Skocz do zawartości
guren

Samsung I5800 - pytania nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

guren

za kilka dni zacznę używać w/w samsunga. Jakie programy polecacie zainstalować w pierwszej kolejności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Programow jest naprawde duzo w markecie ale niech kolega sie dokladnie okresli czego poszukuje albo czego oczekuje od telefonu

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Md87

Pozwolę się wtrącić do tematu. Szukam jakiegoś widgetu na ekran z zakładkami do przeglądarki coś takiego jak w sense. Zna ktoś jakiś program tego typu działający na i5800? Znalazłem na forum coś takiego:

http://forum.android.com.pl/f216/w-zaka-adki-example-scrollable-widget-20879/

ale niestety nie działa ciągle pisze ładowanie i żadne zakładki się nie wyświetlają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dysza

Gdzieś na forum [ogólnym, nie Samsunga] jest temat na ten temat ;)

Polecam zacząć od Barcode Scanner. Może usprawnić instalację kolejnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    guren

mam na myśli eksplorator plików, polecany program do blokady łączenia z netem itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do blokowania połączenia z netem polecam Toggle Data (w formie widgetu) a co do eksploratora plików to jak sobie telefon zrootujesz to polecam Root explorer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do blokady apn droid a eksplorator plikow to chyba naj jest Astro

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewentualnie ES File Explorer (obsługa LAN)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Witajcie!

To mój pierwszy wpis na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Zajrzałem do forumowego FAQ, obejrzałem tutorial na

, przeczytałem także rozszerzoną instrukcję z Rozszerzona instrukcja oblusgi dla modelu GT-i5800. Pojawiają się jednak pewne pytania. Zaznaczam - to mój pierwszy smartphone, mam go od kilku godzin (aczkolwiek z Samsungami miałem do czynienia - poprzedni to S7220),

1. Czy w Samsungu I5800 jest coś takiego jak profile? Czy za każdym razem trzeba wchodzić w Menu / Ustawienia / Dźwięk i wyświetlacz / i przestawiać tam pierwszą opcję - tj. włączać/wyłączać tryb cichy?

2. Jak rozumiem, w ogóle w tym modelu telefonu nie ma możliwości zapisywania zdjęć zrobionych aparatem w pamięci telefonu? Od początku, jak chciałem aparat przetestować - krzyczał o kartę (choć miał, bodajże, 170 MB wolnej pamięci), i udało się zdjęcie zrobić dopiero po jej włożeniu.

3. Czy jest możliwość w menu (nie na pulpicie tak zwanym - tylko tu: http://i742.photobucket.com/albums/xx63/luki91/various/a_05_large_GT-I5800_1.jpg) pousuwać poszczególne pozycje? Wiem - poprzesuwać je można, ściągnąć na pulpit również, ale chodzi o permanentne usunięcie z menu.

4. Sygnalizacja na pulpicie przyjścia wiadomości. Odpaliłem sobie powiadomienia - czyli pojawia mi się na tym malutkim pasku u góry strony informacja, jak coś przyjdzie. Czy da się jakoś zrobić - nie mówię o kliknięciu na pasek i otwarciu go - aby takie powiadomienie pojawiało się np. na środku pulpitu?

Przepraszam jeśli pytania są proste i banalne...

Jeśli przyjdzie mi do głowy coś jeszcze - dopytam.

Za wszelkie odpowiedzi - z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smaky

1. Nie ma czegoś takiego jak profile, dźwięk wyciszasz w górnym pasku, lub za pomocą odpowiednich widżetów na pulpicie.

2. Aparat nie zapisuje zdjęć w pamięci telefonu, z resztą po co i tak jest jej nie wiele.

3. Permanentne usunięcie aplikacji systemowych, jest możliwe ale dopiero po zrootowaniu systemu.

4.SMS popup z marketu załatwia sprawę, trzeba tylko wyłączyć powiadomienia systemowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi