Skocz do zawartości
liftlodz

Stacja dokująca

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie ma możliwości ładowania telefonu przez USB w PS3 lub TV? Jest taka możliwość. Przed chwilą sprawdziłem i oba urządzenia ładują mi XZ1 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fakt faktem ładowarka powinna być w zestawie a nie żeby brać tą, którą mamy z telefonem nie mniej nie jest

to IMO problem, bardziej irytuje, że nie ma możliwości ładowania telefonu w stacji z portu USB np. TV czy ps3

stojącego obok telefonu na szafce....ja tam dałem za oryginalną 109zł i nie żałuję- dałem w końcu za tel ponad 1.5k to nie będę żałował 100zł na akcesorium

ładujące moją z1..

Masz rację wydając tyle za telefon też nie ma co oszczędzać, ale zamienniki dokujące wg mnie niczym się nie różnią od oryginału - więc uważam że nie ma sensu przepłacać za kabel magnetyczny obudowany zwykłym plastikiem. Mi akurat ładowanie z TV działa, ps3 nie testowałem. Jedyne czego żałuje że się pośpieszyłem i zamówiłem bez wkładek do etui , chociaż i z tym słyszałem że są kłopoty czasem. Ale i tak częściej używam kabure niż etui więc kłopotu nie mam

A na przyszłość sony powinno zadbać o klienta, który wydaje tyle kasy za telefon. A jak na razie zamiennik się sprawuje wyśmienicie, żadnych kłopotów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak nie ma możliwości ładowania telefonu przez USB w PS3 lub TV? Jest taka możliwość. Przed chwilą sprawdziłem i oba urządzenia ładują mi XZ1 :D

instrukcja pokazuje wyraźnie, żeby stację do z1 podpiąć do ładowarki bo z portu USB nie można ładować; zdaje się, że na forum ktś tez tu pisał, że nie można- sam nie sprawdzałem sam nie wiem czemu... :D

@asesino w niektórych krajach z1 była razem ze stacją dokującą...

moim zdaniem cena tego akcesorium jest ok, problemem jest fakt, że co wydają nową zetkę to zmieniają też te podstawki.. nie wiem czy np. ta z z1 działa z z2 ale podejrzewam, że nie skoro oferują nową wersję dla z2....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cytat Zamieszczone przez squallaz Zobacz posta

Jak nie ma możliwości ładowania telefonu przez USB w PS3 lub TV? Jest taka możliwość. Przed chwilą sprawdziłem i oba urządzenia ładują mi XZ1

instrukcja pokazuje wyraźnie, żeby stację do z1 podpiąć do ładowarki bo z portu USB nie można ładować; zdaje się, że na forum ktś tez tu pisał, że nie można- sam nie sprawdzałem sam nie wiem czemu...

Podobno nie można przechodzić na czerwonym świetle, bo tak jest w przepisach. Podobno nie można łączyć ze sobą dwóch nieekranowanych półkul uranu -233: po 8kg każda. Może zamiast wierzyć w to co w instrukcji to samemu sprawdzić. Port USB zapodaje napięcie 5v, tak jak ładowarka. Zatem TV z USB i PS3 robią za większe ładowarki. Mają tak samo ustawione piny/bieguny. Ja podłączyłem do TV i PS3 stację dokującą dedykowaną XZ1 i zaczęło mi ładować telefon. Podłączyłem stację dokującą do mobilnej baterii Power bank M-Life ML0513 10000 mAh naładuje telefon minimum cztery razy - recenzja Spider's Web i też zaczęło ładować telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za info- pytanie więc czemu instrukcja podstawki DK31 zabrania ładowania z portów usb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie czytałem instrukcji , więc nie wiem dlaczego takie info od sony jest. Nie wiem jak z napięciami jest dokładnie ale przez usb mi ładuje wolniej, zresztą podłączając do tv lub kompa jest info - wolne ładowanie.

@Singularity w takim razie u nas sony powinno się bardziej postarać. Może wydają inne, po to żeby wydawać kasę przy zmianie telefonu, bo tak to miał byś stację dokującą na lata do z2-z3-z4 a to się im pewnie nie opłaca. Tak jak jest to np z ps3 i ps4, kupisz grę na ps3, a na ps4 ten sam tytuł też musisz zakupić lub coś tam dokupić aby ją odpalić - polityka aby wyciągać kasę z naszych kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W oryginalnej stacji jest wymienna szufladka co umożliwia włożenie Z1 z jakimś tam bumperem, ok koszty około 150zl.

W zamienniku stacji nie ma wymiennej szuflady co uniemożliwia włożenie Z1 z jakimś bumperem, koszty około 25zl.

Pytanko, Nie mogę znaleźć informacji odnośnie zamiennika, chodzi o szerokość w rynience, jeśli moja zetka z Krusellem ma grubość dokładnie 10mm to czy wejdzie w zamienniku?

W oryginalnej stacji mógłbym wyjąć szufladkę i coś tam dokleic by pasowało z moim Krusellem ale wydać tyle kasy..... nie bardzo.

Wyzetowane z jedynki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up- warto kupić oryginalną serio :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, wpadłem na chytry sposób i chyba zakupie stacje dokującą do Z2.

Nie dość że jest tańsza w oryginalnej wersji od Z1, to jeszcze ma wkładkę /szufladkę o wymiarach 6 i 9mm, a bez rynienki sporo więcej np dla użycia z jakimś tam bumperem etui itd.

EDIT:

...jednak najlepszą decyzją będzie zakup stacji dokującej w zamienniku ale do Z1 ULTRA, posiada dwie wkładki i kosztuje najmniej.

Po wymianie na szerszą mamy ponad 9mm na Z1 z Krusellem, po wyjeciu całkowitym dostajemy aż 14mm.

Wyzetowane z jedynki.

Edytowane przez Millerek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam zamiennik do XZ1 za 40zl i ma wyciagana rynne. Ale nie wiem czy w silikonie bedzie pasowac bo nie mam obudowy silikonowej tylko Book Case.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi