Skocz do zawartości
SAdam20

Galaxy Tab 3 10.1 (P52XX) Debrandowanie / Flashowanie oryginalnych ROM'ów Samsunga za pomocą ODIN'a

Rekomendowane odpowiedzi

WAŻNE - To co będziecie robić, robicie na swoją odpowiedzialność. Nie ponoszę odpowiedzialności za uwalone Taby. Jeśli będziecie robić wszystko co w opisie to szanse na uwalenie są bliskie zeru.

Zrobiłem ten poradnik głownie z myślą o ludziach, którzy kupili swoje Taby u operatorów i maja zaśmiecony Tablet dodatkowym softem. Mnie najbardziej denerwował dźwięk bootscreena podczas włączania i wyłączania Taba.

Wgranie tego oprogramowania nie narusza gwarancji ponieważ jest to oprogramowanie oficjalne od Samsunga w związku z czym fleshowanie nie nabija licznika fleshowań.

Tutorial pisałem w oparciu o najnowszy (na tamten dzień) soft dla Polski. Jeśli szukacie nowszego zabraszam do TEGO wątku. Na liście softów szukajcie dopisku XEO - to oznaczenie dotyczy Polski

1. Zaczynamy od instalacji sterowników. W tym celu instalujemy program KIES, nowe Windowsy powinny zainstalować sterowniki nawet bez KIESa.

2. W menadżerze zadań wyłączamy procesy z nazwą Kies lub po prostu usuwamy go całkowicie (po instalacji sterowników nie jest na potrzebny)i przywracamy tablet do ustawień fabrycznych.

3. Ściągamy ODIN'A v3.07 i rozpakowywujemy go. Niestety serwer, na który wrzuciłem pliki został wyłączony. Jak idzie o soft polecam pobrać z tematu, do którego podałem odnośnik wyżej.

4. Ściągamy soft i wypakowywujemy.

5. Włączamy Odin'a i ustawiamy soft w sekcji PDA

post-65422-14255732725563_thumb.jpg

6. Wyłączamy Taba i wchodzimy w tryb Download - kombinacja przycisków Vol Down i Power

7. Pojawi nam się okno z ostrzeżeniem o ewentualnych problemach. Olewamy i wciskamy Vol Up

8. Podłączamy Taba do kompa kablem USB - UWAGA jeśli poprawnie zainstalowaliśmy sterowniki Odin da komunikat Added!! - tak jak na screenie wyżej. W innym wypadku wyłącz Taba i zainstaluj sterowniki jeszcze raz.

9. Ustawiamy wszystko w Odin'ie tak jak wyżej i naciskamy Start - Nie eksperymentuj z opcjami Odin'a.

10. Czekamy, aż wgra się soft i wypinamy kabel dopiero jak włączy się Tablet.

I tyle.

Edytowane przez SAdam20
    Drobna aktualizacja tutka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Pasowało by dodać do tutoriala info o koniecznym wyłączeniu procesów (menadżer zadań windows) z nazwą KIES (przeważnie dwa) przed podejściem do flashowania. Sam KIES zawiera sterowniki i pobiera najnowsze po podłączeniu i wykryciu urządzenia, natomiast potem musi być wyłączony całkowicie, inaczej potrafi nam popsuć całą zabawę z ODINem.

Dobrze by też było zresetować tablet do ustawień fabrycznych (tzw full wipe) inaczej możemy mieć potem problemy po pozostałościach poprzedniego ROMu. Oczywiście przedtem, jeśli coś mamy ważnego na pamięci, warto zrobić sobie kopię.

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki @czadar za sugestie z KIESem. Zapomniałem o tym bo go nie używam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

No problem ;) a swoją drogą jak już zaczęliśmy tworzyć tutoriale to może wykasuj link do P5200XXUAMG7 a daj odnośnik do mojego wątku z ROMami. Każdy sobie wybierze co go interesuje i ten watek będzie miał bardziej szersze zastosowanie dla laików (do wszystkich wersji urządzenia). Ja już w swoim dodałem przekierowanie na Twoj tutek.

I jeszcze jedno: coś moderatorzy nie za bardzo się garna do utworzenia osobnego tematu tylko dla TAB 3 10.1 z wątkami już działającymi ...

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Pasowało by jeszcze dodać jedną informację: opisywana metoda zmiany romu brandowanego na stockowy nie powoduje z automatu zmiany product code (CSC) na XEO. Kies dalej będzie miał poprzednie CSC czyli TPL, PRT lub PLS więc nie będzie widział aktualizacji na takim zaktualizowanym brandzie ze stocka. Nie zadziała też znana metoda zmiany CSC poprzez kod *#272*IMEI# gdyż w Antku 4.x.x została ona zablokowana.

Pozostaje więc tylko metoda poprzez zrootowanie taba, wgranie busyboxa i csc select. Po jej odpaleniu pokaże się lista do zmiany w tym nasze XEO. Niestety metoda ta nabija licznik flashowań (zrootowanie) więc nie obejdzie się bez następnej apki TriangleAway do jego wyzerowania. Problem jest jednak jest taki że TriangleAway na ten moment potrzebuje zrootowanego Stockowego roma i stockowego kernela więc biorąc powyższe na ten moment mamy problem :dontgetit:

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli mam wgranego Customa i w statusie tak też mam wpisane, to czy powyższym sposobem przywrócę TABa do stanu jak ze sklepu, tzn ze statusem Official? Pytam tak na wszelki wypadek gdyby kiedyś zaszła konieczność wysłania tabletu do serwisu gwarancyjnego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

to zależy co miałeś na początku czyli brandowanego/niebrandowanego ... jak wgrasz ostatni XEO to on wywala wszystko i prowadzi to do oficiala samsungowego z j.polskim bo tylko taki jest ... pamiętaj tylko o zrobieniu full wipe po wgraniu odinem bo tak dostaniesz dalej z tym samym product code jaki miałeś jeśli był zmieniony ... a jak chcesz zmienić na brandowany oczywiście ostatni rom brandowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój tab był nie brandowany ale kupiony w Niemczech wiec nie mogę wgrywać XEO. Pytanie tylko co musiałbym wgrać? Jaki jest kod niemieckiego romu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

szukaj w takim razie romu DBT (Niemiecki)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Garan

Czy jak mam taba z pleja to jako soft mogę wgrac? Jaki polecacie? Mam go od niedawna i generalnie jestem bardzo zadowolony z niego ale pytam troche jak laik bo jak narazie to zabawy z Andkiem przeprowadalem na neo v i nie chcę uwalic Taba :)

Wysyłane z mojego GT-P5220 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi