Skocz do zawartości
Cash

Freezy, restarty - problem z softem, czy z hardwarem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cash

Cześć,

Czytałem temat podwieszony o zamulaniu i restartowaniu jednak pozwalam sobie założyć nowy temat, gdyż u mnie dochodzą inne kwestie... Telefon działa od dawna na tym samym ROMie, tym samym kernelu - ostatnimi czasy nic w nim nie zmieniałem. Problem jest o tyle nietypowy, gdyż telefon był zalany.

Od paru dni telefon mi się zawiesza w każdym możliwym momencie, przestaje reagować na jakiekolwiek polecenia i jedynym wyjściem jest włączenie i wyłączenie - zdarzają mu się również restarty. Raz pochodzi godzinę, raz 10 sekund. Problem polega na tym, że nie wiem w jaki sposób zdiagnozować, czy jest to problem softu, czy może jednak hardware'u. Telefon był zalany ok. pół roku temu, procedura standardowa. Zalany -> Rozebranie, Ryż przez 2 dni (akurat był weekend) a potem do serwisu pogwarancyjnego na czyszczenie ultradźwiękami w izopropanolu. Od tamtej pory nie miałem problemów z telefonem, no może zdarzyło mu się zrestartować parę razy ale to miało miejsce raz w miesiącu, i nawet nie wiem czy było to spowodowane zalaniem.

Czy ma ktoś z was jakiś pomysł, jakiś program do robienia logów aby można było wykluczyć problem softwareowy ? Nie wiem czy spisywać telefon na straty, a szczerze mówiąc boję się trochę wgrywać nowy ROM gdy telefon jest w tym stanie, bo łatwo mi będzie go uwalić.

TL;DR

Telefon kiedyś był zalany, ale czyszczony w izo w ultradźwiękach, teraz zaczał się zawieszać na amen i restartować - pytanie w jaki sposób wykluczyć takie zachowanie spowodowane softwarem, aby móc jednoznacznie stwierdzić, że są to komplikacje po zalaniu. Oczywiście zmiana softu przy tym stanie rzeczy będzie bardzo ryzykowna...

Edytowane przez Cash

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sertive

Innej metody nie ma niż wgranie nowego romu. Jeśli będzie działał to winny był soft. Jeśli nie to hardware. Wiem, że to co napisałem nie jest zbyt odkrywcze ale innego sposobu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cash

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Zauważyłem, że telefon nawet jeśli się zawiesi to gdy jest podłączony do PC nadal mam do niego dostęp... w CWM jeszcze ani razu mu się nie zdarzyło zawiesić, robiłem restore ze starego pliku, robilem factory reset i w CWM wszystko spoko - gdy odpala się system to raz, dwa i zwiecha... :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Lepszej odpowiedzi niż Sertive nie uzyskasz. Wywalić, przemielić, wgrać coś zaufanego (czysty CM jest dobry do diagnozowania problemów, bo sam w sobie działa ultra stabilnie) i potwierdzić/zaprzeczyć usterce hardware.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cash

Na szczescie software ;)

Czyli telefon po pół roku od przygody z wodą nadal sprawuje się bez zarzutów!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi