Skocz do zawartości
orange_24

[32A][32B][3.22] Ginger yoshi 1.0 RC 7 (android 2.3.3)

Rekomendowane odpowiedzi

Rom od dłuższego czasu był dostępny na xda dla mytouch 3g i g1. Na moją prośbę nowa wersja RC2 wyszła również dla płyt 32A :). Moim zdaniem jak dotąd najlepsza wersja 2.3 i widać, że ludzie będą nad nim pracowali...

Podziękować ekipie Froyo yoshi/ginger z xda: yohshua, mmaiolo81, xillius200, butch87402, sparksco, blahbl4hblah, WoblyGoblin

instrukcja:

1. nand backup

2. wipe all

3. SuperWipe

4. flash ROM - RC 7

5. flash kernel dla 32A do wyboru:

ezterrego - Index of /android/BiffTestKernel2

pershoota - Index of /g1/kernels/ram/2635/22

CHANGE LOGI:

RC7 (07.04.2011)

lista później

RC6 (21.03.2011)ginger (2.3.3) yoshi rc 6

RC5.1 (20.02.2011)ginger yoshi rc 5.1.zip

RC5 (14.02.2011) Ginger yoshi 1.0 RC5.zip

UWAGA: niestety narazie nie ma języka polskiego - jak będzie update poprawiony o multilanguage informacja zniknie.

W przypadku problemów:

wifi - nie działa (przynajmniej u mnie) na kernelu ezterego

edge/3g - aby działał internet przez apn należy włączyć go widgetem "oszczędzania energi"

RC4 (10.02.2011) Ginger yoshi 1.0 RC4.zip + DRUGI SERWER

1.0 RC3 (06.02.2011) ginger yoshi 1.0rc3.zip

drugi serwer ginger yoshi 1.0rc3.zip

pełny changelog później

ginger yoshi 1.0 RC2 (02.02.2011) ginger yoshi 1.0rc2.zip

ginger yoshi 1.0

Screeny:

attachment.php?attachmentid=501959&d=1296187596attachment.php?attachmentid=501961&d=1296187596

attachment.php?attachmentid=501962&stc=1&thumb=1&d=1296187596attachment.php?attachmentid=501963&stc=1&thumb=1&d=1296187636

attachment.php?attachmentid=501964&stc=1&thumb=1&d=1296187636

link do xda

Edytowane przez orange_24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Quna

Hmm ciekawe a jak z bateria ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest/bedzie PL??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak w pierwszym poście - jest pl

---------- Post dołączono o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Z uwagi na to że rom wyszedł wczoraj (późno) - flashowałem go rano więc jeszcze za krótko by mówić coś o stanie baterii. Z zastosowanie profili w SetCPU myślę, że będzie ok. jak narazie upływ ok 10 - 20% (flashowanie, kilka tel, synchro i wifi)

Hmm ciekawe a jak z bateria ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może ktoś sprawdzić czy działa mu gtalk? Bo na xda piszą o FC jeśli o to chodzi.

Niestety bez tego u mnie ani rusz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o gtalk nie pisałem ponieważ nie jest mi potrzebny i wywalam go z każdego nowozainstalowanego romu.

A może ktoś sprawdzić czy działa mu gtalk? Bo na xda piszą o FC jeśli o to chodzi.

Niestety bez tego u mnie ani rusz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@orange_24,

widzę (z xda ;) ), że korzystasz z HTC_IME_MOD. Wobec tego mam o to pytanie: czy ta klawiaturka nadal chodzi tak beznadziejnie jak zaczęła chodzić od 2.2 (froyo)? Bo była na prawdę szybka jeśli chodzi o andki 1.5, 2.1, niestety od 2.2 zaczęła "trochę" lagować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hum... szczerze nie zauważyłem różnicy między 2.1 a 2.2 - wgrywam odpowiednie najnowsze dostępne wersje i działa jak powinna.

ps. pamiętaj o tym że są 2 wersje - dla romów2.1 i inna dla 2.2.

ps.:2 może czas wibracji masz standardowy - wtedy laguje - ja ustawiam z 32 do 20

@orange_24,

widzę (z xda ;) ), że korzystasz z HTC_IME_MOD. Wobec tego mam o to pytanie: czy ta klawiaturka nadal chodzi tak beznadziejnie jak zaczęła chodzić od 2.2 (froyo)? Bo była na prawdę szybka jeśli chodzi o andki 1.5, 2.1, niestety od 2.2 zaczęła "trochę" lagować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hum... szczerze nie zauważyłem różnicy między 2.1 a 2.2 - wgrywam odpowiednie najnowsze dostępne wersje i działa jak powinna.

ps. pamiętaj o tym że są 2 wersje - dla romów2.1 i inna dla 2.2.

ps.:2 może czas wibracji masz standardowy - wtedy laguje - ja ustawiam z 32 do 20

Jest znaczna różnica pomiędzy 2.1 a 2.2.

Wibracje w ogóle wyłączam.

Korzystam z compact qwerty + t9, i przy andku 1.5 czy 2.1 przyciśniecie dawało od razu reakcję. W przypadku 2.2 są lagi. Jak się rozkręcę z pisaniem to wyprzedzam to co się dzieje na ekranie o kilka znaków, a czasem o całe słowo.

Co do wersji, to próbowałem różnych na 2.2 - działały tam wersja dla 1.5 i specjalnie dla 2.2 (wersja dla 2.1 wywalała FC) - obie lagowały tak samo.

Co do najnowszym wersji, to trudno żebyś nie wgrywał, kiedy od pół roku nie ma nowszych wersji.

Cóż, pozostaje mi tylko przetestować samemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam kilka pytań.

Jak wyglada porównanie szybkości tego romu do porty od Rogeersa, czyli Androida 2,1+Sense?

Market jest w nowej wersji czy starej? W temacie dotyczącym CM 6,1 ludzie czasami piszą że mają problem z aktualizacja marketu.

Co do szybkości działania gier i aplikacji, to są jakieś problemu, czy może jeszcze coś przyspieszy?

I jeszcze jedna sprawa, mam obecnie kartę z portycją EXT na instalację programów na niej a nie w pamięci telefonu, czy karte trzeba będzie formatować, czy ta partycja może sobie tam zostać. Partycji SWAP nie posiadam.

Szkoda że niema paczki pod nowe radio, ale zmiana to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi