Skocz do zawartości
npdist66

Wyświetlacz telefonu - nacisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy u Was w Samsungu i5800 jest tak samo, że jak lekko naciśniecie wyświetlacz, to po środku robi się zmaz na ekranie (Mała plamka jak w starych kalkulatorach po przyciśnięciu)?

Jest to o tyle irytujące, że jak piszę szybko smsa, to widać jednak te przebarwienia (szybko pojawiające się i znikające).

Jeśli dzieje się to chociaż na innych telefonach, to nie będę zwracał na to uwagi. Gorzej, jak tylko mój telefon jest taki wyjątkowy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

To jest normalne zjawisko w każdym ekranie LCD, tylko po co tak mocno stukać w ekran pojemnościowy skoro wystarczy delikatnie muskać?

Po za tym z tym naciskiem trzeba uważać, żeby nie została na stałe czarna plama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekran zazwyczaj muskam delikatnie, ale mimo to te ślady się pojawiają. Jeśli jest to normalne, to przynajmniej nie będę się musiał martwić, ze coś z telefonem jest nie tak;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

U mnie jak lekko naciskam to nic się nie pokazuje, tylko jak mocniej nacisnę już tak z paznokcia to wówczas gdzieś tak na 1/10 sek. pojawia się efekt kropli wody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale rozumiem, że jak zrobisz "lekkie tapnięcie" (takie tap ;P ), to widać ten efekt "kropli wody"?

Pozdrawiam i dziękuję za informację:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

Jak robię tapnięcie nawet dość mocne to nic się nie dzieje, tylko jak nacisnę i przytrzymam dłużej to wtedy jest ślad.

Zapomniałem napisać że mam na ekranie folię ochronną i może to ona lepiej rozkłada nacisk na ekran, na gołym nigdy nie operowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz się przyjrzałem (z boku) i zauważyłem, że plastik (ten pojemnościowy :P ) za bardzo przylega do wyświetlacza i widać taki "zmaz" na samym środku ekranu (ale tylko pod kątem, widoczne głównie na szarym tle). Możliwe, że jest to wina wilgoci, która znajduje się pomiędzy ekranem a wyświetlaczem? Przypuszczam, że stało się to z powodu mrozu. Telefon ma zaledwie dwa dni. Niestety nie mam dobrego sprzętu, aby to ująć na zdjęciu. Porażka a:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekko odświeżam temat.

Parę osób też ma podobny problem:

- [ame=http://www.youtube.com/watch?v=jtxJEmZT76w]YouTube - Samsung i5800 screen problem[/ame] -> tutaj gościu napisał, że naciskał mocniej, aby było to dobrze widoczne na kamerze

-

Co o tym sądzicie? Może wyświetlacz jest do wymiany? Albo digitizer? Czy ktoś z Was ma podobny przypadek?:)

Pozdrawiam!

Edit:

i kolejny szczęściarz:

[ame]

[/ame] Edytowane przez npdist66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    unkas

Miałem podobny efekt nawet jak lekko dotykałem, oddałem do serwisu i zobaczymy co z tym zrobią, a oddałem bo kolega u siebie nie ma takiego efektu, w sumie oglądałem trzy telefony i w żadnym tego nie było poza moim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczescie nie mam takiego problemu - byc moze dotyczy to tylko pewnej partii telefonow . Patrzac na film wyglada na to ze za blisko zamocowali ekran lcd w stosunku do plastikowej szyby obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi