Skocz do zawartości
Tig

LG G Pad 8.3 Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Evinek

U mnie czasami są takie problemy, że przełącza się na niską jakość, a zaraz na wysoką. No i z buforowaniem problem mam od początku. Czasami idealnie leci, a czasami buforowanie co 2 sekundy. Internet mam dobry bo 30 Mb, ale to prędzej sądzę, że jest obciążenie łącza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Baston

Witam serdecznie!

Właśnie przymierzam się do kupna pierwszego w życiu tabletu i mam zagwozdkę, ponieważ zastanawiam się pomiędzy opisywanym tu G Padem 8.3 a nowszym G Padem 8.0. Mimo wszystko więcej przemawia za 8.3 - lepsza wydajność dzięki lepszym podzespołom, ostry ekran, z tego co wiem to bateria jest gorsza niż w 8.0 (ale same "bebechy" kradną pewnie dużo soczku z akumulatora).

Jednak jedna rzecz bardzo mnie nurtuje. 8.3 nie ma wejścia dla karty SIM. Dodatkowo w jednej recenzji przeczytałem, że do tabletu nie da się podłączyć zewnętrznego modemu USB - ale recenzja opierała się na wersji deweloperskiej 8.3. I właśnie to mnie bardzo nurtuje - czy ktoś próbował do tabletu podłączyć zewnętrzny modem? Czy w ogóle to działa?

Być może podobny temat pojawił się na forum, ale go nie wychwyciłem :( Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje dotyczące podłączenia zewnętrznego modemu do G Pada 8.3.

Pozdrówka! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Evinek

Jeśli dobrze pamiętam to modem jest blokowany przez LG. Nie wiem czy tylko systemowo czy sprzętowo. Bo wtedy może na innym systemie będzie działało, ale to byś musiał poszukać informacji o tym.

Tablet jest wydajny, ale wydaje mi się, że przez nagrzewanie się (a mocno się grzeje) to wydajność spada. Taka Terraria na Cyanogenmodzie 12 Lolipop chodzi ciągle ze spadkami FPSów, ale zdatne do gry.

Ekran również jest dobry, ale trzeba się zastanowić czy potrzebne jest FullHD. Też specjalnie szukałem z tą rozdzielczością, ale teraz trochę żałuje. Wolałbym HD, ale z tym procesorem aby wydajność wzrosła. No i moim zdaniem ciemne obrazki słabo widać. Nie raz oglądam jakieś ciemne screeny i nic nie widzę. Muszę jasność na maksa ustawiać aby coś zobaczyć, ale i tak nie jest jak na komputerze. To tak z minusów. Oczywiście doświadczenia z nieoryginalnego systemu.

A z plusów to funkcje w oryginalnym romie, samo działanie. Bateria moim zdaniem też jest zadowalająca (4-6h da rade wyciągnąć). Do codziennego użytku oczywiście będzie sobry. Ogólnie tablet polecam, ale nie za powyżej 800 zł. Taniej tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Baston

Dzięki za info!

W sumie tablet nie używałbym raczej do gier a do przeglądania internetu w łóżku, oglądnięcia filmu czy czytania e-booków w pociągu. Chcę, aby płynnie działał, a miałem okazję się nim pobawić (i jego młodszym bratem 8.0) w Media-Expert - bardzo mi się spodobał (i ten ekran - żyleta w porównaniu z 8.0 - chociaż z normalnej odległości, a nie nosem przy wyświetlaczu, jest podobnie).

Znalazłem na alle-drogo nówkę za 729 zł z etui i darmową przesyłką. Myślę, że się skuszę, bo chyba ciężko znaleźć coś lepszego, z podobnym rozmiarem wyświetlacza (7 cali to dla mnie za mało) w takiej cenie. Ale dla pewności jeszcze coś poszukam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tewje

@Baston

Do tego o czym piszesz zdecydowanie polecam LG G Pad 8.3. Miałem wcześniej Asus Memo PAD HD 7 i przy siedmiu calach czytanie, przeglądanie neta, oglądanie filmów było w porządku. Jednak po przejściu na 8 cali nie wyobrażam sobie komfortowego używania tabletu z niższą rozdzielczością. Takie jest moje zdanie.

Alternatywę dla niego w podobnej cenie widzę tylko jedną niestety w tej chwili: Lenovo S8-50. Tablet jest wydajniejszy od mojego G Pada 8.3, ma świetny ekran i możliwość zakupu droższej wersji z LTE. Minus słabsza bateria. Jest już kilka recenzji w necie. Kupiłem go w grudniu dla żony (wersja bez LTE) i jest chyba zadowolona bo chętnie z niego korzysta. ;) Wkrótce potem kumpel kupił wersję z LTE dla swojej żony chociaż jak ja korzysta z LG.

Poza tym wydaje mi się, że Lenovo ma większe szanse na oficjalnego Lollipopa. W końcu to nowość. Z drugiej strony LG G Pad ma dobre wsparcie i ja od jakiegoś czasu, dzięki pomocy kumpla mogę cieszyć się nieoficjalnym Lizakiem w najnowszej wersji na swojej tabletce. ;) Pozdrawiam i życzę udanych zakupów! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Baston

@tewje

Muszę (ze wstydem) przyznać, że w ogóle nie brałem tabletów Lenovo pod uwagę i to był duży błąd ;) Przeczytałem parę recenzji, porównałem ceny i teraz mam niezłą zagwozdkę ;) Co do samej marki - używam laptopów Lenovo, zarówno ja i jak i większość ludzi z mojego otoczenia i nigdy nikt nie miał z nimi problemów, więc to też dodatkowy plus... I jeszcze ten moduł LTE, który muszę przyznać - kusi...

Cóż - co nagle to po diable, więc jeszcze 2 razy się zastanowię, zanim coś kupę (w końcu w moim przypadku to sprzęt na lata i nie chce sobie potem pluć w brodę, że za podobne pieniądze mógłbym mieć coś lepszego).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kepa416

Czy ktoś miał problem z wyświetlaczem w postaci że na białym tle widać miejscami jaśniejsze kropki? Wielkości kolo 1-2 mm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szynku
    Czy ktoś miał problem z wyświetlaczem w postaci że na białym tle widać miejscami jaśniejsze kropki?

Nie mam żadnych problemów. Jeśli jest to bardzo widoczne i Ci przeszkadza to wyślij na grawancje ;)

Edytowane przez Szynku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kepa416

Nie mam żadnych problemów. Jeśli jest to bardzo widoczne i Ci przeszkadza to wyślij na grawancje ;)

No właśnie tak musze zrobić dziwne ze jest to widoczne tylko na białym tle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Notatka od Moderatora: Igorius
    wykrzyk.png Panie i Panowie zamykam ten wątek. Zakładajcie własne tematy z pytaniami, problemami, z romami i modyfikacją oprogramowania etc tak aby dział pękał w szwach i była możliwość utworzenia z niego większego subforum.

:zamykam:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x