogóle jakiś miał) Okazało się ze zainteresowanie przerosło możliwości....

Co do rodzaju kabla do ładowania to w przypadku kabla micro USB trzeba mieć na uwadze wbudowane rezystorki które umożliwiają funkcje szybkiego ładowania ( gdzieś na necie widziałem rozpiskę takiego kabla). W przypadku standardowego kabla jest ograniczany prąd ładowania przez co czas ładowania się wydłuża.

Jeśli do przedłużacza miałby być podłączony magnetyczny kabel to rezystory nie maja znaczenia - telefon nie ma na złączu dokującym żadnych innych dodatkowych linii sygnałowych.

Oczywiście jeśli przedłużacz ma cienkie przewody to spadki napicia w kablu będą tak duże że jej użycie stanie się bezsensowne

Jeśli chodzi o szlifowanie lub podcinanie etui to w swoim wystarczył ostry nożyk i wystarczyło na obu końcach podciąć ok 1 mm "gumy" - cała operacja zajmuje nie więcej niż 5 minut.

Edytowane przez otest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ładowanie przez złącze dokujące trwa dłużej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trwa tyle samo co przez oryginalną ładowarkę.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    got3n

Takie szybkie pytanko bo bede zamawial ten kabel dla siebie od "dystrybutora" z chin :) mialem w planie i tak wziac kilka sztuk dla znajomych. W najgorszym wypadku jesli nawet wrzuca cla i vat nie powinny wyjsc wiecej niz 26-9zl sztuka + ewentualna wysylka. Jakby ktos byl zainteresowany to rzucac na PW.

Przepraszam ze tutaj ale nie mialem pomyslu gdzie lepiej byloby to umiescic ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi