Skocz do zawartości
Experiusz

Telefon po HDMI + TV + wi-fi. Czy da się podłączyć myszkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając dział "Mini PC" stwierdziłem, że chciałbym przetestować inne rozwiązanie. Chodzi generalnie o korzystanie z internetu na TV bez udziału PC.

Podłączyłem NEO V do TV i uruchomiłem wi-fi. Internet hula, prosta sprawa.

Odpaliłem w telefonie bluetooth i wyłapał moją klawiaturę, która dostosowana jest pod Andka.

Pozostaje pytanie w jaki sposób mógłbym do tego zestawu dołączyć zwykłą myszkę? W sumie mam dwie, pod USB i bezprzewodowa. Z tym, że bezprzewodowa działa tylko pod PC. Czy jest jakiś sposób aby któraś z nich działała? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta bezprzewodowa ma dongla czy jest na BT?

Jeżeli na BT to parujesz jak klawiaturę i amen.

Jeżeli ma dongla to zaopatrz się w adapter OTG i do niego podłącz. To samo możesz zrobić z myszką przewodową.

Mysz obsługuje Android 3.0+.

Polecam Xposed by odpalić tabletowego chroma.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysz działa poprzez łączenie się przez odbiornik podłączony pod komputer (taki tam tradycyjny mały "paluch" BT), o taka:

gcube.jpg

Ale chyba jednak wygodniej faktycznie wygodniej będzie zakupić odpowiednie urządzenie bo właśnie bateria w telefonie mi padła, mimo że ładowałem ją przez USB podczas zabawy na TV :)

post-23777-14255732974135_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten "paluch" (dongle) nie jest na BT, tylko na 433 MHz. Jeżeli kupujesz nową klawiaturę, to kup taką na prawdziwe BT do którego nie będzie trzeba mieć palucha - użyjesz wtedy wbudowanego BT. Co do klawiatur nie wiem, ale mysz moim zdaniem ta jest najlepsza: MYSZKA (nazywam ją myszką rodzinną - trzy osoby w rodzinie mają ją a;) ).

A adapter OTG to takie cacko, kosztuje ok. 10 zł - post-88627-14255732978815_thumb.jpg. Do tego dużego USB podpinasz pendrive, klawiaturę, myszkę, paluch itd. Drugą stronę wpinasz do smartfona.

I OTG, i myszka na bluetooth działa od Androida 3.0. Klawiatura na BT będzie działała też poniżej 3.0, ale na OTG nie.

Sprawdzałeś Xposed?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł z adapterem rozwiązuje sprawę fenomenalnie bo klawiaturę mam jeszcze inną i współpracuje z telefonem :ok:

Muszę tylko pomyśleć bo chyba jednak mimo wszystko wygodniej zainwestować w mini PC ale może zadowolę się przejściówką :)

O Xposed nie słyszałem, goglując widzę że to jakiś mod ale ja nie mam zrootowanego telefonu (i wole nie grzebać bo z moim fartem zabiję go na miejscu taką operacją) :DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi