Skocz do zawartości
mkardas

Niestabilne połączenie z internetem od nowości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z uwagi na fakt, że to mój pierwszy post tutaj!

Zapewniam, że przeszukałem forum w poszukiwaniu rozwiązania swojego problemu i go nie znalazłem, ale do rzeczy...

Kupiłem niedawno SGS3 (GT-I9300) w T-Mobile, ale moja radość nie trwała długo, gdyż telefon nie jest w stanie zapewnić mi stabilnego połączenia z internetem za pośrednictwem danych komórkowych: podczas rozmowy przez skype'a regularnie przerywa mi połączenie po ok 8 minutach rozmowy, a gdy używam telefonu jako routera (zarówno przez WiFi jak i USB) to nie ładuje mi się co trzecia strona, co jak się domyślacie jest bardzo sfrustrujące...

Raczej nie jest to problem operatora (niemiecki E-Plus), ponieważ wcześniej miałem Samsunga Galaxy Ace 2 na tej samej karcie i wszystko działało sprawnie. Ponadto, koledzy z różnymi telefonami (HTC, LG Nexus, Iphone), którzy razem ze mną przebywają w Niemczech i mają karty tego samego operatora, nie doświadczają problemów z niestabilnością internetu.

Testowałem trzy tryby sieci: automatyczny, GSM i WCDMA - zawsze było tak samo...

Na początku podejrzewałem, że to może kwestia firmware'u, ponieważ miałem brandowany FW od T-Mobile (GT-I9300MBDTPL). Postanowiłem zatem wgrać najnowsze oficjalny XEO (GT-I9300MBDXEO), ściągnięty z SamMobile. Niestety nic to nie pomogło.

Wiecie z czego może wynikać opisywany problem i co mam z tym zrobić? Jak na razie planuję oddać telefon na gwarancję, bo urządzenie nie działa poprawnie. Czy w takim przypadku będę musiał wgrać brandowany FW czy mogę oddać telefon z wgranym XEO?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sertive

Lepiej wgrać rom taki jaki był podczas zakupu czyli w tym wypadku z brandem na T-mobile. Ja bym jeszcze po testował na innych kernelach bo to one mają wpływ na zasięg, działanie sieci jak i baterii. Przy routerze Wifi sprawdź w ustawieniach zaawansowanych czy nie jest czasem zaznaczona opcja aby włączał się tryb uśpienia po jakimś czasie bezczynność lub podczas wygaszonego ekranu. Co sieci komórkowej nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi